A-Rosa

Spoločnosť A-Rosa bola založená v roku 2000 v nemeckom Rostocku ako odnož P & O Cruises s cieľom ponúknuť zákazníkom unikátne zážitky pri plavbe po najznámejších európskych riekach. Spočiatku sa sústredila predovšetkým na európsku klientelu a o tri roky neskôr bola predaná súkromnému vlastníkovi. V roku 2013 uzavrela partnerstvo s lodnou spoločnosťou David Morris International a svoje služby začala propagovať aj na severoamerickom trhu, ktorý oslovila s all-inclusive ponukou vrátane leteckej dopravy z hlavných miest kontinentu a transferov do prístavov. Veľký dôraz začal byť kladený aj na stravovanie na lodi, a to predovšetkým na čerstvé suroviny a výnimočnú kvalitu.

Dnes sú výhradne pre anglicky hovoriacu klientelu vyčlenené tri lode - Stella, Silva a Aqua. V súčasnej dobe A-Rosa prevádzkuje desať lodí, ktoré sa plavia po hlavných európskych riekach, ako sú Rýn, Dunaj, Rhona, Seina alebo Mosela. Spoločnosť v prvom rade ponúka to, čo je na plavbách tak skvelé - napriek tomu, že vybalíte len raz, môžete navštíviť celý rad výnimočných destinácií.

Väčšina kajút na lodiach spoločnosti A-Rosa sú pohodlné štandardné kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré môžu byť na želanie spojené do manželskej postele. Niektoré kajuty majú tiež tretiu posteľ. Na palube nájdete vždy tiež niekoľko apartmánov. Centrom lode je slnečná paluba s pohodlnými stoličkami a pohovkami, bazénom a bufetom.

Nad rámec toho je tu niekoľko skutočne inovatívnych vecí, ktoré spoločnosť odlišujú od ostatných. A-Rosa tak chce napríklad uspokojiť všetkých hostí, ktorí žijú aktívnejším spôsobom života, a to bez ohľadu na ich vek. Tí si môžu vybrať z celej škály výletov, ktoré zahŕňajú turistiku, plavbu na kajaku alebo jazdu na štvorkolke, jazdu na koni a ďalšie aktivity v prístavoch. Pre tých, ktorí chcú, aby ich pozemské zážitky boli o niečo sedavejšie a oddychové, má spoločnosť pripravené exkurzie zamerané skôr na históriu, umenie alebo jedlo a víno.

Špeciálny dôraz kladie A-Rosa na palube svojich lodí na wellness. Každá z jej lodí ponúka rozľahlé kúpele, z ktorých niektoré majú dokonca niekoľko parných kabín, miestností pre procedúry a relaxačných priestorov. Na palube sú maséri a tréneri a za zmienku rozhodne stojí aj sauna s nádherným výhľadom.

Nemenej dôležité je na palubách A-Rosa stravovanie. Nájdete tu vnútorné a vonkajšie reštaurácie a otvorené kuchyne, kde môžete na vlastné oči sledovať, ako sa vaše jedlo pripravuje. Kuchyňa, na ktorú sa spoločnosť sústredí, je kuchyňa stredomorská. Koktaily sú zahrnuté v cene plavby, preto je aj atmosféra na lodiach menej formálna, než býva zvykom u iných spoločností. A-Rosa vytvorila veľa plavebných itinerárov, a to nielen pre európske, ale aj pre severoamerické publikum. Tie zahŕňajú tie najpopulárnejšie riečne prístavy a plavby cez Holandsko, Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Českú republiku alebo Maďarsko. Spoločnosť má v ponuke aj špeciálne sezónne plavby, ako sú napríklad v decembri čarovné vianočné trhy.

Naše webové stránky bohužiaľ nie sú napojené na rezervačný systém lodnej spoločnosti A-Rosa a okrem plavieb s našim sprievodcom tu iné plavby nenájdete. S A-Rosa ale máme zmlvu o spolupráci a prístup do ich rezervačného systému. Ak teda máte záujem o plavbu s touto lodnou spoločnosťou, vyberte si ju priamo na ich webovej stránke, pošlite nám na ňu odkaz a my Vám pripravíme ponuku.

Lode spoločnosti A-Rosa

A-Rosa Aqua

202 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 07.2009

A-Rosa Bella

242 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 05.2002

A-Rosa Brava

202 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 04.2011

A-Rosa Donna

206 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 05.2002

A-Rosa Flora

186 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 04.2012

A-Rosa Luna

174 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 04.2005

A-Rosa Mia

242 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 04.2003

A-Rosa Riva

242 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 04.2004

Predchádzajúci
1 2