Prečo na loď

Exotické prostredie. Luxus. Skutočné more okolo vás a na palube zase more zábavy. Každý deň iná krajina, iné mesto, iné scenérie. To všetko a ešte oveľa viac vás čaká, ak sa rozhodnete pre dovolenku na výletnej lodi. Budete sa chcieť vrátiť, to vám garantujeme.

Dovolenka na lodi je úplne iná ako klasický dovolenkový výlet do prímorského letoviska, hôr či poznávací okruh po pevnine. Na lodi nájdete pohodlie v perfektne vybavených kajutách, výborné jedlo, nápoje a profesionálny personál, ktorý je pripravený splniť všetky vaše priania. Zažijete absolútnu slobodu. Na lodi totiž vždy platí, že cesta je cieľ; presuny medzi prístavmi vás však, na rozdiel od času stráveného v aute, lietadle či autobuse, rozhodne nebudú obmedzovať, tobôž nudiť, práve naopak. Či čas strávený počas plavby využijete na oddych v kajute, gurmánsky zážitok v niektorej z reštaurácií, na zábavu v divadle či na diskotéke, na relaxáciu pri bazéne, či potrápite telo vo fitness centre alebo sa rozhodnete poobzerať sa po výhodných nákupoch, to bude záležať len od vás.

A napokon, v čase kedy kotvíte v prístavoch a loď pripláva k mólu (verte, že tento manéver je zážitok!), na obzore uvidíte rozprestierať sa mesto či ostrov, o ktorom ste možno už všeličo počuli. Toto že je Barcelona, Kréta či Miami? Nastáva čas preskúmať, čo sa deje na pevnine. Buď sa zveríte do rúk profesionálov, teda pôjdete na okruh mestom či do okolia so sprievodcom, alebo sa vydáte na prieskum na vlastnú päsť. Nasať atmosféru miesta, zaobstarať si nejaký suvenír, navštíviť svetoznámu pamiatku, užiť si výlet pralesom či sa na chvíľu vmiesiť medzi domorodcov. A odfotiť si spomienky! To je dôležité, pretože už zajtra bude príležitosť pre ďalšie. Večer budete odchádzať, svetlá pevniny sa postupne vzdialia... a po nočnej plavbe priplávate nasledujúce ráno opäť inam.

Úžasné na lodi je, ako sa strieda prostredie. A nejde len o rôzne krajiny, ktoré navštívite. Jeden deň môžete poňať neformálne, s rodinou alebo priateľmi, a po prehliadke mesta a oddychu pri lodnom bazéne ho zavŕšite napríklad pri poháriku vína na otvorenej palube pod hviezdami. Inokedy to bude v štýle gala - to vám napokon odporučia v lodných novinách - s večerou slávnostnejšou ako inokedy, po ktorej príde čas zatancovať si alebo skúsiť šťastie v kasíne. A keď naopak zatúžite po troche pokoja, naplánujte si výstup na hornú palubu s východom slnka. Bude vás tam len zopár, alebo dokonca iba vy sami. Práve sa rodí ďalší deň. Ďalší kúsok vašej dovolenky, na ktorú sa nezabúda.