Seabourn

Super luxusná lodná spoločnosť Seabourn bola založená v roku 1986 konzorciom nórskych investorov pod názvom Signet Cruise Lines. Už v roku 1991 získalo štvrtinový podiel v spoločnosti združení Carnival Corporation a o 7 rokov neskôr už vlastnilo v Seabourn 100% podiel. Spoločnosť má sídlo v Seattli v americkom Washingtone a dlhodobo je hodnotená ako jeden z najlepších prevádzkovateľov výletných lodí na svete.      

Flotila:

V súčasnej dobe Seabourn prevádzkuje štyri lode, ktoré plávajú pod bahamskou vlajkou: Seabourn Odyssey (2009), Seabourn Sojourn (2010), Seabourn Quest (2011) a Seabourn Encore (2016). V roku 2018 sa jej flotila rozšíri o ďalšie plavidlo, loď Seabourn Ovation.  

Seabourn je každoročne oceňovaná ako najlepšia spoločnosť, a to v mnohých kategóriách. Sú nimi napríklad: 

 • Najlepší prevádzkovateľ malých výletných lodí na svete (World 's Best Small-Ship Cruise Line)
  Travel + Leisure annual World' s Best Awards - 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 a 2007
 • Najlepší prevádzkovateľ malých výletných lodí (Best Small-Ship Cruise Line)
  Condé Nast Traveler Readers 'Choice Awards - 2013, 2012, 2011, 2010 a 2008
 • Najlepšie kúpele na výletnej lodi (Best Spa on a Cruise Ship)
  Condé Nast Traveler Readers 'Poll
 • Gold List
  Condé Nast Traveler - 1994-2014 (20 rokov v rade) 
 • Travel + Leisure Top 500
  Travel + Leisure annual World 's Best Awards - 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 and 2007

Destinácie:

Lode spoločnosti Seabourn sa plavia po celom svete, v ich ponuke sú pritom ako krátke, 7 denné plavby po Karibiku, tak plavby okolo sveta v dĺžke 100+ dní. Menšia veľkosť umožňuje lodiam zakotviť aj v prístavoch, kam sa obrovské plavidlá konkurenčných spoločností nedostanú, ich hostia tak majú možnosť preskúmať destinácie bližšie a osobnejšie.   

Za obdobie svojej existencie lode Seabourn kotvili vo viac ako 350 prístavoch v 100 krajinách sveta. Každý rok sa ich pasažieri pozrú ako do populárnych destinácií, ako sú napríklad austrálske Sydney alebo španielska Barcelona, tak do menej známych kútov sveta - Porto Malai v Malajzii alebo Vitoria v Brazílii. Seabourn pláva ako do pohodových destinácií (napríklad Karibik), tak do miest o niečo dobrodružnejších (Amazónie alebo Antarktída). Na jej itinerároch nechýba Arábia, Afrika a India, Ázia, Austrália a Nový Zéland, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Južná Amerika a Antarktída, Stredomorie a Severná Európa.   

Ubytovanie:

Kapacita lodí Seabourm Odyssey, Soujourn a Quest je 450 pasažierov, Seabourn Encore (rovnako ako budúca Ovation) pojmú až 604 hostí. Napriek svojej menšej veľkosti loď ponúka škálu ubytovania, z ktorej si vyberú aj tí najnáročnejší.

Apartmány sa líšia svojou veľkosťou a úrovňou, všetky bez rozdielu však ponúkajú výhľad na more. Sú priestranné a pohodlne vybavené posteľnou bielizňou z egyptskej bavlny, hypoalergénnymi vankúšmi, televíziou, dobre zásobeným barom, kvalitnými hygienickými a relaxačnými produktmi, županmi a možnosťou pripojenia k internetu. Niektoré apartmány disponujú súkromnými vírivkami alebo dokonca soláriom. Samozrejmosťou je potom 24hodinový servis a na každej z lodí tiež niekoľko kajút špeciálne upravených pre hendikepovaných hostí alebo hostí s pohybovým obmedzením.    

Seabourn nezabúda ani na hostí, ktorí cestujú sami: na vybraných plavbách im ponúka kajuty za zvýhodnenú cenu.  

Ako príklad uvádzame výpočet kajút najnovšej lode spoločnosti, Seabourn Encore: Owner's Suite, Penthouse Spa Suite, Penthouse Suite, Signature Suite, Veranda Suite, Wintergarden Suite.

Služby na palube:

Napriek svojej veľkosti ponúka každá z lodí hneď niekoľko reštaurácií, ktoré používajú tie najkvalitnejšie suroviny a inovatívne kuchárske metódy. Hlavná reštaurácia servíruje raňajky, obedy a večere a na výber je zo širokého menu s ľahkými pokrmami i "klasikou". Reštaurácia 2 vyžaduje predchádzajúcu rezerváciu a hostia tu môžu ochutnať predovšetkým menej tradičné, inovatívne pokrmy. Veranda Café, to sú raňajky alebo obed na čerstvom vzduchu, bistro The Collonade potom pripravuje kuchyňu oblasti, do ktorej loď mieri. Patio Grill servíruje šaláty alebo hamburgery priamo z grilu a nechýba ani možnosť objednať si jedlo priamo do kajuty.   

Seabourn sľubuje, že jej pasažieri sa pri plavbe rozhodne nebudú nudiť a budú sa mať vždy na čo tešiť. Či už je to letné kino pod hviezdnou oblohou, tanečný večer, kabaretné vystúpenia alebo komediálne šou v lodnom divadle. Hostia môžu skúsiť svoje šťastie v kasíne a k dispozícii sú im aj bary bohato zásobené alkoholickými i nealkoholickými nápojmi.   

Kto sa chce niečomu priučiť, môže sa zúčastniť niektorej z prednášok na zaujímavé témy (umenie alebo napríklad svetová politika), diskusií (s témou zábavy, vedy či práve navštevovaných destinácií) alebo degustáciou jedla a vína. 

Na palube je počítačové centrum, vďaka ktorému môžu hostia zostať v spojení s rodinou alebo priateľmi na pevnine. Prístav vodných športov (Water Sports Marina) potom umožňuje užiť si vodné radovánky (vodné lyžovanie, plávanie, jazda na člne a ďalších) aj mimo skutočného prístavu. 

Aktívne založení pasažieri ocenia fitnes centrum vybavené strojmi značky Technogym a tiež skupinové lekcie pilates, jogy alebo tai chi. K dispozícii je profesionálny tréner a tiež výživový poradca. Kto dáva prednosť relaxácii, môže navštíviť lodné kúpele a vybrať si zo širokej ponuky procedúr alebo navštíviť salón, poskytujúci kadernícke služby alebo manikúru. 

Bonusový program:

Bonusovým programom Seabourn je Seabourn Club s dvomi cestami, ako získať odmeny za vernosť. Body do Milestone Awards sa načítajú za každý deň plavby so Seabourn a program je považovaný za jeden z najštedrejších na mori vôbec - preslávený je predovšetkým benefitom, ktorým je plavba zadarmo počas 140 dní. 

V nedávnej dobe spoločnosť program rozšírila o Seabourn Club Points, ktoré na účet člena pribúdajú od prvého dňa plavby so spoločnosťou, a ktoré môžu znamenať množstvo výhod navyše (a to ako na palube, tak pri plánovaní ďalšej plavby). Body do programu je možné získať za každý deň plavby, za voľbu luxusnejšieho apartmánu, za plavbu v rámci Seabourn Journey a tiež za útratu na palube aj mimo nej.  

Naše webové stránky, bohužiaľ, nie sú napojené na rezervačný systém lodnej spoločnosti Seabourn a okrem plavieb s naším sprievodcom tu iné plavby nenájdete. So spoločnosťou Seabourn ale máme zmluvu o spolupráci aj prístup do ich rezervačného systému. Ak máte teda záujem o plavbu s touto spoločnosťou, vyberte si ju priamo na jej webe , pošlite nám na ňu odkaz a my Vám pripravíme ponuku.   

Lode spoločnosti Seabourn

Seabourn Encore

604 pasažierov
Rok výroby: 11.2016

Seabourn Odyssey

450 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 06.2009

Seabourn Ovation

1.20 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 12.2016

Seabourn Quest

450 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 06.2011
Posledná rekonštrukcia: 06.2013

Seabourn Sojourn

450 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 06.2010

Seabourn Venture


Rok výroby: 06.2021