Seabourn Sojourn

Výletná loď Sojourn patrí spoločnosti Seabourn. Je to druhá loď z novej triedy lodnej flotily. Na svojej palube pojme 450 pasažierov. Vďaka menšej kapacite lode je hosťom zaručený prvotriedny servis v kombinácii s elegantným zázemím a širokou ponukou možností, ako vychutnávať voľný čas na palube. Loď Sojourn bola postavená talianskou spoločnosťou T. Mariotti S.p.A v Janove. Svoju premiéru mala v roku 2010 na rieke Temži v Londýne.

Jej krstnou mamou bola anglická módna ikona a herečka Twiggy. Lode triedy Odyssey sú najmenšie avšak najluxusnejšie lode osobné lode na svete. Sú úžasným spojením luxusného cestovania do exotických oblastí a ubytovania v prepychovom hoteli, ktorým je v tomto prípade výletný parník. Za zmienku stoja kúpele, ktoré sú na lodi Sojourn tými najväčšími na plávajúcej lodi. Menšie lode dodávajú plavbe intímnejší a rodinnú atmosféru, posádka niekedy dokonca pozná všetkých cestujúcich vlastným menom

Výrobná cena Seabourn Sojourn bola približne 250 mil. USD.

32 346t výtlak lode
198,1m dĺžka lode
25,6m šírka lode
22,3 rýchlosť v uzloch
450 max. počet pasažierov
225 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
06.2010 Rok výroby


Zábava

Návštevníci môžu na palube vyberať z nespočetných výborných reštaurácií, kde si každý príde na svoje. Pre priaznivcov neformálneho stolovania je k dispozícii bufetové občerstvenie. Ak dávate prednosť tradičným reštauráciám s obsluhou, je pre vás na lodi pripravených mnoho elegantných jedálenských priestorov plných nezabudnuteľných kulinárskych zážitkov

Špecialitou na palube sú apartmány Wintergarden. V nich môžu pasažieri relaxovať v zabudovanej vani a ležadlách nachádzajúcich sa na presklených verandách, ktoré vyčnievajú z lode, a poskytujú tak nádherný výhľad do okolia.

Návštevníci môžu na palube vyberať z mnohých výborných reštaurácií, kde si každý príde na svoje. Pre priaznivcov neformálneho stolovania je k dispozícii bufetové občerstvenie. Ak dávate prednosť tradičným reštauráciám s obsluhou, sú na lodi pripravené elegantné stravovacie priestory plné nezabudnuteľných kulinárskych zážitkov.

A ako tráviť voľné chvíle počas plavby? Navštíviť môžete hlavnú scénu na palube - Grand Salon. Počas dňa sa tu konajú najrôznejšie prednášky, prehliadky varenia, premietanie filmov, atď. Večer sa miesto zmení na elegantný priestor so živou hudbou, ktorá láka do tanca. Po večeri tu môžete vidieť štýlové predstavenia v duchu kabaretov plné tanca, spevu a komediálnych prvkov.

Skúsiť šťastie môžete v rozsiahlom kasíne, alebo zájsť na osviežujúci kokteil do jedného z mnohých barov. Za zmienku stojí napríklad Observation Bar, kde servírujú rannú kávu aj lahodné drinky za počúvania živého piana a s nádherným výhľadom na okolie.

Počas dňa si vychutnajte jedinečnú starostlivosť vo wellness centre, ktoré okrem mnohých uvoľňujúcich procedúr ponúka aj napríklad vybavenú telocvičňu s výhľadom na more. K dispozícii je aj sauna a kozmetický salón. Užívať si slnečné môžete v dvoch vonkajších bazénoch a mnohých relaxačných vírivkách.