Cunard

Legendárna spoločnosť Cunard, ktorá je mnoho rokov synonymom luxusu a elegantných plavieb, bola založená v roku 1840 Samuelom Cunardom, ktorý obdržal zmluvu od britského rádu, a to na prevážanie pošty z Veľkej Británie do Severnej Ameriky. Spoločnosť začínala s parníkmi, ale postupom času začala stavať väčšie, rýchlejšie a hlavne luxusnejšie lode. Historický moment nastal 12. januára 2004. V ten deň vyplávala na svoju prvú plavbu najnovšia loď spoločnosti Cunard, Queen Mary 2. Najväčšia, najdlhšia, najvyššia a najdrahšia loď, aká bola kedy postavená.

Spoločnosť ponúka predovšetkým transatlantické plavby na trase Európa – Severná Amerika. Lode spoločnosti Cunard plávajú do najfrekventovanejších prístavov Stredozemného a Baltického mora, nórskych fjordov, Kanady, Karibiku a južnej Ameriky. Každý rok spoločnosť ponúka aj cestu okolo sveta, ktorá trvá 4 mesiace.

Destinácie:

Okrem svetovo známych zaoceánskych plavieb cez Antlantik, je možné navštíviť aj obľúbené Stredomorie, či zakúsiť len krátku štvordennú plavbu z/do Hamburgu alebo sa od januára 2016 vydať do ďalekých krajov s plavbami od 8 do 121 dní a mnoho ďalšieho v rámci jej 96 destinácií v 35 krajinách sveta.

Konkrétny zoznam jednotlivých destinácií: Stredomorie, Severná Európa, Karibik, Transatlantické plavby, krátke plavby po Európe (od 2 do 7 dní), plavby okolo sveta na 120-121 dní, exotické plavby zahŕňajúce itineráre od 7 do 42 nocí po celom svete (Amerika, Austrália, Afrika, Indický oceán, Ázia, Arabský poloostrov, JV Ázia).

Flotila:

Spoločnosť prevádzkuje štyri lode: Queen Mary 2 (2003), Queen Victoria (2007), Queen Elizabeth (2010) a Queen Anne (2024).

Ubytovanie a gastronómia

The Grills: Príbeh „The Grills“ začal na Queen Mary pred takmer 80 rokmi v tzv. The Grill Room; intímnom priestore pre First Class cestujúcich, ktorí sa tak mali vyhnúť hlavnej jedálni. V priebehu rokov sa skúsenosti tejto úrovne služieb rozšírili a symbolizujú to najlepšie jedlo a služby na mori, rovnako ako luxusné ubytovanie. Dnes majú hostia „Grill“ triedy na všetkých lodiach Cunard Line možnosť ubytovať sa v apartmánoch Princess Grill a Queens Grill. Queens Grill je apartmán navrhnutý pre kráľa – samozrejmosťou sú tu súkromný komorník, recepcia a výber z posteľnej bielizne a vankúšov. Hostia apartmánov Princess Grill sa môžu tešiť na fľašu vína a čerstvé jahody a každý večer niečo sladké na dobrú noc.

Britannia Club: Fľašu vína si užijú aj pasažieri, ktorí sa rozhodnú pre ubytovanie v kajute Club Balcony.

Britannia: Okrem toho sú k dispozícii aj kajuty s balkónom, výhľadom a kajuty vnútorné. Ich spoločným menovateľom sú pohodlné dvojlôžko, dostatok úložného priestoru, chladnička, trezor, fén, župan a papuče.

Bonusový program:

Cunard World Club je vernostný klub, ktorý sa skladá zo štyroch rôznych úrovní členstva - Silver, Gold, Platinum a Diamond, z nich každá ponúka celý rad výhod. Hostia sa automaticky stanú členom Silver a po dokončení ich prvej výpravy sa postupne dostanú až do úrovne Diamond, v závisloti od počtu Cunard plavieb/počtu dní strávených na palube.

Naše webové stránky bohužiaľ nie sú napojené na rezervačný systém lodnej spoločnosti Cunard a okrem plavieb s našim sprievodcom tu iné plavby nenájdete. S Cunardom ale máme zmlvu o spolupráci a prístup do ich rezervačného systému. Ak teda máte záujem o plavbu s touto lodnou spoločnosťou, vyberte si ju priamo na ich webovej stránke, pošlite nám na ňu odkaz a my Vám pripravíme ponuku.

Lode spoločnosti Cunard

Queen Anne

2996 pasažierov
Rok výroby: 07.2024

Queen Elizabeth

2081 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 01.2010

Queen Mary 2

2691 pasažierov
Rok výroby: 03.2003

Queen Victoria

2061 pasažierov | Veľkosť: Malá