Costa Cruises

Costa Cruises je lodná spoločnosť so sídlom v talianskom Janove a od roku 1997 ju vlastní svetová korporácia Carnival Corporation & plc. Spoločnosť bola založená v roku 1854 a zameriavala sa na nákladnú prepravu, na prepravu pasažierov prešla až v roku 1947, keď bola zavedená pravidelná linka medzi Talianskom a Južnou Amerikou. Costa Cruises sa vzápätí stala jedným z lídrov na poli námorných plavieb v Európe. Dnes spoločnosť prevádzkuje spolu 9 výletných lodí a pýši sa tým, že je jedna z mála, ktoré svoje plavby neprispôsobili americkému trhu, a naopak je verná svojmu talianskemu pôvodu. Pre Costa Cruises pracuje 14 tisíc zamestnancov z 80 krajín sveta a na palubách jej lodí sa vždy hovorí najmenej piatimi jazykmi: po taliansky, anglicky, francúzsky, nemecky a španielsky, na niektorých lodiach potom tiež po rusky a portugalsky.

Destinácie:

Všetky lode Costa Cruises plávajú pod talianskou vlajkou, a to do destinácií po celom svete. Tými najdôležitejšími sú Stredomorie, severná Európa, Karibik, Indický oceán, Blízky východ, juhovýchodná Ázia a Južná Amerika.

Flotila:

Flotila Costa Cruises pozostáva z obrovských luxusných lodí, ktoré môžu ponúknuť veľa zábavy a nespočet možností na vyžitie, ale aj menších plavidiel, ktoré sú – čo sa týka kontaktu posádky s pasažiermi – osobnejšie a atmosféra na nich je intímnejšia. Spoločnosť aktuálne prevádzkuje lode: Costa Fortuna - 2003; Costa Pacifica - 2009; Costa Deliziosa - 2010; Costa Favolosa - 2011; Costa Fascinosa - 2012; Costa Diadema - 2013; Costa Smeralda - 2019; Costa Firenze - 2021; Costa Toscana - 2021.

Ubytovanie:

Costa Cruises je pyšná na svoj taliansky pôvod a na obdiv ho dáva aj prostredníctvom dizajnu interiérov svojich lodí, ktoré v sebe spájajú moderný a klasický štýl. K dispozícii je celý rad kajút a apartmánov, ktoré budú vyhovovať tak hosťom s obmedzeným rozpočtom, ako aj tým, ktorí si radi priplatia za nadštandard. Na palubách sú kajuty vnútorné, s oknom aj balkónom a tiež luxusné apartmány, ktoré sa líšia svojou plochou a vybavením. Rodinám a väčším skupinám sa ponúkajú rodinné kajuty alebo možnosť navzájom prepojiť viac kajút a na lodiach Costa Cruises nebudú trpieť ani hostia s telesným hendikepom alebo obmedzenou možnosťou pohybu.

Na výber sú kajuty Classic a Premium. Úroveň Premium ponúka ešte viac komfortu v podobe vybraných služieb v cene - výber z dvoch časov večere, raňajky servírované priamo v kajute, 24-hodinová izbová služba a tiež možnosť získať za každý deň dodatočné body do CostaClubu.

Hostia, ktorí sa rozhodnú pre apartmán, sa môžu tešiť na súkromný VIP priestor na nástupnom termináli, služby komorníka po celú dobu plavby, súkromnú reštauráciu určenú iba pre nich, vírivku v kajute a mnohé drobné pozornosti.

Vybavenie kajút závisí od ich typu a triedy, ktorú si cestujúci vyberú, vždy sa v nich ale nachádza klimatizácia s termostatom, interaktívna plochá satelitná televízia, fén, trezor, mydlo a sprchový gél, pravidelne vymieňaná posteľná bielizeň a uteráky a možnosť pripojenia k WiFi ( za poplatok). K dispozícii je steward a tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Služby na palube:

Talianske dedičstvo Costa Cruises sa odráža aj v gastronómii, ktorú spoločnosť svojim pasažierom ponúka. Reštauraciam na palubách jej lodí dominuje vycibrená talianska kuchyňa a k dispozícii sú samozrejme aj menu z ďalších kútov sveta, ako sú napríklad Japonsko alebo Bavorsko. Na hostí najvyššej triedy čaká súkromná reštaurácia určená iba pre nich, sklamaní však nebudú ani priaznivci zdravého stravovania alebo deti. Samozrejmosťou je potom menu pre hostí so špeciálnymi potrebami a diétami. Celý rad barov je dobre zásobený alkoholickými i nealkoholickými nápojmi, k dispozícii je vínny bar, ale aj bary čokoládové a zmrzlinové, kde si prídu na svoje milovníci sladkého. Novinkou na väčšine lodí je inovatívna reštaurácia Archipelago, kde traja svetoznámi šéfkuchári: Bruno Barbieri, Hélène Darroze a Ángel León predstavujú svoje nové menu, návštevníci tak môžu preskúmať nové obzory chutí a vnemov.

Čo sa týka zábavy na palube, nudiť sa na lodiach Costa Cruises určite nikto nebude. Športoví nadšenci sa môžu tešiť hneď na niekoľko ihrísk, kde si zahrajú futbal, volejbal, basketbal a ďalšie športy, a k dispozícii im je tiež plne vybavená posilňovňa alebo bežecká dráha. Kto dá prednosť relaxácii, môže navštíviť rozsiahle wellness centrum so saunou, parnou kabínou, jacuzzi, službami maséra alebo lekciami jogy alebo pilates. Niektoré z lodí Costa Cruises disponujú kúpeľmi Samsara, orientom inšpirovanou oázou pokoja na najvyšších palubách s výhľadom na more. Kúpele dopĺňa salón krásy so službami kaderníka, manikéra a tiež holičstvo.

Pre milovníkov nakupovania je pripravený celý rad obchodov, kde je možné si vybrať zo šperkov, hodiniek, módy a doplnkov či parfumov, kozmetiky a suvenírov. Večer sú k dispozícii divadelné show – od vystúpenia kúzelníkov a spevákov cez akrobatické a tanečné show až po talentové súťaže. Samozrejmosťou je živá hudba, možnosť skúsiť šťastie v kasíne, tematické party alebo diskotéky. Niektoré lode majú na svojich palubách 4D kino a simulátor Grand Prix.

Mnoho lodí Costa Cruises je vybavená špeciálnym bazénom pre deti a Squok Clubom s videohrami, Xbox One konzolami a množstvom ďalších hier. Pre deti od 3 do 6 rokov je pripravený rad aktivít s maskotom Prasiatkom Pepou (Peppa Pig), deti od 3 do 11 rokov si užijú veľa zábavy v Mini a Maxi Cluboch a na teenagerov od 12 do 17 rokov čaká Teen Zone s aktivitami, ako sú napríklad stolný futbal, stolný tenis a iné stolové hry a mnoho ďalších športových turnajov. Na lodiach Costa Smeralda a Costa Toscana je ponúkaná služba strážnych detí od 1 do 3 rokov (za poplatok).

Bonusový program:

Pre svojich zákazníkov si Costa Cruises pripravila vernostný program CostaClub a vo jeho rámci množstvo špeciálnych podmienok a výhod, zliav, darčekov a benefitov. Program má 5 úrovní - Club Blue, Club Bronze, Club Silver, Club Gold a Club Platinum. Členovia získavajú body za každý deň plavby, ich počet závisí od toho, akú kajutu av akej triede si vyberú, a tiež za nákupy na palube alebo online.

Lode spoločnosti Costa Cruises

Costa Deliziosa

2.826 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 02.2010

Costa Diadema

4947 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 11.2014

Costa Fascinosa

3.800 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 05.2012

Costa Favolosa

3.800 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 07.2011

Costa Firenze

5.246 pasažierov

Costa Fortuna

3.470 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 01.2003
Posledná rekonštrukcia: 01.2015

Costa Pacifica

3.780 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 01.2009

Costa Smeralda

6.554 pasažierov | Veľkosť: Veľká
Rok výroby: 12.2019

Predchádzajúci
1 2