Costa Fortuna

Costa Fortuna bola postavená v roku 2003 a jej dizajn je inšpirovaný prvými oceánsymi parníky. Nostalgiu starých čias navodzujú aj obrazy najslávnejších mořeplaveb a dobové fotografie v interiéri lodi. Loď bola symbolicky postavená v legendárnych lodeniciach Janova Sestri Ponente a je sesterskou loďou Costa Magica.

Verejné priestory zdobia reprodukcie obrazov búrlivých 20. a 30. rokov s plagáty oceánskych lodí Michelangelo a Raffaello. Vo vstupnej hale sú modely 26 lodí, ktoré v minulosti boli súčasťou flotily Costa Cruises. Paluby sú venované medzinárodným prístavom. Na Costa Fortuna nájdete 4 bazény, jeden z nich je zastrešený, vírivky a šmýkačku, kasíno, diskotéku, divadlo Rex 1932.

 

Výrobná cena Costa Fortuna bola približne 380 mil. USD.

103 000t výtlak lode
272m dĺžka lode
36m šírka lode
20 rýchlosť v uzloch
3 470 max. počet pasažierov
1 358 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
01.2003 Rok výroby
01.2015 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ubytovanie je zabezpečené v 1 358 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 13 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 8, 9 a 10.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 17 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 9, 10 a 11.

Kajuty s oknom na 6., 7., 9. a 10. palube majú obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom
Plocha kajút s balkónom je cca od 18 m2 do 21 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 6, 7, 8, 9 a 10.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)
Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 16 m2 do 21 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)

Plocha je približne od 21 m2 do 24 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 7 a 9.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)

Plocha apartmánu je približne 29 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Apartmány majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky, v niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Paluba: 7.


Zábava

Vo vstupnej hale, ktorá má deväť palúb, sa nachádza 26 verných modelov lodí spoločnosti Costa. Dvojposchodový bufet restaurant Cristoforo Colombo ponúka jedinečný gurmánsky zážitok. Príjemné večery môžete tráviť v piano bare Conte Rosso.

Športovo vyžiť sa môžete v štyroch bazénoch, fitness centre, na bežeckej dráhe a multifunkčnom ihrisku. Na relaxáciu nabáda vírivky a wellness centrum s kúpeľnými procedúrami a výhľadom na more.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie - Restaurant Raffaello 1965, Restaurant Michelangelo 1965, Buffet Cristoforo Colombo 1954, Pizzeria Pommi d´Oro, Restaurant Club Conte Grande 1927
  • Bary - Cognac & Cigar Bar, Grand Bar Conte di Savoia 1932, Bar Conte Verde 1923, Gellateria Amarillo, Club Salute Saturnia 1927, Piano Bar Conte Rosso 1921 a iné
  • Wellness centrum Solemio, kde nájdete saunu, turecké kúpele a telocvičňu
  • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorová joggingová dráha
  • Bazény a vírivky
  • Divadlo Rex 1932, kde vás každý večer čakajú veľkolepé predstavenia v podobe muzikálov, komediálnych show, akrobatických vystúpení, hier a mnoho ďalšieho
  • Kasíno Neptunia 1932, diskotéka Vulcania 1927
  • Detský Squok Club pre rôzne vekové kategórie, detský bazénik, herňa Virtual World
  • Internetová kaviareň, knižnica, nákupné centrum
  • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Fortuna

Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Svatý Martin, Martinik, Guadeloupe z Marseille na lodi Costa Fortuna

Loď: Costa Fortuna
Trasa: Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Svatý Martin, Martinik, Guadeloupe
Nalodenie: Marseille, Francúzsko
Vylodenie: Pointe-à-Pitre, Francúzsko
Trvanie: 14 nocí