Explora Journeys

Príbeh začal v Sorrente s neapolským kapitánom trajektu Gianluigim Apontom, ktorý spolu so svojou ženou vytvoril MSC, globálnu lodnú spoločnosť a svetovú najväčšiu súkromnú výletnú spoločnosť. Teraz si táto švajčiarsko-talianska námornícka rodina plní svoj celoživotný sen a spúšťa Explora Journeys, vynikajúcu, modernú luxusnú značku, ktorá novo definuje kategóriu luxusných plavieb.

Záznamy rodiny Aponte siahajú až do 17. storočia, z ktorého sa vyvinulo 300 rokov skúseností s moreplavectvom, spolu s neodmysliteľnou vášňou a rešpektom k moru. To sa prenieslo po generácie rodiny Aponte a bude to tak aj v budúcnosti. To je dôvod, prečo oceán zostane vždy v popredí zážitku Explora Journeys a umožní zvedavým, kozmopolitným cestovateľom využiť jeho jedinečnú energiu, ktorá inšpiruje k vnútornému aj vonkajšiemu poznaniu.

Explora Journeys sa vyznačuje vysokou úctou k moriam a oceánom. Tento vrodený rešpekt je dôvodom, prečo sa v spolupráci s Fincantieri zaviazala stavať lode zajtrajška s využitím najnovších technológií podporujúcich životné prostredie a zároveň byť pripravená prispôsobiť sa alternatívnym energetickým riešeniam, akonáhle budú k dispozícii.

Flotila:

Explora Journeys vlastní vo svojej flotile dve lode, a to Explora I (2023) a Explora II (2024).

Destinácia:

Na itinerároch Explora Journeys je naozaj rozmanitý výber destinácií: Stredozemie a západná Európa, Severná Európa so Spojeným kráľovstvom a Írskom, Karibik a stredná Amerika, Island s Grónskom, Spojené štáty s východným pobrežím Kanday a Novým Anglickom, Pacifik a Hawaii, Africa a Indický oceán alebo Červené more, Arabský polostrov a India.

Ubytovanie:

Všetko ubytovanie na lodiach Explora Journeys sa radí do kategórie apartmánov. U Explora I sa jedná o 461 apartmánov: z toho 371 Ocean apartmán s terasou alebo veľkou terasou, 67 Ocean Penthouses, 22 Ocean Residences a 1 Owner´s Residence. Pre hostí, ktorí cestujú vo väčšej skupine, je k dispozícii 78 apartmánov, ktoré je možné vzájomne prepojiť. Apartmány sú priestranné, majú výhľad na more zo súkromnej terasy. Samozrejmosťou sú kúpeľové doplnky, dobre zásobený bar alebo možnosť stravovania priamo v kajute. Plocha apartmánu začína na 35 m², čo z nich robí jedny z najpriestrannejších v kategórii luxusných plavieb.

Služby na palube:

Prvá loď spoločnosti Explora I ponúka hosťom celkom 6 250 m2 verejného vonkajšieho priestoru, ktorý zahŕňa tri vonkajšie a jeden krytý bazén so zaťahovacou sklenenou strechou, 64 súkromných chatiek spolu s možnosťou stravovania a leňošenia pri bazéne. Pre relaxáciu a osobnú starostlivosť je určené Ocean wellness, ktoré poskytuje 1000 m2 vnútorných a vonkajších priestorov v rámci wellness a fitness zariadení, 9 miestností pre procedúry a 1 salón krásy.

Kto má rád dobré jedlo, si môže vybrať z mnohých kulinárskych zážitkov v 6 jedinečných reštauráciách zameraných na zdravé, chutné pokrmy z miestnych a udržateľných zdrojov. Rozmanitú ponuku hostia nájdu aj v rámci 12 vnútorných i vonkajších barov a salónikov so zábavou a predstaveniami.

Pre milovníkov nakupovania sú k dispozícii obchody s luxusnými značkami, či už sa jedná o špičkové šperky, hodinky, módu, jemné vône alebo kozmetiku. Explora Journeys ponúka aj lákavý rad produktov od inšpiratívnych značiek venovaných ľuďom a planéte, pričom každá položka je dôkazom kreativity a starostlivosti, ktorú remeselní dodávatelia pri svojej práci prejavujú.

Lode spoločnosti Explora Journeys

Explora I


Rok výroby: 06.2021