Ubytovanie na lodi

Ubytovanie alebo ako sa býva na lodi

Rovnako ako bežné hotely ponúkajú rôzne varianty izieb, aj na lodi si môžete vybrať kajutu presne podľa svojho želania. Vybrať si môžete kajutu vnútornú, s oknom či balkónom a na výber sú dokonca aj veľmi luxusné apartmány. Všetky kajuty sú štandardne vybavené 2 pohodlnými lôžkami, ktoré je možné spojiť do jedného. Každá kajuta má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, WC a sušičom vlasov. Uteráky sú samozrejmosťou. Súčasťou bežného vybavenia je tiež minibar, trezor na vaše cennosti, TV so satelitným príjmom, telefón a nastaviteľná klimatizácia.

Jednotlivé triedy kajút sa líšia podľa umiestnenia na lodi a služieb, ktoré konkrétne kajuta ponúka. Všetky kajuty sa nachádzajú nad hladinou vody a sú určené pre 2 osoby, čomu zodpovedá konečná kalkulácia ceny. Cena plavby zahŕňa aj palubné služby, ktorých súčasťou je pravidelné upratovanie kajuty 2x denne, výmena uterákov a prípadne i posteľnej bielizne. K dispozícii vám bude osobný stevard, ktorý sa postará o kajutu a splní vaše priania.

Želáte si kajutu s oknom alebo balkónom?

Základným typom ubytovania na lodi je vnútorná kajuta s veľkosťou 10 až 15 m2, ktorá je štandardne vybavená moderným nábytkom, ale inak nemá žiadne okno ani balkón. Preto, ak si chcete vychutnať naozaj krásne výhľady, zvoľte radšej kajutu s oknom alebo balkónom. Tieto kajuty sú priestrannejšie a ich veľkosť sa pohybuje od 13 do 20 m2. Nielen úchvatné výhľady, ale tiež príjemné posedenie poskytuje kajuta s balkónom, ktorý je vždy vybavený stolíkom a dvoma stoličkami.

Čo je zahrnuté v cene kajuty?

Jednotlivé triedy kajút sa líšia podľa umiestnenia na lodi a služieb, ktoré ponúkajú. Pri každej kajute sa počíta s minimálnou obsadenosťou dvomi dospelými osobami, čomu zodpovedá konečná kalkulácia ceny. Ak si teda želáte mať kajutu sami pre seba alebo ju obsadíte Vy a Vaše dieťa, vezmite, prosím, na vedomie, že Vám väčšinou spoločností bude účtovaná dvakrát plná cena. V poradí tretia a ďalšia osoba v kajute však väčšinou dostane výraznú zľavu.

Ak sa chystáte na plavbu sami, pozrite sa po niektorej zo spoločností, ktoré ponúkajú obmedzený počet jednolôžkových kajút. Sú to napríklad Norwegian Cruise Line, Holland America Line, Royal Caribbean International a Costa Cruises.


Cena plavby ďalej zahŕňa palubné služby, ktorých súčasťou je pravidelné upratovanie kajuty dvakrát denne, výmena uterákov a prípadne i posteľnej bielizne. K dispozícii je Vám tiež osobný steward, na ktorého sa môžete kedykoľvek obrátiť.

Ako vyzerá vnútorná kajuta?

Základným typom ubytovania na lodi je vnútorná kajuta, ktorej veľkosť sa mení podľa lode a podkategórie kajuty a pohybuje sa väčšinou okolo 10 až 15 m2. Kajuta je vybavená dvoma samostatnými lôžkami, ktoré môžu byť na želanie spojené, a priestrannou skriňou. Ďalej tu nájdete kúpeľňu so sprchou, minibar, trezor, satelitnú TV, telefón a klimatizáciu. Väčšina lodí ponúka možnosť pripojenia k WiFi internetu aj priamo v kajute.

Želáte si kajutu s výhľadom?

Ak si chcete v priebehu plavby užiť krásne výhľady, vyberte si kajutu s oknom. Tieto kajuty sú priestrannejšie a ich veľkosť sa opäť v závislosti od lode a podkategórie pohybuje od 13 do 20 m2. Rovnako ako vnútorné kajuty sú vybavené dvoma samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť, a priestrannou skriňou. Nechýba kúpeľňa so sprchou, minibar, trezor a moderné vymoženosti typu satelitný TV, telefón a klimatizácia. Na väčšine lodí je možnosť pripojenia k WiFi internetu aj priamo v kajute.

Niektoré z kajút s oknom stoja menej než iné - je to preto, že ponúkajú celkovo alebo čiastočne obmedzený výhľad, spôsobený prekážkou akou je napr. záchranný čln. Ak máte teda obmedzený rozpočet, a napriek tomu si chcete užiť denné svetlo, sú tieto kajuty skvelou voľbou práve pre Vás.

Čo ponúka kajuta s vonkajším posedením?

Nielen úchvatné výhľady, ale tiež príjemné posedenie poskytuje kajuta s balkónom. Veľkosť kajút s balkónom sa u jednotlivých lodí líši a je závislá od podkategórie kajuty, väčšinou je ale podobná ako u kajút s oknom - medzi 13 a 20 m2. Nájdete tu aj rovnaké vybavenie: dve samostatné postele, skriňu, kúpeľňu so sprchou, minibar, trezor, satelitnú TV, telefón, klimatizáciu a u väčšiny lodných spoločností možnosť pripojenia k WiFi. Nad rámec toho sú Vám na balkóne k dispozícii aj stolík a dve stoličky, z ktorých sa napríklad pri poháriku niečoho dobrého môžete kochať úchvatnými výhľadmi.


Rovnako ako u kajút s oknom môžete aj tu siahnuť po lacnejšom variante s obmedzeným výhľadom, ktorý bude vyhovovať zákazníkom s nižším rozpočtom. Pozor tiež na to, že balkóny sú na lodi umiestnené jeden vedľa druhého, a tak poskytujú menej súkromia, než by ste si možno predstavovali.

Ak ste veľkými priaznivcami pobytu na čerstvom vzduchu, zvážte niektorú z kajút s mimoriadne veľkým balkónom. Ponúkajú ich napríklad spoločnosti MSC Cruises, Norwegian Cruise Line alebo Royal Caribbean International. Skutočnou špecialitou sú kajuty s balkónmi s úžasným výhľadom zo zadnej časti lode.

 

Cestujete s priateľmi?

Ak si želáte vziať na palubu veľkú rodinu alebo vyrážate na cestu ako partia priateľov a chcete byť všetci pohromade, nezúfajte. Riešením pre Vás sú rodinné kajuty. Jedná sa o dve alebo viac prepojených samostatných kajút, z ktorých každá disponuje vlastnou kúpeľňou. Pohodlne ubytujú až 10 osôb. 

* Tento typ kajút je k dispozícii len na vybraných lodiach.

Chcete sa rozmaznávať?

Ak je plavba niečím, na čo sa už dlho tešíte, potom si ju poďte užiť naozaj naplno. Ak si chcete dopriať niečo navyše, je pre Vás pripravená celá škála nadštandardného ubytovania v podobe apartmánov. Tie sú v porovnaní so základnými kajutami priestrannejšie a tiež ich vybavenie sa líši. Nad rámec štandardu sa tak v závislosti od toho, aký apartmán si vyberiete, môžete tešiť na veľa vecí navyše. V základnej triede apartmánov na lodiach MSC Cruises, Aurea, sú tak v cene plavby zahrnuté napríklad prestížne kajuty s výhľadom na more na vyšších palubách a na prove, 24-hodinový izbový servis, večere vo vyhradenej časti reštaurácie v ľubovoľnú dobu, all-inclusive, kúpeľný balíček zahŕňajúci uvítací koktail, jednu masáž podľa vlastného výberu, opaľovanie v soláriu, súkromnú konzultáciu s kúpeľným lekárom a voľný vstup do termálnych zón, balíček wellness produktov, voľný prístup na exkluzívnu slnečnu palubu alebo prednostné vylodenie a nalodenie.

Ak túžite po tom najlepšom, máme pre Vás pripravené vysoko luxusné apartmány, ktoré celý Váš zážitok z pobytu na lodi ešte viac umocnia. Plocha tých najpriestrannejších dosahuje až 150 m2, sú vybavené vlastným barom, chladničkou a kávovarom a v niektorých si dokonca môžete zacvičiť na vlastnom posilňovacom stroji alebo zahrať na klavír. Z ich okien či balkónov sa Vám každý deň naskytnú dychberúce výhľady na oceán či malebné prístavy a pobyt Vám spríjemní aj vlastná vírivka či sauna. Samozrejmosťou sú osobný komorník a izbová služba, ktorá je Vám k dispozícii 24 hodín denne.

 

Typov apartmánov je nespočetne veľa, za všetky len niekoľko príkladov:

Na lodiach spoločnosti Azamara sa môžete ubytovať v apartmánoch Club Spa, určených výhradne pre páry. Čerešničkou na torte týchto apartmánov s 38 m2 veľkým balkónom je masážna vaňa s výhľadom na oceán. Na hostí týchto apartmánov navyše čaká zážitok s názvom "Nights in Private Places", kde si pri súkromnej večeri s vlastným čašníkom alebo v kúpeľoch užijú romantické chvíľky vo dvojici.

Na každej z lodí Celebrity v triede Solstice nájdete Penthouse Suite. Okrem priestrannej verandy ponúka apartmán s veľkosťou 120 m2 s obývacou izbou a prepychovým nábytkom, drevenými podlahami a kobercom. K dispozícii je tu veľký LCD televízor so zvukovým systémom, oddelená jedáleň pre osem osôb a hlavná spálňa s extra veľkou posteľou a samostatnou kúpeľňou s mramorovou masážnou vaňou a oddeleným sprchovacím kútom. Výhradne pre hostí týchto apartmánov sú potom určené exkluzívne jedáleň luminate a all-inclusive klub Michael's.

Vysoko luxusný Grand Wintergarden Suite je pre Vás pripravený na lodiach Seabourn. V apartmáne s plochou 144 m2 nájdete privátnu vírivku, čaká na Vás tiež veľká obývacia miestnosť s množstvom miesta pre hostí, jedáleň so stolom pre šesť osôb alebo tri televízie. K dispozícii Vám tu sú súkromné solárium s vaňou a lôžkom a obrovská krytá veranda so stolom a stoličkami. Samozrejmosťou sú prístup k internetu zadarmo a čerstvé kvety. Hostia týchto apartmánov navyše môžu využiť súkromný transfer na loď a z lode na začiatku a konci plavby.


Jedným z najlepších ubytovaní, ktoré si môžete vybrať, sú apartmány triedy The Haven na plavbách spoločnosti Norwegian Cruise Line. Umiestnené na samom vrchu lode sa nachádza luxusné ubytovanie so súkromným komorníkom a stewardom, ktorý je Vám k dispozícii 24 hodín denne. Úplné súkromie si budete môcť vychutnať na slnečnej palube s privátnym bazénom, vírivkou a fitness, rovnako ako v spoločenskej miestnosti alebo reštaurácii, ktoré sú určené výhradne hosťom The Haven. Navyše budete mať na celej lodi prednosť pred ostatnými pasažiermi a k dispozícii Vám bude mobilný telefón, ktorý budete môcť využívať po celú dobu plavby. Ak si vyberiete trojizbový apartmán Garden Villa, na začiatku a na konci plavby Vás dokonca na loď a z lode dopraví limuzína.  Na privítanie pre Vás bude pripravené šampanské a ovocie, priamo v apartmáne potom minibar a kávovar, špeciálne menu pre hostí The Haven, exkluzívne raňajky a obedy alebo koktail party s členmi posádky. Samozrejmosťou sú vysoko kvalitná posteľná bielizeň, župan, papuče a obrovské uteráky, rovnako ako luxusné kúpeľňové produkty. V exkluzívnom The Haven si od začiatku do konca plavby skrátka budete môcť užiť Vašu súkromnú "loď na lodi". Jedinečný zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete.


Ako celebrity sa budete cítiť tiež v MSC Yacht Clubu na lodiach spoločnosti MSC Cruises. Okrem luxusného ubytovania v priestranných apartmánoch vybavených minibarom, kvalitnou posteľnou bielizňou, širokouhlou televíziou a panoramatickými oknami či súkromným balkónom s dychvyrážajúcimi výhľadmi, budete mať prístup do súkromných priestorov určených iba pre hostí Yacht Clubu. Medzi nimi nájdete panoramatickou spoločenskú miestnosť s okúzľujúcimi výhľadmi a privátne One Pool Deck so súkromným bazénom, vírivkou, slnečnou terasou a barom. Vlastný komorník a vyhradená recepcia, ktorá splní Vaše priania 24 hodín denne, sú samozrejmosťou. Na hostí Yacht Clubu čaká exkluzívne menu, ktoré si môžu vychutnať - rovnako ako nápoje v cene - v akúkoľvek dennú i nočnú hodinu. V kúpeľoch MSC Aurea Spa, kam ich dopraví súkromný výťah, sa môžu nechať rozmaznávať pri zdravotných aj skrášľovacích procedúrach vrátane aromaterapie alebo balijskej masáže. Ak zvolíte Yacht Club, pripravte sa na možnosť využiť aj na mieru pripravené exkurzie, pri ktorých budete môcť objavovať svet mimo lode v súkromí, luxuse a pohodlí, presne podľa Vašich predstáv. 

* Uvedené typy apartmánov sú k dispozícii len na vybraných lodiach, vybavenie a služby sa líšia aj v závislosti od lode a zvolenej kategórie ubytovania.

Luxusné apartmány

Ak túžite po tom najlepšom, máme pre vás pripravené vysoko luxusné apartmány, ktoré celý váš zážitok z pobytu na lodi ešte viac umocnia. Priestranné a prepychovo vybavené apartmány s veľkosťou 25 až 150 m2 poskytujú neskutočný komfort, ktorý nespočíva len v modernom nábytku a zariadení. Z okien či balkónov sa vám každý deň otvoria dychberúci výhľady na oceán či malebné prístavy a pobyt si spríjemníte tiež vďaka vlastnej vírivke či saune. Samozrejmosťou je osobný komorník a izbová služba, ktorá vám bude k dispozícii 24 hodín denne.