Silversea

Súkromná lodná spoločnosť Silversea Cruises so sídlom v Monaku bola založená príslušníkmi talianskej rodiny Lefebvre v roku 1994 a so svojou premiérovou loďou, Silver Cloud, ako prvá uviedla na trh aj all-inclusive výletné plavby.  

Spoločnosť sa preslávila ako priekopník na poli ultraluxusných a expedičných plavieb: vlastní celkovo dvanásť výletných lodí s kapacitou od 100 do bezmála 600 hostí, všetky ubytovania na nich pritom predstavujú apartmány. 

V júli 2018 kúpila 67% podiel v Silversea Cruises spoločnosť Royal Caribbean Cruises, zvyšok spoločnosti - rovnako ako jej výkonné vedenie - zostáva aj naďalej v rukách Manfredi Lefebvre d'Ovidia. Na kúpu bezprostredne nadväzuje projekt Invictus, ktorého cieľom je nielen renovácia lodí, ale aj celkové vylepšenie ponuky a služieb spoločnosti.   

Flotila:

Flotila Silversea Cruises má aktuálne 12 luxusných lodí: Silver Cloud - 1994, Silver Wind - 1995, Silver Shadow - 2000, Silver Whisper - 2001, Silver Spirit - 2009, Silver Muse - 2017, Silver Moon - 2 Dawn - 2021, Silver Endeavour - 2021, Silver Nova - 2023, Silver Ray - 2024

Destinácie:

Na trasách Silversea Cruises je všetkých sedem kontinentov a 900 svetových destinácií. Patrí medzi ne Stredomorie, Karibik, obaja polárne regióny a stovky fascinujúcich miest medzi nimi. Úplne jedinečné sú exkluzívne plavby pod názvom Couture Collection, ktoré hostí berú do tých najodľahlejších kútov sveta, ako sú napríklad Rwanda a Národný park Serengeti, Južný pól alebo Tibet.

Ubytovanie:

Všetky ubytovania na lodiach Silversea Cruises sa radia do kategórie all-inclusive apartmánov. V cene plavby sú tak zahrnuté prepitné, nápoje, prístavné poplatky, cestovné poistenie a jedna alebo dve akcie v prístave v rámci každej plavby.   

Apartmány sú priestranné, majú výhľad na more a väčšina z nich tiež súkromnú verandu. Samozrejmosťou sú kúpeľové doplnky, dobre zásobený bar alebo možnosť stravovania sa priamo v kajute. Hostia si dokonca môžu vybrať aj preferovaný typ vankúša.  

Služby na palube:

Plavby na lodiach Silversea Cruises sú prísľubom toho najluxusnejšieho zážitku na mori, počnúc službami súkromného komorníka, výborným stravovaním končiac.

Talianske korene spoločnosti naznačujú, že gastronómia bude hrať pri plavbách dôležitú úlohu: dôraz je kladený na rozmanitosť a čerstvosť surovín a hostia sa môžu tešiť nielen na kuchyňu taliansku, ale aj na francúzske alebo ázijské špeciality. Všetky lode ponúkajú hlavnú reštauráciu - The Restaurant - s otvoreným sedením, tie neexpedičné navyše niekoľko špecializovaných reštaurácií. Centrom Silver Muse je elegantný bar a gril Atlantide, exotické pokrmy pripravujú v Indochine alebo Seishin, tie francúzske zase v La Dame. Pizza je v strede záujmu Spaccanapoli a talianske pokrmy zavoňJú aj z La Terrazza. Úplne unikátna je reštaurácia Kaiseki, inšpirovaná piatimi elementmi japonskej kuchyne: prím tu hrajú starostlivá príprava a dokonalá prezentácia.    

All-inclusive je zárukou dovolenky bez zbytočných starostí: takmer všetky zážitky a služby na palube sú v cene plavby. Už od nalodenia je všetkým hosťom bez rozdielu k dispozícii súkromný komorník, ktorý pre hostí apartmánu Royal, Grand a Owner's navyše rezervuje exkurzie v prístavoch alebo pre nich dokonca zorganizuje súkromný koktejlový večierok.   

Na palubách lodí Silversea Cruises nechýba dobre vybavené fitnes centrum so sálovým lekciami, ako sú kruhový tréning alebo pilates, aj službami súkromného trénera, ani wellness centrum, v ktorom môžu hostia relaxovať v saune alebo parných komorách. 

V ponuke sú semináre zamerané na aromaterapiu alebo výživu, masáže, zábaly a ďalšie procedúry, kozmetika, salón krásy s manikúrou, pedikúrou, bielením zubov alebo kaderníkom. Na lodiach Silver Spirit a Silver Muse hostia navyše nájdu špeciálne lekárske služby a zákroky proti starnutiu alebo akupunktúru.  

Program na palube dopĺňa rozsiahla ponuka exkurzií v prístavoch. 

Bonusový program:

Vernostný program Silversea Cruises nesie názov Venetian Society a svojim členom ponúka celý rad odmien a privilégií. Členmi sa pritom hostia stávajú automaticky už po prvej dokončenej plavbe. Medzi bonusy patrí pozvánky na súkromné akcie alebo zľavy na vybrané plavby. Na naozaj verných čakajú dokonca plavby zdarma a odmena je pripravená aj pre tých, ktorí si so sebou na palubu vezmú svojich priateľov-nových zákazníkov. 

Lode spoločnosti Silversea

Silver Cloud

254 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 04.1994
Posledná rekonštrukcia: 01.2017

Silver Dawn

596 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 09.2021

Silver Endeavour

220 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 07.2024

Silver Moon

596 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 08.2020

Silver Muse

596 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 03.2017

Silver Explorer

728 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 01.2023

Silver Origin

100 pasažierov | Veľkosť: Najmenšia
Rok výroby: 07.2020

Silver Ray

728 pasažierov
Rok výroby: 07.2024

Predchádzajúci
1 2