Silver Cloud

Ako vôbec prvá loď spoločnosti Silversea Cruises vstúpila roku 1994 do služby Silver Cloud. Na konci roka 2017 prešla loď dôkladnou prestavbou. Dnes patrí kombináciou svojho luxusného vybavenia, úžasných destinácií a bezkonkurenčných služieb medzi to najlepšie, čo môže Silversea – a expedičné lode vôbec – svojim hosťom ponúknuť.

Prestavba urobila z luxusnej jachty Silver Cloud plavidlo prispôsobené na plavby do polárnych oblastí a súkromné aj verejné priestory sa dočkali moderného talianskeho dizajnu. Na všetkých pasažierov bez výnimky čakajú osobné komorníci, ktorí splnia každé ich prianie, all-inclusive plavby potom znamenajú, že v cene je nielen stravovanie, ale aj alkoholické a nealkoholické nápoje alebo napríklad (u hostí vyšších kategórií apartmán neobmedzená) možnosť pripojenia k Wi- Fi internetu.

Kapitolou sami pre seba sú v prípade Silver Cloud samotné itineráre, ktoré pokrývajú tie najzaujímavejšie a najdivokejšie miesta našej planéty. Loď so sebou vezie 20 zodiakov a 10 kajakov, a tak preskúmavať môžu skoro všetci cestujúci naraz. Exkurzie sú v cene plavby a aj mimo polárnej oblasti majú často expedičný nádych – na programe sú napríklad návštevy odľahlých a menej navštevovaných ostrovov.

17 400t výtlak lode
156,7m dĺžka lode
21,5m šírka lode
18 rýchlosť v uzloch
254 max. počet pasažierov
126 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
04.1994 Rok výroby
01.2017 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Silver Cloud je malá loď, ktorá na polárnych expedíciách pojme 200 pasažierov, na ostatných plavbách potom ubytuje až 254 hostí. Všetky priestranné apartmány na palube sa delia do kategórií: Vista, Veranda, Deluxe Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner´s a 80 % z nich má vlastnú verandu. Aj hostia tých najzákladnejších apartmánov sa môžu tešiť na veľké okno, rámujúce nádherné výhľady. Kto si chce dopriať to najluxusnejšie, môže sa tešiť na 77m2 vnútorného (a ďalších 55 m2 vonkajšieho) priestoru s oddelenou spálňou a obývacím priestorom.

Apartmány sú vybavené dvojlôžkom s kvalitnou posteľnou bielizňou a výberom vankúšov, kozmetickým stolíkom so zrkadlom a priestrannou šatňou. V kúpeľni sú sprcha a vaňa, umývadlo a dostatok úložných priestorov. Hosťom sú k dispozícii luxusné kúpeľové doplnky aj župan. Aj v základných apartmánoch je súčasťou gauč, kreslá a stolík, ktoré tvoria peknú obytnú miestnosť oddelenú od spálne závesy. Nechýba trezor, mini bar s výberom preferovaných nápojov alebo fén a samozrejme ani televízia s plochou obrazovkou.

Rodinám a skupinám priateľov, ktoré chcú cestovať pohromade, ponúka Silver Cloud prepojiteľné apartmány.

Apartmány Veranda Suite 505-510 a 605-610 ubytujú až troch hostí. Apartmán Deluxe Veranda Suite zase ponúka preferovanú centrálnu polohu s identickým ubytovaním ako vo Veranda Suite. Apartmán Silver a Medallion Suite tiež ubytujú tri osoby.

Apartmány Royal a Grand Suite disponujú jednou spálňou, možno ich však tiež spojiť aj so susediacou Veranda Suite a získať tak väčší dvojspálňový priestor. Rovnako jednospálňový apartmán Owner´s Suite je možné spojením s priľahlým Vista Suite premeniť na dvojspálňový.

Kategórie:

 • Apartmán Vista Suite, paluba: 4 - plocha cca 22 m2
 • Apartmán Veranda Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 27 m2 vr. verandy cca 4,5 m2
 • Apartmán Deluxe Veranda Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 27 m2 vr. verandy cca 4,5 m2
 • Apartmán Medallion Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 48 m2 vr. verandy cca 7,6 m2
 • Apartmán Silver Suite, paluby: 6, 7 - plocha cca 54 m2 vr. verandy cca 8 m2
 • Apartmán Royal Suite, paluba: 6 - plocha 1spálňového apartmánu cca 69 m2 vr. verandy cca 12 m2; 2spálňového apartmánu cca 96 m2 vr. verandy cca 16,5 m2
 • Apartmán Grand Suite, paluba: 7 - plocha 1spálňového apartmánu cca 95 m2 vr. verandy cca 14 m2; 2spálňového apartmánu cca 122 m2 vr. verandy cca 18,5 m2
 • Apartmán Owner´s Suite, paluba: 7 - plocha 1spálňového apartmánu cca 55 m2 vr. verandy cca 8 m2; 2spálňového apartmánu cca 77 m2 vr. verandy cca 8 m2

Zábava

Chuťové bunky hostí Silver Cloud sú pripravené uspokojiť hneď 4 rôzne reštaurácie. Zdravé grilovanie na horúcich lávových kameňoch pod holým nebom ponúka The Grill, hlavná reštaurácia The Restaurant servíruje medzinárodné pokrmy, na taliansku kuchyňu je zameraná La Terrazza. Jedinou reštauráciou za poplatok je La Dame by Relais & Chateaux, kde si pasažieri vychutnajú výborné šesťchodové menu doplnené o tie najvyberanejšie vína. Hosťom sú k dispozícii aj bar Dolce Vita alebo Panorama a Observation Lounge, kde si užijú nielen výbornú kávu, ale hlavne neopakovateľné výhľady na oceán. Samozrejmosťou je potom izbová služba.

Centrom slnečnej paluby je vyhrievaný bazén s vírivkami a ležadlami, na aktívnych hostí potom čaká dobre vybavené fitness centrum, ktoré ponúka aj lekcie jogy, pilates a aerobiku, kruhový tréning a služby súkromného trénera. Na relaxáciu sú určené kúpele Zagara so saunou, parnými komorami a masážami, ale aj salón krásy.

Milovníci fotenia budú nadšení nielen z čiernobielych snímok na stenách, pripomínajúcich dávne polárne expedície, ale aj z vôbec prvého fotografického štúdia na expedičných lodiach Silversea. Zúčastniť sa tu môžu odborných seminárov, ale taktiež si tu svoje snímky môžu za poplatok hneď vytlačiť – napríklad ako pohľadnicu alebo plagát.

Hostia (nielen) na polárnych expedíciách sa môžu tešiť na celý rad odborníkov, ktorí sú pripravení odovzdať svoje znalosti a skúsenosti z odborov od morskej biológie po ornitológiu. Ich prednášok je možné zúčastniť sa v Explorer Lounge, nadupanom tou najmodernejšou technikou. Večery potom spestrujú spev a živá hudba, ktoré neskôr vystrieda so svojim repertoárom DJ.

Na lodi sú k dispozícii:

 • 4 reštaurácie (3 v cene a 1 za poplatok), bar a niekoľko spoločenských miestností
 • Bazén s ležadlami a vírivkami
 • Fitness centrum (kardio a posilňovacie stroje značky TechnoGym, lekcie pilates, jogy, aerobiku a kruhový tréning, služby súkromného trénera), dráha na jogging
 • Kúpele Zagara a salón krásy (masáže, zábaly a ďalšie procedúry, pedikúra, manikúra, kozmetika a ďalšie)
 • Fotoštúdio (odborné semináre, možnosť tlače fotografií)
 • Večerná zábava (spevácke a hudobné vystúpenia, DJ)
 • Odborné prednášky na tému destinácií
 • Knižnica
 • Butiky (odevy, šperky, hodinky, parfémy, knihy, suveníry)