Holland America Line

Spoločnosť Holland America Line je na trhu lodných spoločností už vyše 140 rokov - vznikla v roku 1973 ako Dutch-American Steamship Company (DA-SM) a pretože jej služby boli zamerané na americkú klientelu, vošla do povedomia ako Holland America Line.

Jej prvou zaoceánskou loďou bol originálny Rotterdam, ktorá vyplávala poprvýkrát z Holandska do New Yorku 15.októbra 1872. Už po 20 rokoch svojej existencie mala lodná spoločnosť vo svojej flotile celkom 6 lodí (nákladné a osobné), ktoré podporovali spojenie medzi Holandskom a Indiou cez Suezský prieplav. Linka je známa prevážaním prisťahovalcov z Európy do Spojených štátov. Hoci doprava a preprava boli hlavným zdrojom príjmov, v roku 1895 začali ľudia využívať plavby taktiež ako spôsob, akým tráviť svoju dovolenku.

V roku 1989 sa Holland America Line stala súčasťou korporácie Carnival, najväčšej námornej spoločnosti na svete. Dnes má 13 osobných lodí na 7 kontinentoch, ktoré majú ročne okolo 700 000 cestujúcich. S viac než 140 ročnými skúsenosťami je Holland America Line uznávaná ako  nespochybniteľná jednotka.

Destinácie: Aljaška a Yukon, Kanada/Nové Anglicko, Severozápadný Pacifik a pobrežie Pacifiku, Mexiko, Havaj a Tahiti, Karibik, Panamský prieplav, Južná Amerika a Antarktída, Austrália / Nový Zéland a Južný Pacifik, Arábia a Afrika, Európa, Ázia a Pacifik, cesty okolo sveta.

Na lodi sa nachádza mnoho reštaurácií, barov a kaviarní, kúpeľov a salónov, fitness, umeleckých galérií, kasíno, premietacia miestnosť s LED TV, divadelná scéna. Na palube je tiež ponúkaný špeciálny program pre svadby, aktivity pre mladých a detské kluby a programy. V neposlednom rade môžu hostia navštíviť vzdelávacie programy, kurzy varenia a iné ďalšie formy zábavy.

Počas plavby môžete využiť mnoho reštaurácií, počnúc rýchlym občerstvením pri bazéne, cez snack v neskorých nočných hodinách alebo popoludňajší čaj, až po ochutnávky zaujímavých menu a kvalitných vín v päťhviezdičkovej reštaurácii.

Kajuty:

Uvítajú vás priestranné a elegantne zariadené kajuty s krásnymi námorníckymi posteľami a luxusnou posteľnou bielizňou, televíziou s DVD prehrávačom, trezorom, kúpeľňa s masážnou sprchou, k dispozícii je možnosť každodenného upratania vašej kajuty alebo možnosť stravovania priamo v kajute.

Holland America Line na palubách svojich lodí ponúka:

 • Priestranné, elegantne zariadené kajuty, väčšina z nich so súkromnými balkónikmi
 • Luxusné námornícke postele Dream ™ a kvalitná posteľná bielizeň
 • Denné upratanie kajút
 • Veľké extra nadýchané osušky z egyptskej bavlny
 • Zväčšovacie zrkadlá, masážne sprchy, kvalitné fény
 • Luxusný froté župan
 • Luxusné toaletné potreby "Time to SPA"
 • Televízia s DVD prehrávačom
 • Veľkorysé úložné priestory
 • Trezory pre vaše cennosti
 • Čerstvé ovocie
 • 24hodinová donášková služba na izbu
 • Nočná rozostieľka
 • Bezplatný servis čistenia topánok

Typy kajút: Pinnacle Suit, Neptune Suit, Signature Suit, Vista Suit, Verandah, Spa Suites and Staterooms, Lanai Staterooms, Ocean View Staterooms, Interior Staterooms

Naše webové stránky bohužiaľ nie sú napojené na rezervačný systém lodnej spoločnosti Holland America Line a okrem plavieb s našim sprievodcom tu iné plavby nenájdete. S Holland America Line ale máme zmlvu o spolupráci a prístup do ich rezervačného systému. Ak teda máte záujem o plavbu s touto lodnou spoločnosťou, vyberte si ju priamo na ich webovej stránke, pošlite nám na ňu odkaz a my Vám pripravíme ponuku.

 

Lode spoločnosti Holland America Line

ms Amsterdam

1.380 pasažierov

ms Eurodam

2.104 pasažierov

ms Maasdam

1.258 pasažierov

ms Nieuw Amsterdam

2.106 pasažierov

ms Noordam

1.924 pasažierov

ms Oosterdam

1.916 pasažierov

ms Prinsendam

835 pasažierov

ms Rotterdam

1.404 pasažierov

Predchádzajúci
1 2