Postup nákupu plavby

Postup nákupu plavby

I. Dopyt
II. Rezervácia
III. Objednanie doplnkových služieb
IV. Zaslanie údajov o pasoch
V. Pokyny k plavbe
VI. Palubné lístky

 

I. Dopyt

1.  Pošlite nám nezáväznú rezerváciu plavby prostredníctvom dopytového formulára / kalkulačky, ktorá Vám na základe zadaného počtu dospelých osôb, mládeže a detí automaticky vypočíta cenu kajuty pre daný termín. Môžete nám tiež zavolať, napísať či nás navštíviť osobne na našej pobočke.

2.  Vždy sa snažíme odpovedať čo najskôr, a väčšinou odpoveď s aktuálnou cenovou ponukou od nás dostanete v priebehu jedného pracovného dňa. V prípade, že potrebujete viac času na rozmyslenie, môžeme pre Vás kajutu za ponúknutú cenu nezáväzne rezervovať, a to na dobu 1-3 dni. Dĺžka rezervácie záleží na termíne odplávania a obsadenosti lode.

3.  Ak máte záujem o plavbu s letenkami, je potrebné, aby ste nám zaslali celé mená a dátumy narodenia všetkých cestujúcich. Bez týchto údajov nemôžeme urobiť ani nezáväznú ponuku.


II. Rezervácia

V prípade vážneho záujmu bude Vaša rezervácia potvrdená podpisom zmluvy a zaslaním zálohy.


1.  Na spísanie zmluvy je potrebné poslať údaje o cestujúcich zodpovedajúce pasu, s ktorým budú cestovať:

• meno a priezvisko
• dátum a miesto narodenia
• národnosť 
• kontaktnú adresu
• telefón, na ktorom budete zastihnuteľný v priebehu zájazdu
• kontaktnú osobu na pevnine - meno a telefón.


2.  Na základe Vami zaslaných údajov spíšeme a na zadanú e-mailovú adresu Vám pošleme návrh zmluvy. Ten si skontrolujete a ak je všetko v poriadku, zmluvu podpíšete, naskenujete alebo odfotíte a ako prílohu e-mailovej správy nám pošlete späť.


3.  V zmluve bude uvedená výška zálohy, ktorú je potrebné zaplatiť pri podpise zmluvy a doplatok, ktorého splatnosť je približne 45 dní pred plavbou. K týmto platbám Vám zároveň vystavíme faktúru, ktorú Vám pošleme spoločne so zmluvou. Na požiadanie je možné platbu rozdeliť aj na viac nižších súm.


4.  Platbu je možné vykonať prevodom na náš účet. V súvislosti s prípravou na zavedenie EET, na pobočke hotovosť neprijímame.

5.  Podpis zmluvy je možné uskutočniť nielen elektronicky, ale aj osobne na našej pobočke.


III. Objednanie doplnkových služieb

Doplnkové služby je ideálne objednať už pri spisovaní zmluvy, je však možné ich doobjednať aj neskôr.

Medzi doplnkové služby patria:


• nápojové a wellness balíčky
• parkovanie v prístave - túto službu poskytujú lodnej spoločnosti vo väčšine prístavov a je potrebné ju rezervovať vopred s tým, že nám pošlete typ vozidla a jeho ŠPZ. Platba za službu prebehne buď v hotovosti priamo v prístave, alebo bude súčasťou Vášho palubného účtu. Túto informáciu Vám upresníme pri rezervácii.


IV. Zaslanie údajov o pasoch

Mesiac pred plavbou je potrebné poslať nám dodatočné údaje, potrebné pre vystavenie palubného lístka. Týmito údajmi sú:


• číslo pasu,
• miesto a dátum vydania pasu,
• platnosť pasu (pas musí byť platný ešte šesť mesiacov po plavbe).

Občiansky preukaz k nalodeniu nestačí, a to ani v prípade plavby do štátov Európskej únie a Schengenského priestoru. Na zaslanie dodatočných údajov nemusíte myslieť, my sa Vám včas pripomenieme.


V. Pokyny k plavbe

Tri týždne pred plavbou od nás dostanete pokyny k plavbe, kde nájdete všetky potrebné informácie o ceste do prístavu, o nalodení a aj o samotnom priebehu plavby.


VI. Palubné lístky

Približne týždeň pred plavbou Vám zašleme palubné lístky v anglickom alebo nemeckom jazyku. Je potrebné, aby ste si skontrolovali správnosť osobných údajov a prípadne doplnkových služieb (napr. Nápojové balíčky alebo parkovanie v prístave), ktoré ste si objednali. Poslednými stránkami palubných lístkov sú štítky, ktoré si vytlačíte, podľa priloženého návodu poskladáte a pripevníte na batožinu. V prípade potreby Vám jazyk palubných lístkov zmeníme.

 

Teraz už ostáva len nalodiť sa a vyraziť za dobrodružstvom.