Silver Spirit

Na začiatku roku 2009 vyrazila na svoju premiérovú plavbu luxusná Silver Spirit. Na jar 2018 prešla loď 2 mesiace trvajúcou rekonštrukciou, inšpirovanú úspechom jej mladšej sestry Silver Muse. Celková modernizácia zvýšila aj tonáž lode aj kapacitu, a to z 540 na 608 pasažierov. Atmosféra na malej lodi ale zostáva osobná a priateľská, pomer priestoru na pasažiera je jedným z najväčších na mori.

Moderný taliansky dizajn zaujímavo dopĺňajú art deco prvky a prím hrá neutrálna paleta farieb s dominantnou krémovou a béžovou a ľahkými dotykmi červenej a modrej. Nechýbajú kvalitné textílie a koža a jasnejšie a žiarivejšie je tiež osvetlenie – vo verejných priestoroch aj v kajutách.

39 519t výtlak lode
210,7m dĺžka lode
26,5m šírka lode
19,5 rýchlosť v uzloch
608 max. počet pasažierov
270 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
12.2009 Rok výroby
03.2018 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď disponuje 304 apartmánmi (žiadne „obyčajné“ kajuty na palube nie sú) v 9 kategóriách (Vista, Panorama, Classic Veranda, Superior Veranda, Deluxe Veranda, Silver, Royal, Grand, Owner´s), každé z nich sa pritom môže pochváliť výhľadom a jednou z najpriestrannejších obývacích častí z celej flotily Silversea. Dvojlôžko má kvalitné obliečky a cestujúci si môžu vybrať z viacerých druhov vankúšov. Nechýba kreslo, toaletný/písací stolík so stoličkou a priestranný šatník, župany, papuče, dáždnik, fén a trezor.

Každý apartmán bez rozdielu má prideleného komorníka, ktorý hosťom splní (takmer) každé prianie, a all-inclusive plavby umožní užiť si dovolenku bez zbytočných starostí o rodinný rozpočet. V cene je zahrnuté nielen občerstvenie, ale aj alkoholické a nealkoholické nápoje, izbová služba, sprepitné alebo pripojenie k Wi-Fi internetu. Exkurzie v prístavoch sú spoplatnené zvlášť, rovnako ako služby v kúpeľoch a salóne krásy.

V mramorovej kúpeľni je umývadlo so zrkadlom (v tých najväčších apartmánoch od Silver Suite nahor potom umývadlá dve) a sprcha, väčšie apartmány sa potom okrem nej môžu tešiť aj na samostatnú vaňu a ich vybavenie dopĺňa aj kávovar značky Illy. Samozrejmosťou je tu od obývacieho priestoru plne oddelená spálňa.

Kategorie:

 • Apartmá Vista Suite, paluba: 4 - plocha cca 29 m2
 • Apartmá Panorama Suite, paluba: 8 - plocha cca 31 m2
 • Apartmá Classic Veranda Suite, paluby: 5, 6 - plocha cca 35 m2, vč. verandy cca 6 m2
 • Apartmá Superior Veranda Suite, paluby: 7, 8, 9 - plocha cca 35 m2, vč. verandy cca 6 m2
 • Apartmá Deluxe Veranda Suite, paluby: 6, 7, 8 - plocha cca 35 m2, vč. verandy cca 6 m2
 • Apartmá Silver Suite, paluby: 8, 10, 11 - plocha 1ložnicového apartmá cca 69 m2, vč. verandy cca 12 m2; 2ložnicového cca 100 m2, vč. verandy cca 12 m2
 • Apartmá Royal Suite, paluba: 7 - plocha 1ložnicového apartmá cca 92 m2, vč. verandy cca 12 m2; 2ložnicového cca 127 m2, vč. verandy cca 18 m2
 • Apartmá Grand Suite, paluba: 8 - plocha 1ložnicového apartmá cca 132-142 m2, vč. verandy cca 52-62 m2; 2ložnicového cca 165-174 m2, vč. verandy cca 55-65 m2
 • Apartmá Owner´s Suite, paluba: 8 - plocha 1ložnicového apartmá cca 85 m2, vč. verandy cca 12 m2; 2ložnicového cca 114 m2, vč. verandy cca 12 m2

Zábava

Na hostí čaká na palube hneď 8 rôznych reštaurácií (plus možnosť užiť si všetky pokrmy v súkromí apartmán): rovnako ako na Silver Muse chýba hlavný jedálenský priestor The Restaurant, ktorý zastúpili menšie a špecializovanejšie reštaurácie. Vonkajší The Grill ponúka zdravé grilovanie na horúcich lávových kameňoch, La Terrazza sa špecializuje na taliansku kuchyňu, Spaccanapoli na čerstvú pizzu a večeru v Silver Note je možné vychutnať si za sprievodu živej jazzovej hudby.

Jedinou spoplatnenou reštauráciou je romantická La Dame s vybraným menu a výbornými vínami, sushi reštaurácia Seishin potom len v prípade večere (obedy sú v cene plavby). S výnimkou Atlantide, otvorenej pre raňajky, obedy aj večere, a Áziou inšpirovanej Indochine, ktorá patrí k najväčším na palube, je ostatné reštaurácie potrebné rezervovať vopred.

Hostia sa môžu tešiť na priestrannú slnečnú palubu s bazénom, lehátkami a vírivkami, čaká na nich ale aj celý rad vnútorných spoločenských priestorov: hlavný bar Dolce Vita, Arts Cafe s policami plnými kníh a Tor´s Observation Library s večerným barom, knižnicou a prekrásnymi výhľady na oceán.

Priaznivci aktívneho trávenia voľného času majú k dispozícii dráhu na jogging, stoly na stolný tenis a prístroje značky Technogym vybavené fitness centrum, ktoré ponúka aj lekcie aerobiku, jogy alebo pilates, kruhový tréning či služby súkromného trénera. V prípade pekného počasia uvíta športovcov príjemná vonkajšia časť so spinningovými kolesami, závažím aj matracmi na jogu alebo pretiahnutie. Na palube nechýbajú kúpele a salón krásy so saunou, parnými komorami, masážami a nespočetným množstvom skrášľovacích a liečebných procedúr.

V butikoch je možné zaobstarať šperky, kabelky a suveníry, kto chce skutočný unikát, môže si nechať vyrobiť sandále priamo na mieru.

Dni na mori spestrujú lekcie a turnaje v bridži, jazykové kurzy, sudoku, bingo alebo vedomostné súťaže, výnimkou nie sú ani kuchárske show. Večery sú prestúpené živou hudbou, tancom, párty v podaní DJov alebo karaoke. V hlavnom zábavnom priestore lode, Venetian Lounge, sa konajú uvítacia a rozlúčková party aj večerná show v podaní skupiny umelcov Voices of Silversea.

Kto chce skúsiť šťastie, môže vyraziť do malého kasína, na záujemcov o vedenie čakajú prednášky (nielen) na tému destinácií.

Na palubu zväčšenej Silver Spirit sa zmestilo dostatok verejných priestorov, ktoré ponúka bohatý program nielen v dňoch na mori.

Cestujúci si užijú:

 • 8 reštaurácií (s výnimkou 1 spoplatnenej a 1 za poplatok v prípade večerí sú v cene plavby)
 • Bary a spoločenské miestnosti
 • Bazén, lehátka, vírivky
 • Fitness centrum (kardio a posilňovacie stroje značky Technogym, lekcie pilates, jogy, aerobiku a kruhový tréning, súkromný tréner, vonkajší priestor s kolesami na spinning alebo matracmi na jogu)
 • Kúpele Zagara a salón krásy: sauna, parné komory, široká ponuka masáží, skrášľovacích a liečebných procedúr, pedikúra, manikúra, kozmetika
 • Turnaje v bridži, sudoku, vedomostnej súťaže
 • Večernú zábavu: spevácke a hudobné vystúpenia v podaní umelcov Voices of Silversea, jazzové vystúpenia, DJ, karaoke, tanečné večery, party
 • Kasíno, kartová miestnosť
 • Prednášky na tému destinácií, vzdelávacie kurzy a lekcie
 • Knižnicu
 • Butiky (šperky, parfémy, kabelky, sandále vyrábané na mieru)
 • Exkurzia v prístavoch (za poplatok), doprava do centra mesta zaistená zadarmo