Silver Wind

V roku 1995 vstúpila do služby Silversea Cruises loď Silver Wind, v poradí druhá loď spoločnosti a sesterské plavidlo Silver Cloud. Malá loď prešla v roku 2017 rozsiahlou rekonštrukciou a následne aj v roku 2021, ubytuje 274 hostí a je jednou z najosobnejších a najútulnejších na mori.

All-inclusive plavby sú navyše zárukou, že si pasažieri užijú svoju dovolenku bez zbytočných starostí o svoj rozpočet. Hostia sa môžu pripraviť na bohaté zážiatky či už sa chcú priblížiť tučniakom v Antarktíde alebo leňošiť na zlatom piesku v Karibiku.

17 400t výtlak lode
156,7m dĺžka lode
21,5m šírka lode
18 rýchlosť v uzloch
274 max. počet pasažierov
148 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
11.1995 Rok výroby
01.2021 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na palube sú všetky apartmány s výhľadom na more. Tie základné s plochou okolo 22 m2 majú okno, vyššia kategória sa môže pochváliť balkónom, najväčší apartmán potom plochou 95 m2 a vybavením aj službami navyše. Silver Wind ponúka celkom 8 kategórií apartmánov: Vista, Classic Veranda, Deluxe Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner´s.

Všetky apartmány bez výnimky majú dobre zásobený minibar, plochú TV s DVD, fén, mramorovú kúpeľňu so sprchou a vaňou, luxusnými kúpeľovými doplnkami, županmi a papučami, dvojlôžko s kvalitným matracom a posteľnou bielizňou, rovnako ako výberom vankúšov. Na každého hosťa čakajú pri nalodení aj vychladená fľaša šampanského, čerstvé ovocie a kvety.

Apartmán vo vyšších kategóriách ponúka oddelený obývací a jedálenský priestor, servis osobného komorníka, práčovňu a dennú tlač v cene plavby. Silver Wind disponuje tiež prepojiteľnými apartmá pre väčšie skupiny hostí a apartmá pre hendikepovaných hostí či osoby s pohybovým obmedzením.

Kategorie:

 • Apartmá Vista Suite, paluby: 4, 7 - plocha cca 22 m2, u apartmá č. 738 je plocha cca 30 m2
 • Apartmá Classic Veranda Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 27 m2 vč. verandy cca 4,5 m2
 • Apartmá Deluxe Veranda Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 27 m2 vč. verandy cca 4,5 m2
 • Apartmá Medallion Suite, paluby: 7, 8 - apartmá č. 801-804 plocha cca 41 m2 vč. verandy cca 12 m2; apartmá 741 plocha cca 62 m2, BEZ verandy
 • Apartmá Silver Suite, paluby: 5, 6, 7 - plocha cca 48 m2 vč. verandy cca 8 m2
 • Apartmá Royal Suite, paluba: 6 - plocha 1ložnicového apartmá cca 69 m2 vč. verandy cca 12 m2; 2ložnicového apartmá cca 96 m2 vč. verandy cca 16,5 m2
 • Apartmá Grand Suite, paluba: 7 - plocha 1ložnicového apartmá cca 95 m2 vč. verandy cca 14 m2; 2ložnicového apartmá cca 122 m2 vč. verandy cca 18,5 m2
 • Apartmá Owner´s Suite, paluba: 7 - plocha 1ložnicového apartmá cca 55 m2 vč. verandy cca 8 m2; 2ložnicového apartmá cca 77 m2 vč. verandy cca 8 m2

Zábava

Hlavná reštaurácia The Restaurant servíruje raňajky, obedy a večere a otvorené sedenie znamená, že sa každý môže občerstviť, kedy mu to najviac vyhovuje. Skoré raňajky pripravuje Panorama Lounge, Observation Lounge s nádhernými výhľadmi na more sa potom 24 hodín denne stará o chutnú kávu.

Niečo dobré na zub pod holým nebom ponúka The Grill, primárne taliansku kuchyňu je potom možné užiť si v La Terrazza. Jedinou reštauráciou za poplatok je na Silver Wind La Dame s vynikajúcim (nielen) degustačným menu, na ktorom nechýba španielska, severoamerická alebo talianska kuchyňa, prvotriednymi vínami a skutočne osobným servisom. Samozrejmosťou je možnosť objednať si akékoľvek jedlo aj do kajuty.

Kúpele a salón krásy nepatria k najväčším, ale pasažieri tu nájdu saunu, parnú miestnosť, masáže a celý rad relaxačných aj liečebných procedúr, manikúru, pedikúru alebo kozmetiku. Dobre vybavené fitness centrum ponúka aj lekcie jogy alebo pilates.

V neveľkom divadle Show Lounge sa každý večer odohrávajú spevácke, hudobné a tanečné vystúpenia a premietajú sa tu aj filmy. Kto sa chce viac dozvedieť o destináciách, do ktorých jeho loď mieri, nemal by si nechať ujsť niektorú z radu odborných prednášok. Po zotmení to žije v bare Dolce Vita, kde sa v neskorých večerných hodinách odohráva aj karaoke, aj v kasíne.

Pasažierom je na palube k dispozícii vyhrievaný bazén s ležadlami a vírivky, pre daždivé dni a pokojné večery potom kartová miestnosť alebo dobre vybavená knižnica, ktorá ponúka aj spoločenské hry alebo DVD. Hostia, ktorí nemajú vlastné zariadenie, môžu využiť internetovú kaviareň.

Silver Wind ponúka dostatok príležitostí na trávenie voľného času nielen v dňoch, ktoré loď trávi na mori.

K dispozícii sú:

 • 4 reštaurácie (3 v cene a 1 za poplatok): The Grill, La Terrazza, The Restaurant, La Dame
 • Bary a spoločenské miestnosti: napríklad Panorama Lounge s výhľadom a živou hudbou,
  The Bar, intímne Observation Lounge, Connoisseur´s Corner s prémiovým výberom cigár a výnimočných koňakov, Dolce Vita – centrálny bar vyžarujúci taliansky pôvab s nočnou klavírnou produkciou
 • Show Lounge - ponúka široké spektrum zábavy, od produkčných show, sólových vystúpení až po celovečerné filmy; je tu možné navštíviť aj prednášky a špeciálne akcie po celú dobu plavby
 • Bazén, vírivky
 • Fitness centrum (kardio a posilňovacie stroje, lekcie pilates, jogy, aerobiku a kruhový tréning, súkromný tréner, fitness semináre)
 • Kúpele Zagara a salón krásy: masáže, zábaly a ďalšie procedúry, pedikúra, manikúra, kozmetika a ďalšie
 • Večerná zábava: hudba na počúvanie i tanec, spevácke vystúpenia, filmy, karaoke
 • Kasíno
 • Prednášky na tému destinácií, vzdelávacie kurzy a lekcie
 • Knižnica Observation nachádzajúca sa na najvyššej palube, jedná sa o tichý priestor na čítanie a úvahy s oslňujúcim výhľadom na morskú scenériu
 • Internetová kaviareň, fotografické štúdio
 • Butiky (odevy, šperky, hodinky, parfémy, slnečné okuliare)
 • Exkurzie v prístavoch (za poplatok)