Silver Endeavour

Najnovšia loď spoločnosti Silversea Silver Endeavour plávajúca k obom pólom novo definuje význam luxusného expedičného cestovania. Jej hodnotenie ľadovej triedy PC6 je jedno z najvyšších v obore, zatiaľ čo jej najmodernejšie vybavenie a technológie ponúkajú jeden z najpokročilejších expedičných zážitkov vôbec.

Na prelome roku 2023/2024 prebehla inauguračná sezóna v Antarktíde, ktorá je medzi destináciami, meniacimi život, číslo jedna. Dlhšie plavby v regióne – vrátane 20-dňovej cesty po Antarktickom polostrove, nových trás vedúcich po Južnej Georgii a Falklandských ostrovoch a 10-dňovej plavby, pri ktorej je míňaný bájny mys Horn, patrí k tým najsenzačnejším.

Od apríla 2024 do februára 2025 začala loď preplávať Britskými ostrovmi a Islandom a ponúkne plavby do Antarktídy a Arktídy. So Silversea si užijete luxusné cestovanie - od prvotriednych služieb, komfortu a lahodnej kuchyne Vám plavby sľubujú bezkonkurenčný zážitok, či už ste na špičke alebo na päte sveta.

20 649t výtlak lode
164,4m dĺžka lode
28,4m šírka lode
19 rýchlosť v uzloch
220 max. počet pasažierov
Malá Veľkosť lode
06.2024 Rok výroby

Kajuty

Loď Silver Endeavour pojme až 220 hostí. K ubytovaniu sú im k dispozícii apartmány, a to Classic, Superior, Deluxe a Premium Veranda Suite, ďalej Silver Suite, Signature Suite, Master Suite, Grand Suite a najluxusnejšie Owner´s Suite.

Súčasťou všetkých apartmánov sú služby komorníka, šampanské pri príchode, chladnička a bar, luxusné toaletné potreby, TV s plochou obrazovkou, Wifi zadarmo a ďalšie.

Classic, Superior, Deluxe a Premium Veranda Suite majú rovnakú výmeru 33 m2 zahŕňajúcu aj verandu s plochou 5 m2. Súčasťou je ohromujúca mramorová kúpeľňa, priestor na sedenie s rozkladacou pohovkou pre 3. osobu, sklenenými dverami od podlahy k stropu, ktoré sa otvárajú na súkromný balkón.

Žiadna loď Silversea by nebola kompletná bez obľúbeného Silver Suite. Tieto apartmány sa nachádzajú na palube osem a vďaka svojmu oknu od podlahy až k stropu a veľkému balkónu sľubujú úžasný výhľad. Priestranná obývacia časť umožňuje priestor na relaxáciu, zatiaľ čo jedálenský kút vytvára príjemné okamihy v noci. Okrem toho apartmány disponujú priestrannou šatníkovou skriňou a kúpeľňou s veľkým sprchovacím kútom, umývadlom a samostatnou toaletou.

Krásne ubytovanie zaistí aj Signature Suite, ktorá sa nachádza aj na ôsmej palube. Ponúkajú veľkú obývaciu izbu, jedálenský kút, samostatnú spálňu a kúpeľňu so sprchovacím kútom a vírivou vaňou. Ale určite to najlepšie na Signature Suite je obrovská súkromná veranda a presklené steny od podlahy až po strop, ktoré vám ponúkajú úžasné výhľady.

Master Suite - jeden z najprepychovejších apartmánov spoločnosti Silversea, aký kedy bol navrhnutý, s inovatívnym klenutým zasklením obklopujúcim obytné priestory a jedným z najväčších balkónov na palube. Okná od podlahy až k stropu poskytujú úžasný výhľad 270˚, zatiaľ čo nádherne zariadený obývací a jedálenský priestor, oddelená spálňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom a vírivou vaňou zaisťujú pohodlie.

Apartmán Grand Suite je jedným z najluxusnejších a najpriestrannejších apartmánov na palube Silver Endeavour. Vďaka veľkému balkónu zaručuje úžasný výhľad. Priestranný interiér zahŕňa veľkú obývaciu izbu, samostatnú jedáleň a veľkú spálňu s priestrannou šatňou, ďalej luxusnú kúpeľňu s dvojitým umývadlom, vírivou vaňou a sprchovacím kútom. Okrem toho má apartmán aj malú druhú spálňu s tretím lôžkom. Je možné vytvoriť dvojspálňový apartmán s plochou 188 m2 prepojením so Superior Veranda Suite.

Mimoriadne priestranný apartmán Owner's Suite je skvele umiestnený na prove siedmej paluby, disponuje obrovským balkónom a sľubuje neuveriteľné výhľady zo všetkých vnútorných priestorov. Veľká obývacia izba, oddelená jedáleň a dobre zásobený bar sú ideálne na zdieľanie príjemných chvíľok ubytovaných hostí. Luxusné spálne zaisťujú maximálne pohodlie kedykoľvek počas dňa aj v noci. Hlavná spálňa má veľký šatník s osobným trezorom a kúpeľňu s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom a vírivou vaňou, druhá spálňa má samostatnú šatňu a kúpeľňu so sprchovacím kútom.

Kategórie:

 • Apartmán Classic Veranda Suite, paluby: 5, 6 - plocha cca 33 m2, vr. verandy cca 5 m2
 • Apartmán Superior Veranda Suite, paluby: 6, 7, 8 - plocha cca 33 m2, vr. verandy cca 5 m2
 • Apartmán Deluxe Veranda Suite, paluby: 6, 7 - plocha cca 33 m2, vr. verandy cca 5 m2
 • Apartmán Premium Veranda Suite, paluby: 6, 7 - plocha cca 33 m2, vr. verandy cca 5 m2
 • Apartmán Silver Suite, paluba: 8 - plocha cca 50 m2, vr. verandy cca 7 m2
 • Apartmán Signature Suite, paluba: 8 - plocha cca 67 - 78 m2, vr. verandy cca 16 - 22 m2
 • Apartmán Master Suite, paluba: 8 - plocha cca 92,8 - 93 m2, vr. verandy cca 25,8 m2
 • Apartmán Grand Suite, paluba: 7 - plocha 1spálňového apartmánu cca 155 m2, vr. verandy cca 64 m2; 2spálňového apartmánu cca 188 m2, vr. verandy cca 6,4 m2
 • Apartmán Owner´s Suite, paluba: 7 - plocha cca 174 m2, vr. verandy cca 6,4 m2

Zábava

Najvýraznejšou položkou na zozname aktivít na palube Silver Endeavour sú samotné exkurzie v jedinečných destináciách, hostia si však prídu na svoje aj v dňoch na mori. K dispozícii sú im:

 • Reštaurácie - talianska kuchyňa v Il Terrazzino, hlavný The Restaurant s ponukou regionálnych špecialít, ďalej The Grill s preskleným stropom s možnosťou ochutnať medzinárodné pokrmy av neposlednom rade La Dame, ktorá vzdáva hold francúzskemu kultúrnemu a gastronomickému dedičstvu
 • Bar, kaviareň Arts Café s ponukou vynikajúcej kávy a zdravého občerstvenia od rána do podvečera alebo napr. cigarový salónik Connoisseur's Corner, kde si môžete vychutnať drink v útulnej atmosfére
 • Salónik Explorer s najmodernejším vybavením vr. veľkých LED obrazoviek s možnosťou briefingov, prednášok a ďalších aktivít
 • Salónik Observation, ktorý je jedným vyhliadkových miest na lodi, súčasťou je pohodlné sedenie a 270 º výhľad veľkými oknami
 • Mud Rooms - doslova bahenné miestnosti, ktoré sú navrhnuté na prípravu hostí na ich expedičné aktivity
 • Spa Otium s prvotriednymi procedúrami určenými na omladenie a relaxáciu
 • Bazén s presklenou terasou, vírivky, lehátka
 • Fitness centrum s kardio vybavením a posilňovacími strojmi pre príležitostných či vášnivých športovcov
 • Salón krásy - masáže, kozmetika, manikúra, vlasová starostlivosť, bielenie zubov a ďalšie
 • Večerná zábava (klavírne vystúpenie)
 • Odborné prednášky na tému destinácií
 • Knižnica
 • Butik s výberom módy, šperkami, suvenírmi atď.