Costa Diadema

Costa Diadema je synonymom relaxácie a zábavy. Ak ste vždy túžili po plavbe loďou, neváhajte a nechajte sa vtiahnuť okúzľujúcim prostredím a atmosférou, ktorá sa snúbi v príjemnej harmónii. Nájdete tu nepreberné množstvo aktivít, fantastické pokrmy a krásny kúpeľný areál Samsara Spa, ktorý osvieži a omladia telo i dušu. Na palube Vás čakajú bary, gurmánske reštaurácie, fitness, divadelné show, hry a mnoho ďalších aktivít. Ak cestujete s deťmi nenechajte si ujsť celú palubu venovanú deťom s hradom a pirátskou galeonou. Naopak na terase 5. paluby si môžete užívať prechádzky a alebo si vychutnať kokteil pri západe slnka. A večer po divadelnej show môžete vyraziť napríklad na tanečný parket diskotéky.

Výrobná cena Costa Diadema bola približne 550 mil. USD.

132 500t výtlak lode
306m dĺžka lode
37,2m šírka lode
20 rýchlosť v uzloch
4 947 max. počet pasažierov
1 862 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
11.2014 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je zaistené v 1 862 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 8, 9 a 10.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 19 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 9 a 10.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom

Plocha kajút s balkónom je cca od 20 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 2, 6, 7, 8, 9 a 10.

Kajuty na 2. palube majú lodžiu namiesto balkóna. V prípade nepriaznivého počasia balkónové dvere môžu byť uzamknuté posádkou.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)

Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 24 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú dve samostatné postele, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)
Plocha je približne cca 27 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko formou rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 7 a 9.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)
Plocha približne 37 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), apartmány majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Paluba: 7.


Zábava

Na palube nájdete množstvo aktivít, fantastické pokrmy a kúpeľný areál Spa Solemio, ktorý osvieži a omladí telo i dušu. 

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie - Fiorentino Restaurant, Adularia Restaurant, Corona Blu Restaurant, Pizzeria Pummid´Oro, Club Diadema, Tavola Teppanyaki Restaurant, Samsara Restaurant pre hostí kúpeľného relaxačného centra
  • Bary a kluby - Birreria La Fiamma Pub, Grand Bar Orlov, Huit-Huit Wine Bar, Cigar Lounge, Bar Bollicine, Piano Bar, cukráreň alebo zmrzlinový bar a iné
  • Spa Solemio, kde nájdete thalasso terapiu, saunu, parné kúpele, solárium či služby kaderníka, ošetrenie pleťovými maskami, depiláciu, manikúru
  • Fitness Centrum, multišportové ihrisko, vonkajšia bežecká dráha
  • Aquapark, bazény a vírivky
  • Divadlo Emerald, kde si môžu návštevníci každý večer pozrieť veľkolepé predstavenie, či už muzikál, komediálna show, akrobatické vystúpenia, hry a mnoho ďalšieho
  • 4D kino, kasíno Golden Jubilee, diskotéka Pietra Di Luna, Country rock klub, herný areál s laserovými hrami a videohrami, simulátor Formula 1, knižnica
  • Peppa Pig Area a Squok Club pre všetky vekové kategórie, detský bazénik
  • Internetová kaviareň, nákupné centrum
  • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Diadema

Španielsko, Francúzsko, Taliansko z Barcelony na lodi Costa Diadema

Loď: Costa Diadema
Trasa: Španielsko, Francúzsko, Taliansko
Nalodenie: Barcelona, Španielsko
Vylodenie: Lanzarote, Španielsko
Trvanie: 7 nocí

Taliansko, Španielsko, Kapverdy, Brazília z Janova na lodi Costa Diadema

Loď: Costa Diadema
Trasa: Taliansko, Španielsko, Kapverdy, Brazília
Nalodenie: Janov, Taliansko
Vylodenie: Maceio, Brazília
Trvanie: 14 nocí