Costa Fascinosa

Celá loď Costa Fascinosa bola navrhnutá architektom Joeom Farcusem, ktorý ju poňal ako "vec, ktorá bude fascinovať". Na lodi vás bude obklopovať 329 originálnych umeleckých diel od známych i začínajúcich autorov, ktorí dostali voľnosť vytvoriť všetko podľa vlastných predstáv.

 So svojimi 113 321 tonami je to jedna z najväčších talianskych obchodných námorných lodí. Táto výletná loď svoju výzdobou ctí divadlo a jej paluby sú pomenované po slávnych ľuďoch, ako sú: Zhivago, Aida, Tosca.

 Vydajte sa na okružnú plavbu na Costa Fascinosa a nechajte sa fascinovať napríklad obrovským átriom, ktoré sa otvára u centrálneho schodiska a prepája deväť palúb - 3. až 13. Naopak deti určite ocenia aquapark s pirátskou výzdobou a rozprávkovým zámkom.

 Výrobná cena Costa Fascinosa bola približne 510 mil. USD.

114 500t výtlak lode
290m dĺžka lode
35,5m šírka lode
21,5 rýchlosť v uzloch
3 800 max. počet pasažierov
1 508 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
05.2012 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je zabezpečené v 1 508 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 16 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknom na 6., 7. a 9. palube majú obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom

Plocha kajút s balkónom je cca od 20 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)

Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 28 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)

Plocha je približne cca 33 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele, alebo vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 7 a 9.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)

Plocha približne 46 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Apartmány majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky, v niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Paluba: 7.


Zábava

Na palube sa môžete tešiť na vycibrené reštaurácie, ktoré ponúkajú pokrmy päťhviezdičkovej úrovne, jedinečné Solemio Spa, bazénový areál s obrím filmovým plátnom a posuvnou sklenenou strechou alebo na simulátor Formule 1 Grand Prix. Nájdete tu tiež viac menších kajút pre hostí, ktorí chcú cestovať sami.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Il Gattopardo Restaurant, Otto e Mezzo Restaurant, Club Restaurant, Sushino Restaurant, wellness reštaurácia Samsara pre hostí kúpeľného relaxačného centra a najmä Archipelago Restaurant, ktorá je novým inovatívnym miestom, kde sú ponúknuté menu 3 svetoznámych šéfkov chárov. Leóna
 • Bary a kluby - Cognac & Cigar Bar, Coffee & Chocolate Bar, Gelateria Amarillo, Blue Velvet Piano Bar, Grand Bar Topkapi, Scuderia Bar a iné
 • Unikátny Solemio Spa, kde nájdete thalassoterapiu, saunu, turecké kúpele, solárium
 • Salón krásy
 • Aquapark, bazény a vírivky
 • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorová joggingová dráha, posilňovňa
 • Divadlo Bel Ami, kde sa návštevníci môžu tešiť každý večer na veľkolepé predstavenie v podobe muzikálu, komediálnej šou, akrobatického vystúpenia atď.
 • 4D kino, kasíno The Millionaire, simulátor Formula 1, diskotéka Babylon, kartová miestnosť
 • Peppa Pig Area a Detský Squok Club pre rôzne vekové kategórie, detský bazénik, herňa Virtual World, herňa Peppa Pig
 • Internetová kaviareň, nákupné centrum
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Fascinosa