Costa Favolosa

Sen a realita sa stretávajú na palube Costa Favolosa. Ako názov napovedá, jedná sa o rozprávkovú loď. Skutočný inžiniersky klenot so všetkým komfortom a priestorom pre vaše obľúbené aktivity: šport, relaxáciu a dobré jedlo.


Sestra Costa Fascinosa je jedným z najväčších plavidiel flotily Costa. Bola postavená v lodenici Fincantieri a prvýkrát slávnostne vyplávala v roku 2011. Interiéry zdobia luxusné materiály ako je ružový a biely mramor, žula, travertín alebo vzácne mahagónové a hruškové drevo. Strop je vyzdobený krištáľom Swarovski. V Clubu Restaurantu zase môžete obdivovať muránskej sklo.

 
Výrobná cena Costa Favolosa bola približne 565 mil. USD.

114 500t výtlak lode
290m dĺžka lode
35,5m šírka lode
21,5 rýchlosť v uzloch
3 800 max. počet pasažierov
1 484 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
07.2011 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je zabezpečené v 1 508 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 16 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknom na 6., 7. a 9. palube majú obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom
Plocha kajút s balkónom je cca od 20 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)
Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 28 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně cca 33 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou patrové postele, nebo vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 7 a 9.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně 42 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluba: 7.

   


Zábava

Nachádza sa tu niekoľko reštaurácií ponúkajúcich kulinárske špeciality päťhviezdičkovej úrovne a svetových šéfkuchárov. Ak radi trávite čas aktívne, príde vám vhod multifunkčné športové ihrisko a outdoorová joggingová dráha. O ďalšiu zábavu sa postará napríklad moderné 4D kino alebo PlayStation centrum.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie - Archipelago Restaurant, Duca di Borgogna Restaurant, Duca d´Orléans Restaurant, Sushino Restaurant, Teppanyaki Restaurant, Pummid´Oro Pizzeria + 2 bufety - Buffet Ca´D´Oro, Buffet Balconata dell´Ondina
  • Bary - napr. Cognac & Cigar Bar, Coffee & Chocolate Bar, Dei Diamanti Bar, Grand Bar Palatino, Club Cavallo Bianco, Gelateria Amarillo, Salon Moliere, Sunset Bar, Piano Bar Camelot, Pompadour Dance Lounge a iné
  • Wellness centrum Solemio, salón krásy - ponúka všetko, čo potrebujete pre svoju krásu: kaderníka, hýčkanie pleťovými maskami, ktoré vás osviežia a tonizujú, depiláciu či manikúru, thalasso terapiu, saunu, turecké kúpele, solárium, termálne kúpele
  • Aquapark, bazény a vírivky
  • Multifunkčné športové ihrisko (basketbal, volejbal, tenis), outdoorová joggingová dráha, posilňovňa
  • Divadlo Hortensia, kde na Vás každý večer čakajú veľkolepé predstavenia: muzikály, komediálna show, akrobatické vystúpenia, hry a mnoho ďalšieho
  • 4D kino, kasíno El Dorado, kartová miestnosť, simulátor Formula 1, knižnica Della Rosa, diskotéka Etoile
  • Peppa Pig Area a detský Squok Club pre rôzne vekové kategórie, detský bazénik, herňa Virtual World
  • Internetová kaviareň, nákupné centrum
  • Ordinácia lodného lekára