Costa Toscana

Costa Toscana by měla rozšířit flotilu lodní společnosti Costa Cruises v květnu 2022. Její debut je plánovaný ve Středozemním moři, konkrétně bude mít týdenní plavby do Itálie, Francie a Španělska Ibiza. Loď je aktuálně ve výstavbě v loděnici Meyer ve finském Turku. S hrubou tonáží přes 180 000 tun a více než 2 600 kajutami, včetně nové kategorie kajut s balkonem a terasou, je sesterskou lodí nedávno představené Costa Smeralda. Stejně jako Smeralda si Costa Toscana zachová nenapodobitelnou italskou pohostinnost, která je charakteristickým znakem Costa Cruises od samého počátku značky, a poskytne svým hostům skvělé zážitky. Současně musíme vyzvednout, že obě lodě mají pohon na zkapalněný zemní plyn (LNG) kvůli podstatnému snížení emisí a jsou tak mnohem více šetrné k životnímu prostředí.

186 364t výtlak lode
337m dĺžka lode
42m šírka lode
17 rýchlosť v uzloch
6 730 max. počet pasažierov
2 663 celkový počet kabin
03.2022 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je zabezpečené v 2 663 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom, s terasou a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 10,5 m2 do 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia s nastaviteľným termostatom, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Trieda Classic
Paluby: 4 a 5

Trieda Premium
Paluby: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17

V rámci kategorizácie kajút pre plavby od mája 2024 budú zavedené nové podkategórie, a to v prípade vnútorných kajút: I1, I2, I3 a I4.

Plocha kajút s oknom je cca od 16,8 m2 do 17,4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia s nastaviteľným termostatom, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Trieda Classic
Paluba: 4

Trieda Premium
Paluby: 4 a 5


V rámci kategorizácie kajút pre plavby od mája 2024 budú zavedené nové podkategórie, a to pri kajútach s oknom: E1, E2.

Kajuty s balkónom
Plocha kajút je cca od 13,8 m2 do 24,7 m2 s balkónom o výmere cca od 3,1 m2 do 13,4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacie pohovky a v niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia s nastaviteľným termostatom, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom na 5. palube majú obmedzený výhľad av prípade nepriaznivého počasia môžu členovia posádky balkóny uzavrieť.

Trieda Classic
Paluba: 5

Trieda Premium
Paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17

Kajuty s terasou

Plocha kajút je približne od 14,3 m2 do 14,7 m2 s balkónom o ploche od 3,8 m2 do 8,1 m2 a privátnou zimnou záhradou o výmere cca 6,4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Pred kajutami s terasou na 8. i 9. palube je verejne prístupná ochodza "Infinity Walk".

Trieda Classic
Paluba: 8

Trieda Premium
Paluba: 9

V rámci kategorizácie kajút pre plavby od mája 2024 budú zavedené nové podkategórie, a to pri kajút s balkónom: B1, B2, B3, B4 a kajút s terasou: T1, T2.

Apartmán s balkónom (S)

Plocha apartmánu je približne od 32,5 m2 do 36,1 m2 s balkónom cca od 10 m2 do 17,9 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a tiež je k dispozícii 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky, je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia s nastaviteľným termostatom, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14 a 15.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)

Plocha apartmánu je približne od 37,6 m2 do 46,5 m2 s balkónom cca od 15,6 m2 do 22 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a tiež je k dispozícii 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky, je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia s nastaviteľným termostatom, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Paluby: 9, 11, 12 a 17.


Zábava

Costa Toscana bude poctou tomu najlepšiemu z Talianska a najmä Toskánsku, jednom z najkrajších a najobľúbenejších regiónov Talianska. Všetky paluby a verejné priestory sú navrhnuté a pomenované po ikonických talianskych miestach. Ponuka jedál a vín na palube bude obsahovať najlepšie talianske kulinárske tradície. Loď má rozmanité reštaurácie a bary, nádhernú časť so 16 miestnosťami na relaxáciu, palubný aquapark s tobogánmi, štyri bazény a vyhradené časti pre deti.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácia - Archipelago Restaurant, L´Argentario Restaurant, Le Anfore Restaurant, La Maremma Restaurant, Food LAB, L´Oliveto Restaurant, Bellavista Restaurant, Ferrari Spazio Bollicine Restaurant, Teppanyaki Restaurant, Squak Restaurant, Sushino at Costa, Pummid´Oro Pizzeria, Under the Stars Restaurant, La Sagra dei Sapori Buffet Restaurant, Kiki Poke Restaurant
 • Bary - Heineken Star Club & Bistro, Aperol Spritz Bar, Campari Bar, Leondardo Grand Bar, Caffé Vergnano 1882, Il Mattino Bar, Infinity Bar, Granducato Bar, Nutella at Costa, zmrzlináreň Amarillo, Kartell Caffé, Orizzonte Bar a jiné
 • Colosseo - átrium v "srdci lode", ktoré ponúka hudobné, akrobatické či tanečné predstavenia a posedenia v rade tematických lounge baroch
 • Piazza del Campo - veľké schodisko s nádherným výhľadom, určené pre zábavu aj párty
 • Volare Skywalk - panoramatický chodník, ktorý dosahuje najvyšší bod lode vo výške 65 metrov
 • Poltrona Frau Arena - ponúka každú noc veľkolepú show v podaní tanečníkov, akrobatov, komikov či spevákov
 • Spa a salón krásy Solemio - kde nájdete kozmetický salón, thalassoterapiu, saunu, turecké kúpele, ponuku masáží, možnosť manikúry/pedikúry a tiež telocvičňu
 • Aquapark Splash, bazény a vírivky
 • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorová dráha pre jogging, posilňovňa
 • Kasíno Granducato, diskotéka
 • Arcade Games Room - miesto pre mladých vo veku od 12 do 17 rokov, kde sa môžu spoločne zabaviť prostredníctvom rôznych hier a videohier
 • Squok Club - klub pre deti od 3 do 11 rokov plný zábavných a podnetných aktivít
 • Internetová kaviareň, nákupné centrum
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Toscana

Spojené arabské emiráty z Dubaja na lodi Costa Toscana

Loď: Costa Toscana
Trasa: Spojené arabské emiráty
Nalodenie: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Vylodenie: Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
Trvanie: 2 noci