Costa Deliziosa

Costa Deliziosa je skutočným klenotom flotily Costa: súčasne štýlová a pohodlná, je výrazom talianskeho štýlu. Umelecký design lodi zahŕňalo mnoho umelcov aj majstrov. Nábytok z leštenej ocele a skla Murano podtrhuje názvy palúb, venovaných okrasným kvetom. Skutočným umeleckým pokladom je "Sfera" od talianskeho Arnaldo Pomodoro.

Loď bola objednaná v roku 2007 spoločne s ďalšími štyrmi loďami do flotily Costa Cruises. Costa Deliziosa bola postavená v talianskom Fincantieri, kde bola dokončená a v januári 2010 odovzdaná Costa Crociere. Je menších rozmerov a vďaka tomu pružnejšia a má väčšiu možnosť cestovných trás - napríklad môže preplávať Panamským prieplavom.

Výrobná cena Costa Deliziosa bola približne 450 mil. USD.

92 600t výtlak lode
294m dĺžka lode
32,3m šírka lode
21,6 rýchlosť v uzloch
2 826 max. počet pasažierov
1 130 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
02.2010 Rok výroby

Kajuty

Na lodi je celkom 1 130 kajút. Na palube sú k dispozícii kajuty vnútorné, s oknom, s balkónom a apartmánmi.

Plocha vnitřních kajut je cca od 16 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 4, 5, 6, 7 a 8.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 17 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 4, 6 a 7.

Všetky kajuty s oknom na 4. palube majú úplne obmedzený výhľad. Kajuty s oknom na 6. a 7. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom

Plocha kajút s balkónom je od 22 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú dve samostatné postele, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 4, 5, 6, 7 a 8.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)

Plocha týchto apartmánov s balkónom je od 27 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 4, 5, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)
Plocha je približne 35 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 5, 6, 7 a 8.

Panoramatický apartmán s balkónom (PS)
Plocha je približne 45 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko formou rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 4, 5, 6, 7 a 8.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)
Plocha približne 46 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko formou rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluba: 7.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Albatros Restaurant, Samsara Restaurant, Restaurant Muscadins, Archipelago Restaurant, Pummid'Oro Pizzeria, Club Deliziosa, Sushino at Costa
 • Bary - Vanilla Wine Bar, Coffee & Chocolate Bar, Piano Bar, Aperol Spritz Bar, Gelateria Amarillo, Grand Bar Mirabilis, Cigar Lounge a iné
 • Divadlo Duse - každý večer sa konajú veľkolepé predstavenia: muzikály, komédia, vystúpenie akrobatov, hry a mnoho ďalšieho
 • Areál so 4 bazénmi a 5 vírivkami
 • Wellness centrum Solemio - rozkladajúce sa na 2 palubách, s posilňovňou, termálnymi kúpeľmi, thalasso terapiou, tureckými kúpeľmi, saunou, UVA soláriom
 • Salón krásy - všetko pre krásu: kaderník, hýčkanie pleťovými maskami, manikúra či depilácia
 • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorové dráhy pre jogging a kolieskové korčule, lekcie jogy
 • Diskotéka Sharazade, kasíno Gaius, 4D kino
 • Arcade Games Room - určená pre deti vo veku od 12 do 17 rokov, kde sa môžu zabaviť prostredníctvom rôznych hier a videohier
 • Indoor Peppa Pig Area a Squok Club - priestor vyhradený rodinám s malými deťmi pre ich herné aktivity
 • Internetová kaviareň a knižnica, nákupné centrum
 • Ordinácia lodného lekára