Costa Smeralda

Costa Smeralda je loď, která je symbolem krásy, stylu a italské pohostinnosti. Její spuštění na moře bylo v prosinci roku 2019. Prostory lodě byly vytvořeny odborníky, kteří čerpali inspiraci právě ze všech koutů krásné Itálie.

 Co je nového na nejnovější vlajkové lodi: Koloseum, srdce Costa Smeralda, které se rozprostírá na třech palubách uprostřed lodi a je určeno k té nejlepší zábavě. Piazza di Spagna: velkolepé venkovní schodiště s výhledem na záď. Chodník „Volare“, který dosahuje nejvyššího bodu na lodi ve výšce 65 metrů a Trastevere: náměstíčko ve středu lodi, které spojuje bary, obchody a zábavu na jednom místě.

182 700t výtlak lode
337m dĺžka lode
42m šírka lode
17 rýchlosť v uzloch
6 554 max. počet pasažierov
2 612 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
12.2019 Rok výroby

Kajuty

Costa Smeralda má pre svojich hostí pripravené na 2 612 kajút a pri maximálnej obsadenosti tak ponúkne kapacitu 6 518 pasažierov. Kajuty sú navrhnuté milánskych architektonickým štúdiom a poskytnú maximálne pohodlie v rôznych triedach, z ktorých si vyberú všetci. Súčasťou ich vybavenia je fotografický panel s obrazovkou, vykresľujúca výhľady na talianske mesto. Obloženie kúpeľní pripomína mramor a nechýba ani okno od podlahy k stropu v kajutách s oknom, ktoré vpustí do miestnosti viac denného svetla a opticky ju zväčší. Vybavenie kajút je vytvorené na mieru prednej taliansku nábytkársku firmou. Na lodí nechýba ani kajuty s vlastným balkónom či apartmány.

Plocha vnútorných kajút je cca od 13 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 19 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 4 a 5.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom

Plocha kajút je približne od 13,8 m2 do 24,7 ms balkónom s plochou od 3,1 m2 do 13,4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Kajuty s balkónom na 5. palube majú obmedzený výhľad av prípade nepriaznivého počasia môžu členovia posádky balkóny uzavrieť.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Kajuty s terasou

Plocha kajút je približne od 14,3 m2 do 14,7 m2 s balkónom s plochou od 3,8 m2 do 8,1 m2 a privátnou zimnou záhradou o výmere cca 6,4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s terasou sa nachádzajú na palubách: 8 a 9.

Tieto kajuty s terasou na 8. palube majú obmedzený výhľad: 8001-8002, 8003-8004, 8007-8008,8009-8010.

Pred kajutami s terasou na 8. i 9. palube je verejne prístupná ochodza "Infinity Walk".

Podľa umiestnenia sa kajuty s terasou rozdeľujú na tieto podkategórie:
T1
T2

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně od 32 m2 do 36 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14 a 15.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně od 37 m2 do 46 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluby: 9, 11, 12 a 17.

   


Zábava


Na palube nájdete veľké množstvo aktivít vrátane inovatívneho Kolosea, chodníka "Volare", 4 bazénov, bare "Siedme nebo" na 18. palube a mnoho ďalších. Rozhodne je na čo sa tešiť!

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - La Colombina Grand Restaurant, Il Meneghino Grand Restaurant, Arlecchino, Il Rugantino Trattoria, Archipelago Restaurant (ponúkajúci 3 rôzne menu svetoznámych šéfkuchárov: Bruna Barbieriho, Hélène Darroze a Ángela Leóna), La Sagra dei Sapor Lido Market, Pummid´Oro Pizzeria, Ristorante Lab (kde si hostia môžu vyskúšať svoje kulinárske zručnosti pod vedením skúsených kuchárov) Tutti a Tavola Buffet Restaurant, Bellavista - Club Restaurant (určená pre privátnych hostí), Panorama - Elite Restaurant (určená pre hostí ubytovaných v apartmánoch)
 • Bary - Bar Superba, Campari Bar, Laguna Bar, Il Cielo v Stanze, Il Mattino, Quelli della Note, Mastroianni, Mito, Bar Coffee, Nutella na Costa a zmrzlinárne Amarillo
 • Colosseo - átrium v "srdci lode" rozliehajúce sa na palubách 6, 7 a 8, ktoré ponúka hudobné, akrobatické či tanečné predstavenia a posedenia v rade tematických lounge baroch
 • Volare Skywalk - panoramatický chodník, ktorý dosahuje najvyšší bod lode vo výške 65 metrov
 • Piazza di Spagna - veľké schodisko s nádherným výhľadom a určené na zábavu a párty
 • Divadlo Sanremo, kde o hudbu, komediálne vystúpenie a iné zábavné aktivity nie je núdza
 • CODE museum - jedná sa o vôbec prvé múzeum, oslavujúce taliansky dizajn, vkus a vynaliezavosť na výletnej lodi
 • Spa Solemio so salónom krásy, kde nájdete kozmetický salón, thalassoterapiu, saunu, turecké kúpele, ponuku masáží, možnosť manikúry/pedikúry a tiež telocvičňu
 • Multifunkčné športové ihrisko, posilňovňa
 • Aquapark Smeralda, bazény a vírivky
 • Kasíno Laguna, knižnica, diskotéka
 • La Sala Giochi - areál, kde sa deti vo veku od 12 do 17 rokov môžu spoločne zabaviť prostredníctvom rôznych hier a videohier.
 • Detský Squok Club pre deti od 1 do 3 rokov, detský bazénik
 • Internetová kaviareň, nákupné centrum
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Smeralda

Španielsko z Barcelony na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Španielsko
Nalodenie: Barcelona, Španielsko
Vylodenie: Tenerife, Španielsko
Trvanie: 4 noci

Taliansko, , Francúzsko, Španielsko z Civitavechie na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Taliansko, , Francúzsko, Španielsko
Nalodenie: Civitavecchia, Taliansko
Vylodenie: Tenerife, Španielsko
Trvanie: 7 nocí

Španielsko, Namíbia, Juhoafrická republika z Tenerife na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Španielsko, Namíbia, Juhoafrická republika
Nalodenie: Tenerife, Španielsko
Vylodenie: Kapské Město, Juhoafrická republika
Trvanie: 13 nocí