Costa Pacifica

Costa Pacifica prvýkrát vyplávala na more v roku 2009. Jej sesterskou loďou je Costa Serena.

Loď je zasvätená hudbe: štýl i názvy palúb sú zo sveta hudby. Skladatelia, opery a hudobné nástroje zdobí každú časť lode. Počas dňa sa na lodi hrá hudba. Osobitná pozornosť bola venovaná zabezpečeniu bezchybnej kvality zvuku na palube a Mauro Pagani napísal tridsať hudobných skladieb výhradne pre túto výletnú loď. Ak by vás unavila hudba, navštívte externé paluby a započúvajte sa do melódie vĺn.

 Výrobná cena Costa Pacifica bola približne 500 mil. USD.

114 500t výtlak lode
290m dĺžka lode
35,5m šírka lode
21,5 rýchlosť v uzloch
3 780 max. počet pasažierov
1 054 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
01.2009 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je zabezpečené v 1 504 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 13 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 17 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknom na 6., 7. a 9. palube majú obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom
Plocha kajút s balkónom je cca od 20 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)
Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 25 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)

Plocha je približne cca 25 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 7 a 9.

Apartmán Grand Suite s balkónom (GS)

Plocha približne 37 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Apartmány majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky, v niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Paluba: 7.


Zábava

Dizajn lode je inšpirovaný hudbou, ktorá vás tu bude sprevádzať na každom kroku. Dekorácie interiéru odkazujú na majstrovské hudobné diela a slávne symfónie.

Nájdete tu nepreberné množstvo aktivít a ponuku fantastických pokrmov. Nezabudnuteľné zážitky vám poskytne štýlové Stardust divadlo alebo originálny simulátor Formule 1. Skúsiť šťastie môžete v kasíne.

Pokiaľ radi trávite čas aktívne, pretiahnite telo na multifunkčnom športovom ihrisku, alebo skúste vonkajšiu dráhu na jogging.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Archipelago Restaurant, My Way Restaurant, New York New York Restaurant, Sushino at Costa, Pummid´Oro Pizzeria, Teppanyaki Restaurant, La Paloma Restaurant, Pod Stars Restaurant, Blue Moon Club Restaurant
 • Bary - Cognac & Cigara Bar, Coffee Chocolate Bar, Gelateria Amarillo, Aperol Spritz Bar, Rhapsody Grand Bar, Wien Wien Bar, Rick Bar, Around the Clock Lounge, Bar Calypso a iné
 • Spa a Salon Solemio – všetko pre Vašu krásu ako služby kaderníka, aplikácia pleťových masiek, depilácia a manikúra a ďalšie
 • Divadlo Stardust, kde na vás čakajú veľkolepé predstavenia v podobe muzikálov, komediálnych šou, akrobatických vystúpení, hier a mnoho ďalšieho
 • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorová joggingová dráha, posilňovňa
 • Bazény a vírivky
 • Kasíno Flamingo, kartová miestnosť, simulátor Formula 1, diskotéka Fever
 • Peppa Pig Area a Squok Club pre rôzne vekové kategórie, detský bazénik
 • Arcade Games Room - miestnosť, kde sa mladí vo veku od 12 do 17 rokov môžu spoločne pobaviť prostredníctvom rôznych hier a videohier
 • Internetová kaviareň, knižnica, nákupné centrum
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na Costa Pacifica

Francúzsko, Taliansko z Marseille na lodi Costa Pacifica

Loď: Costa Pacifica
Trasa: Francúzsko, Taliansko
Nalodenie: Marseille, Francúzsko
Vylodenie: Toulon, Francúzsko
Trvanie: 2 noci

Francúzsko, Španielsko, Taliansko z Toulonu na lodi Costa Pacifica

Loď: Costa Pacifica
Trasa: Francúzsko, Španielsko, Taliansko
Nalodenie: Toulon, Francúzsko
Vylodenie: Marseille, Francúzsko
Trvanie: 7 nocí

Brazília, Kapverdy, Španielsko, Portugalsko z Recife na lodi Costa Pacifica

Loď: Costa Pacifica
Trasa: Brazília, Kapverdy, Španielsko, Portugalsko
Nalodenie: Recife, Brazília
Vylodenie: Barcelona, Španielsko
Trvanie: 13 nocí