X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

A-Rosa Donna

V máji 2002 sa do flotily spoločnosti A-Rosa zaradila A-Rosa Donna. Riečna loď so 100 kajutami a maximálnou kapacitou 242 pasažierov ponúka veľa priestoru, kvalitné stravovanie i dostatok príležitostí k aktívnemu (i pasívnemu) tráveniu voľného času.

Ideálnym miestom pre relaxáciu za pekného počasia je slnečná paluba. Dominuje jej vyhrievaný bazén s protiprúdom, obklopený ležadlami a slnečníkmi. Alternatívou pre (nielen) daždivé popoludnie sú najväčšie riečne kúpele Spa-Rosa s radom kozmetických procedúr, masážami, zážitkovou sprchou a dvoma saunami. Priaznivcom aktívneho trávenia voľného času sa bude páčiť v dobre vybavenom fitness centre alebo na cvičnom golfovom odpalisku. Centrom sociálneho života na lodi je spoločenská miestnosť Panorama Lounge s tanečným parketom, kde sa odohrávajú tiež tematické večery a ďalšie zábavné programy.

O žalúdky hostí sa starajú hneď dve reštaurácie. Vnútorná reštaurácia sa orientuje na stredomorskú kuchyňu a servíruje regionálne a lokálne špeciality, tá vonkajšia potom menu obohacuje o grilované špeciality. K dispozícii sú aj dva dobre zásobené bary.

V cene plavby sú zahrnuté bufety, kde je možné sledovať prípravu jedla "v živom prenose", popoludňajší bufet s kávou, čajom a sladkým pečivom, minerálna voda v rámci všetkých hlavných jedál, voľná doba stravovanie a možnosť vlastného výberu stola vo vnútornej a vonkajšej reštaurácii a vínnom bare. Za drobný poplatok je priamo na palube možné rezervovať exkluzívnu 4 chodovú večeru A-ROSA Dining. Hostia Premium all inclusive majú v cene aj nápojový balíček so širokým výberom alkoholických a nealkoholických nápojov.

3 524t výtlak lode
124,5m dĺžka lode
14,4m šírka lode
13 rýchlosť v uzloch
206 max. počet pasažierov
100 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
05.2002 Rok výroby

Kajuty

A-Rosa Donna ponúka ubytovanie v stovke priestranných kajút s elegantným dizajnom a kvalitnými materiálmi. Na hostí tu čakajú dvojposteľ rozložiteľná na dve samostatné lôžka, samostatná kúpeľňa so sprchou, trezor, klimatizácia, televízia, sieť proti komárom, sušič vlasov, uterák, vlnená deka, telefón a župany (na požiadanie).

Niektoré z kajút majú balkón a časť z nich disponuje tiež tretím lôžkom, ktoré využijú predovšetkým rodiny.


Zábava

Na palubu A-Rosa Donna sa vošiel celý rad priestorov, kde si hostia môžu užiť voľný čas medzi exkurziami v prístavoch. Čakajú tu na nich:

  • Dve (vnútorná a vonkajšia) reštaurácie a dva bary
  • Spoločenskú miestnosť s posedením a tanečným parketom
  • Slnečné palubu s vyhrievaným bazénom, ležadlami a slnečníkmi
  • Cvičné odpalisko na golf, minigolf, obrie šachy
  • Požičovňu bicyklov, cyklistické výlety, pešie výlety
  • Kúpele A-Rosa Spa - široká ponuka procedúr vykonávaných s pomocou produktov značiek BABOR a ST BARTH, fitnes centrum s moderným kardio vybavením, masáže, relaxačná miestnosť, biosauna, sanárium
  • DJ, varenie "v priamom prenose", tematické večery, zábavné hry