X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Dominikánska republika, Jamajka, Veľká Británia, Svätá Lucia, Barbados, Guadeloupe, Antigua a Barbuda, Britské Panenské ostrovy z La Romany na lodi Costa Pacifica
Termín: Oblasť: Trasa:
od 2 409 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 07.01.2024, Ne 1. La Romana, Dominikánska republika (nalodenie) --:-- 23:59
2. 08.01.2024, Po 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 09.01.2024, Ut 3. Ocho Rios, Jamajka 07:00 15:00
4. 10.01.2024, St 4. Grand Turk Island, Turks a Caicos, Veľká Británia 14:00 20:00
5. 11.01.2024, Št 5. Amber Cove, Dominikánska republika 08:00 18:00
6. 12.01.2024, Pi 6. Samaná, Dominikánska republika 08:00 18:00
7. 13.01.2024, So 7. Catalina, Dominikánska republika 08:00 18:00
8. 14.01.2024, Ne 8. La Romana, Dominikánska republika 08:00 23:59
9. 15.01.2024, Po 9. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
10. 16.01.2024, Ut 10. Castries, Svätá Lucia 09:00 19:00
11. 17.01.2024, St 11. Bridgetown, Barbados 07:00 18:00
12. 18.01.2024, Št 12. Pointe-à-Pitre, Francúzsko 09:00 23:00
13. 19.01.2024, Pi 13. St. John, Antigua a Barbuda 08:00 18:00
14. 20.01.2024, So 14. Tortola British islands, Veľká Británia 07:00 14:00
15. 21.01.2024, Ne 15. La Romana, Dominikánska republika (vylodenie) 08:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  La Romana, Dominikánska republika (nalodenie) / La Romana je dôležitým prístavom aj ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia. V blízkosti tohto búrlivo sa rozvíjajúceho strediska s obrovským potenciálom sa nachádzajú krásne pláže, ktoré právom patria k tým najlepším v Karibiku, sú tu aj zaujímavé turistické lokality. Najnavštevovanejšie je Altos de Chavón, kópia európskej stredovekej dediny s krásnou atmosférou i mnohými obchodmi, či krasové jaskyne Cueva de las Maravillas s tajomnými piktogramami pôvodného domorodého kmeňa Tainov. Veľkou turistickou atrakciou je tiež najväčšia továreň sveta na výrobu cigár ležiaca na okraji mesta.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Ocho Rios, Jamajka / Ocho Rios, ležiace na severnom pobreží Jamajky, je jedným z najvyhlásenejších letovísk ostrova a skvelým východiskovým bodom pre jeho poznávanie. Toto živé turistické centrum ponúka celý rad špičkových hotelov, krásne pláže i pravú jamajskú atmosféru. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza niekoľko botanických záhrad aj najväčšie prírodné atrakcie ostrova - vodopády Dunn's River Falls, ktoré kaskádovito padajú priamo do mora. Veľkým lákadlom je aj rodný dom svetoznámeho speváka, propagátora rastafariánstva a reggae, Boba Marleyho, ktorý by žiadny návštevník Jamajky nemal vynechať.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Grand Turk Island, Turks a Caicos, Veľká Británia / Ostrov Grand Turk je súčasťou britského zámorského územia Turks a Caicos, geograficky ale patrí k Bahamám. Málo známe súostrovie, ktoré sa však pýši jednými z najlepších pláží planéty, má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. Malebné hlavné mestečko Cockburn Town s pastelovými drevenými domčekmi z 19. stor. láka uvoľnenou atmosférou aj zaujímavým Národným múzeom vystavujúcim najstarší vrak Karibiku. Najväčším pokladom sú ale snehobiele pláže s priezračnou vodou a bohatým podmorským životom vhodným pre šnorchlovanie či len relaxáciu v pravom karibskom raji.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Amber Cove, Dominikánska republika / V zálive Maimon na severnom pobreží Dominikánskej republiky sa nachádza Amber Cove, jedna z najnovších karibských zastávok výletných lodí. Malebné letovisko s krásnou plážou leží len niekoľko kilometrov od Puerto Plata, najväčšieho mesta a správneho centra celej oblasti. Popri pamiatkach tu môžete navštíviť napríklad pálenicu známeho rumu Brugal alebo výrobňu čokolády. Medzi najväčšie atrakcie ale patrí výjazd či výstup na 793 m vysokú horu Pico Isabel de Torres, ktorá je súčasťou rovnomenného národného parku.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Samaná, Dominikánska republika / V roku 1493 sem dorazil Krištof Kolumbus, dnes do mesta na rovnomennom polostrove v severovýchodnej časti Dominikánskej republiky mieria tisíce turistov: lákajú ich prekrásne pláže, panenská príroda i pozorovanie veľrýb, ktoré vo svete nemá obdobu. Užite si výhľady z peknej pobrežnej promenády aj relax na úchvatnej pláži ostrovčeka Cayo Levantado, lemovanej palmami. Podniknite výstup k čarovnému vodopádu El Salto del Limón a potom už nasadnite do člna a vyrazte obdivovať panenskú prírodu Národného parku Los Haitises aj stovky keporkakov, privádzajúcich v zálive na svet svoje mláďatá.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Catalina, Dominikánska republika / V roku 1494 objavil známy moreplavec Krištof Kolumbus malý ostrovček pri brehoch Dominikánskej republiky a dal mu meno Santa Catalina. Dnes je neobývaný ostrov, známy už len ako Catalina, chránený ako národný park a obľúbený kvôli svojim prekrásnym plážam, skvelému potápaniu a nádhernym scenériám. Kúpte sa a opaľujte na Veľkej pláži, jednej z najkrajších v krajine, a potom už so šnorchlom alebo bombou na chrbte vyrazte objavovať fascinujúci život koralového útesu. Vydajte sa na peší trek, obdivujte morské vtáky i panoramatické výhľady a nakoniec v protiľahlej La Romane navštívte repliku peknej stredomorskej dediny.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  La Romana, Dominikánska republika / La Romana je dôležitým prístavom aj ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia. V blízkosti tohto búrlivo sa rozvíjajúceho strediska s obrovským potenciálom sa nachádzajú krásne pláže, ktoré právom patria k tým najlepším v Karibiku, sú tu aj zaujímavé turistické lokality. Najnavštevovanejšie je Altos de Chavón, kópia európskej stredovekej dediny s krásnou atmosférou i mnohými obchodmi, či krasové jaskyne Cueva de las Maravillas s tajomnými piktogramami pôvodného domorodého kmeňa Tainov. Veľkou turistickou atrakciou je tiež najväčšia továreň sveta na výrobu cigár ležiaca na okraji mesta.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Castries, Svätá Lucia / Svätá Lucia ležiaca na východnom okraji Karibského mora je romantickým ostrovom s nádhernými bielymi piesočnatými plážami, ktoré kontrastujú s bujným porastom vulkanickej krajiny. Malebné mestečká sú zase zmesou anglickej a francúzskej koloniálnej minulosti, ktorá sa prelína s pokojnou karibskou atmosférou. Pulzujúce hlavné mesto Castries ležiace v obrovskej prírodnej zátoke sa pohodovému tempu ostrova však vymyká a prechádzka jeho ulicami plnými bezcolných obchodov a reštaurácií je skutočnou zmyslovou explóziou zvukov, farieb a vôní, na ktoré len tak nezabudnete.
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Bridgetown, Barbados / Barbados je sofistikovaný a zároveň ležérny, veľmi priateľský, vrelý a vždy očarujúci. Je skutočným karibským rajom, ku ktorého pôvabu prispievajú nádherné pláže, prepychové hotely i usmievaví ľudia. Samotný ostrov je tvorený vápencovým masívom obklopeným koralovými útesmi, ktoré dopomohli ku vzniku slávneho Platinového pobrežia. Na Barbadose však nemusíte tráviť čas len polihovaním na plážach, ostrov ponúka aj veľa ďalších zaujímavostí - krásne záhrady, koloniálne rezidencie či prírodné parky. Či už si vyberiete čokoľvek, jedno je isté – vždy budete úplne očarený vrúcnym prijatím a skvostnou prírodou tohto karibského ostrova.
 • 12.' '.deň
  program deň za dňom
  12. deň
  Pointe-à-Pitre, Francúzsko / Francúzsky zámorský department Guadeloupe je romantickým karibským dvojostrovom vyhláseným svojou krásnou prírodou a bohatým podmorským životom, ktorý v minulosti prilákal aj slávneho oceánografa J. Y. Cousteaua. Rozsiahly národný park pokrývajúci svahy mohutnej sopky La Soufriére s bujnými dažďovými pralesmi a kaskádou vodopádov jasne dokazuje pôvodný názov Guadeloupe - Ostrov krásnych vôd. Miestnu kultúru najlepšie spoznáte v Pointe-á-Pitre, ktorá je nepísaným centrom ostrova a najvýznamnejším prístavom s koloniálnou atmosférou, múzeami, kreolskými trhmi a miestnymi produktmi.
 • 13.' '.deň
  program deň za dňom
  13. deň
  St. John, Antigua a Barbuda / Obyvatelia tropickej Antiguy sa radi chvália vetou: Na každý deň v roku máme jednu pláž. Malebný ostrov skutočne ponúka stovky prekrásnych miest vhodných na kúpanie a oddych. Svojou polohou tvorí bránu do Záveterných ostrovov a zakončuje reťazec súostrovia Malé Antily. Popri plážach a bezcolných obchodoch tu nájdete aj množstvo ďalších zaujímavostí. Dominantou hlavného mesta St. John's je baroková Katedrála sv. Jána so striebornými kopulami viditeľnými už z diaľky. Milovníkov histórie určite zaujmú aj staré lodenice Nelson´s Dockyards zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • 14.' '.deň
  program deň za dňom
  14. deň
  Tortola British islands, Veľká Británia / Při své druhé plavbě na americký kontinent ji objevil – a nazval Santa Ana - Kryštof Kolumbus, později se největší z Britských Panenských ostrovů stal centrem pěstování cukrové třtiny v Karibiku. Dnes Tortola nabízí překrásné pláže, zajímavá muzea i delikátní karibský rum. Nahlédněte do plantážnické historie ostrova v bývalé výrobně cukru z konce 18. století a na severním pobřeží si prohlédněte pozůstatky kamenného větrného mlýna. Vyrazte na trek krajinou nejvyšší hory ostrova a kochejte se překrásnými výhledy na dech beroucí zátoky. Relaxujte a užijte si vodní sporty na bílých písčitých plážích a pak už se vydejte ochutnat rum do 400 let staré palírny.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  La Romana, Dominikánska republika (vylodenie) / La Romana je dôležitým prístavom aj ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia. V blízkosti tohto búrlivo sa rozvíjajúceho strediska s obrovským potenciálom sa nachádzajú krásne pláže, ktoré právom patria k tým najlepším v Karibiku, sú tu aj zaujímavé turistické lokality. Najnavštevovanejšie je Altos de Chavón, kópia európskej stredovekej dediny s krásnou atmosférou i mnohými obchodmi, či krasové jaskyne Cueva de las Maravillas s tajomnými piktogramami pôvodného domorodého kmeňa Tainov. Veľkou turistickou atrakciou je tiež najväčšia továreň sveta na výrobu cigár ležiaca na okraji mesta.

Ceny pre termín 07.01.2024 - 21.01.2024, 14 nocí

Varianty plavby:
My Cruise Premium My Cruise
Kajuta vnútorná    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 449 €/os. 2 409 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 449 €/os. 2 409 €/os.
Kajuta s oknom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 789 €/os. 2 739 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 789 €/os. 2 739 €/os.
Kajuta s balkónom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 3 149 €/os. 3 079 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 149 €/os. 3 079 €/os.
Apartmán Duplex    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 3 289 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 4 918 €/os.
Cena zahŕňa
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy class z Viedne, Frankfurte, Prahy, Ríma, Milána alebo Mníchova do prístavu a z prístavu späť, transfery z letiska do prístavu a z prístavu na letisko. Cenu a dostupnosť letov Vám potvrdíme pri nezáväznej rezervácii. Termín letov sa môže líšiť od termínu plavby. Pri vybraných plavbách je zahrnutá iba jednosmerná letenka.
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Plná penzia - raňajky, obedy a večere v servírovanej, či bufetovej reštaurácii.
 • Nápoje v bufetovej reštaurácii: voda, káva, čaj, a to k raňajkám a poobednému občerstveniu. K obedu a večeri iba voda.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov, ako užívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, bezplatné zapožičanie plážových osušiek, účasť na všetkých akciách usporiadaných na palube – animačné programy pre deti aj dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a pod.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Nápoje, ktoré nie sú nahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Možnosť doobjednania fotografických, internetových a spa balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie pošleme prehľad. Výlety sú v týchto jazykoch: anglický, španielsky, taliansky, francúzsky, nemecký. Na plavbách so slovenským delegátom sa konajú  výlety v slovenčine.
 • Stravu mimo lode.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: pre osoby od 14 rokov: 11€/osoba/noc, od 4 do 13,99 rokov vrátane:5,5 €/osoba/noc.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zaobstaráme.
 • Poistenie batožiny (nie je pokryté dopravcom); V lodnej spoločnosti je možné vybaviť poistenie vo výške 7,30 EUR/osoba, zahrňujúce poistenie batožiny pre prípad poškodenia pri manipulácii zamestnancami lode v priebehu nalodenia a vylodenia. 
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám vyskúšať za dodržania vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.
 • Tieto kajuty s oknom majú obmedzený výhľad: 6201-6206, 7201-7206, 9201-9203.
Triedy plavby
Trieda: My Cruise

V triede My Cruise, ktorá je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom, budete mať naviac tiieto výhody:

 • Možnosť výberu umiestnenia kajuty pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Voľba času večere (výber z dvoch časov), podľa dostupnosti.
 • Body do CostaClubu - možnosť získať až 350 bodov za každý deň plavby.
 • My Cruise Premium: kajuty s lepším umiestnením.
Trieda: All Inclusive

V triede All Inclusive, ktorá je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom, budete mať tieto výhody navyše:

 • Možnosť výberu umiestnenia kajuty pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Možnosť výberu medzi prvým a druhým časom večere.
 • Nápojový balíček „MyDrinks“: Neobmedzená konzumácia vybraných rozlievaných vín (šumivé, biele, červené, ružové), čapovaných pív, kávy, vody a nealkoholických nápojov a širokého výberu miešaných nápojov, aperitívov a liehovín. Pre osoby mladšie ako 18 rokov možnosť výberu z rôznych druhov limonád, džúsov a výbornej horúcej čokolády.
 • Zľava až 10% na ďalšiu plavbu pre členov Costa Clubu. Platí pre plavby s uskutočnením do 1 roka a na kategórie kajuty balkón či apartmán.
 • Body do CostaClubu - možnosť získať až 350 bodov za každý deň plavby.

V prípade záujmu Vám radi zašleme ceny tejto triedy.

Trieda: Deluxe

V triede Deluxe, ktorá je dostupná v apartmánoch, budete mať naviac tieto výhody: 

 • Ubytovanie v priestornom apartmáne s exkluzívnym vybavením a príslušenstvom, vrátane župana, kúpeľnej obuvi a výberu vankúšov.
 • Možnosť výberu umiestnenia apartmánu pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne.
 • Prednostné nalodenie a vylodenie (iba na začiatku a konci plavby).
 • Fľaša šumivého vína na privítanie.
 • Kúpeľný balíček, zahŕňajúci jeden vstup do termálnych zón.
 • Súkromná reštaurácia určená výlučne pre cestujúcich v triede Deluxe - iba na niektorých lodiach.
 • Nápojový balíček „My Drinks Plus“: Neobmedzená konzumácia všetkých rozlievaných nápojov do ceny 9€, vrátane najlepších značiek alkoholu a šampanského. Pre osoby mladšie ako 18 rokov je možnosť výberu z rôznych druhov limonád, smoothies, džúsov a lahodnej horúcej čokolády.
 • Špeciálne zľavy na exkurzie – čím viace exkurzií rezervujete, tím väčšiu zľavu získate (pri rezervácii aspoň jednej exkurzie pred odjazdom).