X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Veľká Británia, Nórsko zo Southamptonu na lodi Azamara Pursuit
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 2 940 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Southampton, Veľká Británia (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Stavanger, Nórsko 13:00 18:00
4. 4. Bergen, Nórsko 08:00 22:00
5. 5. Flam, Nórsko 07:00 14:00
5. 5. Gudvangen, Nórsko 1 17:00 18:00
6. 6. Geiranger, Nórsko 1 12:00 18:00
7. 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 8. Svolvaer (Lofoty), Nórsko 1 08:00 17:00
8. 8. Trollfjord, Nórsko 18:30 19:00
9. 9. Tromso, Nórsko 12:00 22:00
10. 10. Honningsvag, Nórsko 13:00 22:00
10. 10. Proplutí kolem Nordkappu, Nórsko 23:59 23:59
11. 11. Alta, Nórsko 09:00 17:00
12. 12. Harstad, Nórsko 10:00 20:00
13. 13. Bodo, Nórsko 08:00 22:00
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Alesund, Nórsko 08:00 20:00
16. 16. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
17. 17. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
18. 18. Southampton, Veľká Británia (vylodenie) 06:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Southampton, Veľká Británia (nalodenie) / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Stavanger, Nórsko / Napriek tomu, že je štvrté najväčšie nórske mesto Stavanger hlavne centrom ropného priemyslu, zachovalo si aj mnohé zo svojej pôvodnej krásy. Jeho historická štvrť Gamle Stavanger s malebnými uličkami a katedrálou z 12. stor. má nezameniteľný charakter, ktorý podfarbuje i malebný prístav. Mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia, nádherných fjordov s vysokými skalnými stenami aj jednej z najväčších nórskych prírodných zaujímavostí - skalnej plošiny Preikestolen, ktorá sa týči 600 m nad Lysefjordom a odtiaľ padá priamo do morskej hlbiny.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Flam, Nórsko / Flåm je malebná dedinka v jednom z cípov Sognefjordu - najdlhšieho nórskeho fjordu. Obklopená strmými údoliami a hlbokými lesmi ponúka veľké množstvo prírodných krás, vrátane vodopádov a mohutných hôr. Veľkou turistickou atrakciou je aj železnica Flåmsbana, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie na svete. Na cca 20 km úseku z flámu do Myrdalu železnica prekonáva viac ako 800 výškových metrov a pri prejazde údolím rieky Flåmselva otvára úchvatný pohľad na nórsku panenskú krajinu.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Gudvangen, Nórsko / Už v roce 1865 přistála v nevelké vesničce na konci Nareoyfjordu první výletní loď a od té doby je Gudvangen stále oblíbenější turistickou destinací. Právem: nádherná scenérie dramatického norského fjordu, zapsaného na seznam UNESCO, vezme dech i těm, kteří toho už zažili spoustu. Kochejte se překrásnou krajinou z paluby lodi, při procházce do vesničky Bakka nebo vyjížďce na kajaku. Nechte se okouzlit vodopádem Kjelfossen, jedním z nejvyšších na světě, i nejmenším sloupovým kostelem Norska v Undredalu. Ochutnejte výtečné kozí sýry i čerstvého lososa, jehož lovem je Gudvangen proslulý.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Geiranger, Nórsko / Malé městečko Geiranger patří mezi nejnavštěvovanější místa v Norsku. Cesta k němu je totiž bez nadsázky dechberoucí! Plavba 16 km dlouhým Geirangerfjordem nabízí nezapomenutelné scenérie, které se jako v zrcadle odrážejí od ocelově šedé hladiny. Fjord, který je považován za nejkrásnější na světě, byl zapsán na seznam přírodního dědictví UNESCO a vedle nádherných vyhlídek a slavných vodopádů Sedm sester nabízí i možnosti výletů do okolní panenské přírody.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Tromso, Nórsko / Aj ďaleko za polárnym kruhom sa môže nachádzať kúzelné mesto s celým radom turistických atrakcií. Prístav Tromsø rozprestretý na pevnine a čiastočne aj na ostrove Tromsøya obklopený nádhernou prírodou bol v minulosti východiskovým bodom mnohých polárnych expedícií. Za svojím dobrodružstvom odtiaľto vyrazili Nansen, Umberto Nobile aj slávny Amundsen. Ľad a chlad prestupuje aj celým jeho malebným centrom a popri katedrále Domkirke tu nájdete aj skvelé Polárne múzeum či zábavné centrum Polaria s arktickým akváriom. A nechýba ani moderná Arktická katedrála pripomínajúca ľadovec.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Honningsvag, Nórsko / Tam, kde v letných mesiacoch slnko nikdy nezapadá, tam je Honningsvåg, najsevernejšie mesto pevninskej Európy. Toto takmer magické miesto obklopené chladnými vodami Barentsovho mora i oblými vrcholkami takmer bez vegetácie leží na nórskom ostrove Mageroya. A odtiaľ už je to len čo by kameňom dohodil na slávny Nordkapp, ktorý je jedným z najsevernejších výbežkov Európy. Známa turistická atrakcia ponúka nádherné výhľady, múzeum, reštauráciu a,samozrejme, aj pohľad na polnočné slnko, ktoré výbežok osvetľuje po celú noc.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Alta, Nórsko / V severnom cípe Nórska na brehu rovnomenného fjordu leží Alta, druhé najsevernejšie položené mesto nad 10 tisíc obyvateľov na svete. Ľudia obývali oblasť Alty už pred tisíckami rokov a vy môžete nahliadnuť do jej bohatej histórie v niektorom z múzeí. Pozrite si model nemeckej vojnovej lode v múzeu Tirpitz, v múzeu Alta nájdete 6 tisíc rokov staré skalné rytiny, zapísané do zoznamu UNESCO. Navštívte modernú katedrálu Nordlyskatedralen a tiež Sautso-Alta, jeden z najväčších kaňonov sveta. Vydajte sa na výlet do národného parku Seiland a na záver ochutnajte napríklad sobí steak.
 • 12.' '.deň
  program deň za dňom
  12. deň
 • 13.' '.deň
  program deň za dňom
  13. deň
  Bodo, Nórsko / Nad severným polárnym kruhom sa na dramatickom západnom pobreží Nórska rozkladá Bodo. Hlavné mesto regiónu ponúka peknú historickú architektúru, prekrásnu prírodu aj zaujímavé múzeá. Prezrite si peknú katedrálu z roku 1956 aj stredoveký kamenný kostol z polovice 13. storočia. V múzeu Nordland nahliadnite do minulosti mesta, kultúry Laponcov aj života Vikingov a potom už vyrazte obdivovať prekrásnu scenériu historickej dediny Kjerringoy. V kanáli Saltstraumen pozorujte jedny z najvyšších prílivov a odlivov na svete a z hory Keiservarden sa kochajte nádhernými výhľadmi na Bodo aj neďaleké súostrovie Lofoty.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 18.' '.deň
  program deň za dňom
  18. deň
  Southampton, Veľká Británia (vylodenie) / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.