X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Royal Caribbean kúpila podiel v Silversea Cruises

Royal Caribbean kúpila podiel v Silversea Cruises

Líder superluxusných a expedičných výletných plavieb rozširuje portfólio top značiek Royal Caribbean Cruises. Aby ešte vylepšila svoje produkty a lode, Silversea spúšťa Projekt Invictus.

 

Miami, 31. júla 2018 - Silversea Cruises, priekopník na poli ultraluxusných a expedičných výletných plavieb, sa oficiálne pripojil k rodine Royal Caribbean Cruises. Spoločnosti oznámili, že RCL dostala konečné povolenie od svojich regulátorov a dokončila tak akvizíciu dvoch tretín podielu v Silversea. Investície prepájajú dvoch vedúcich hráčov v priemysle výletných plavieb a rozširujú portfólio RCL naprieč všetkými kľúčovými cieľovými skupinami. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Royal Caribbean Cruises povedal, že sa už nemôže dočkať, až spolu s tímom Silversea posunie spoločnosť ešte o úroveň vyššie.

66,7% podiel v Silversea Cruises má hodnotu približne 2 miliárd amerických dolárov. Zvyšok spoločnosti zostáva vo vlastníctve Manfredi Lefebvre d'Ovidia, ktorý bude aj naďalej výkonným predsedom predstavenstva. d'Ovidio vyhlásil: "Toto partnerstvo nám umožní uskutočniť našu víziu byť nespochybniteľným lídrom v superluxusných a expedičných plavbách, ktorý svojich hostí berie na palubách tých najluxusnejších plavidiel sveta do viac ako tisícky destinácií."

 

 

Spoločnosti tiež oznámili, že spúšťajú Projekt Invictus, niekoľkoročnú iniciatívu, ktorá posunie už tak skvelú ponuku Silversea ešte o úroveň vyššie. Projekt sa zameria tak na zlepšenie produktov, ako aj na revitalizáciu samotných lodí. Na prvých vylepšeniach sa začne pracovať už v druhej polovici augusta, kedy sa pasažieri lode Silver Muse môžu tešiť na novú ponuku šampanského a kaviáru. Ťažiť z projektu bude aj rozrastajúca sa flotila Silversea: v decembri 2018 bude dôkladne renovovaná loď Silver Whisper, a to vrátane kajút pre hostí, pridá sa k nej ale aj Silver Wind. Obe lode prejdú takzvanou "musifikáciou", inšpirovanou vlajkovou loďou spoločnosti, Silver Muse. Vylepšeniu sa následne nevyhne ani Silver Shadow.

S týmito novými prírastkami sa teraz flotila Royal Caribbean Cruises Ltd. ráta na 59 lodí, operujúcich pod značkami Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara Club Cruises, TUI Cruises, Pullmantur Cruceros a novo Silversea Cruises. Ďalších 15 nových lodí bolo objednaných a dorazia v nasledujúcich rokoch.

 

 

O Silversea Cruises

Silversea Cruises pod vedením Manfredi Lefebvre d'Ovidia je považovaná za inovátora v priemysle superluxusných výletných plavieb. Svojim hosťom ponúka na palubách svojich intímnych lodí (Silver Wind, Silver Shadow, Silver Whisper, Silver Spirit a Silver Muse), kde všetky kajuty sú apartmánmi, vybavenie a výhody veľkých plavidiel. Jej flotilu dopĺňajú štyri expedičné lode - Silver Explorer, Silver Galapagos, Silver Discoverer a novo Silver Cloud -, ďalšie dve lode sú objednané. Na trasách Silversea je všetkých sedem kontinentov a svetové destinácie ako Stredomorie, Karibik, oba polárne regióny a stovky fascinujúcich miest medzi nimi.

 

Zdroj: Royal Caribbean Cruises Ltd.

Preložila: Svatava Čoupková

08/08/2018