X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Silver Discoverer

Azamara Quest je menšia ako väčšina nových lodí, nadchne vás však svojím luxusom, pohodlím a intímnou atmosférou. V reštauráciách sa podáva výborné jedlo a ubytovanie v kajutách je veľmi pohodlné. Obsluha je veľmi milá a pozorná. Na dvoch cestujúcich pripadá 1 člen posádky. Vody morí a oceánov brázdi od roku 2000.

Výrobná cena Azamara Quest bola približne 150 mil. USD.

5 218t výtlak lode
102m dĺžka lode
15m šírka lode
18 rýchlosť v uzloch
154 max. počet pasažierov
64 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
10.1989 Rok výroby
10.2023 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď patrí do kategórie menších plavidiel, na svojich 11 palúb pojme 710 pasažierov. Vďaka menším rozmerom vás prekvapí priateľskou komornou atmosférou aj ústretovým personálom. Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. Veľké percento kajút disponuje útulnými verandami s krásnym výhľadom na otvorené more.


Zábava

Hostia si môžu vyberať zo šiestich skvelých lodných reštaurácií. Navštívte napríklad tradičnú taliansku reštauráciu Aqualine, ktorá servíruje stredomorské špeciality z čerstvých lokálnych ingrediencií. Vaše chuťové bunky určite poteší aj Prime C reštaurácia ponúkajúca široký výber lahodných steakov z rôznych druhov mäsa. Do sveta vín vás zavedie štýlová vinotéka, v ktorej nájdete pestrú ponuku odrôd od Francúzska až po Južnú Afriku.

Pre cestujúcich je pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám pripraví Cabaret Lounge plný skvelých muzikálových predstavení, živej hudby i tanca. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletou a množstvom ďalších lákadiel. Vyhlásené sú aj večerné párty priamo na otvorenej palube, kde si za zvukov živej hudby môžete vychutnať niektorý z pestrého výberu osviežujúcich koktailov.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Precvičiť telo môžete vo fitness centre. Skúste sa prihlásiť na kurzy jogy alebo pilates. K dispozícii sú aj osobní tréneri a dobre vybavená posilňovňa.

Hostia môžu tiež nechať rozmaznávať svoje telo vo wellness areáli Sanctum Spa, kde je pre nich pripravených mnoho relaxačných procedúr. Medzi ne patrí široká ponuka masáží, salón krásy s manikúrou, pedikúrou alebo kaderníctvom. Špecialitou na palube sú programy akupunktúry zamerané presne podľa vašich potrieb, od bolesti chrbta až po odbúravanie stresu.

Reštaurácie a bary

  • Talianska reštaurácia Aqualina servírujúca stredomorské špeciality z čerstvých lokálnych ingrediencií
  • Steakhouse Prime C ponúkajúci široký výber lahodných steakov z mnohých druhov mäsa
  • Vinotéka
  • Reštaurácia Patio v blízkosti bazéna, ponúkajúca neformálne stolovanie pod šírym nebom, zahŕňa i bar s pestrou ponukou  mrazených jogurtov
  • Reštaurácia Windows Café s krásnym výhľadom na krajinu