X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Veľká Británia, Nórsko, Dánsko zo Southamptonu na lodi Azamara Quest
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 5 142 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Southampton, Veľká Británia (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Stavanger, Nórsko 13:00 22:00
4. 4. Eidfjord, Nórsko 09:00 20:00
5. 5. Olden, Nórsko 08:00 20:00
6. 6. Alesund, Nórsko 08:00 22:00
7. 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 8. Svolvaer (Lofoty), Nórsko 1 07:00 17:00
8. 8. Trollfjord, Nórsko 18:30 19:00
9. 9. Tromso, Nórsko 12:00 22:00
10. 10. Honningsvag, Nórsko 13:00 22:00
10. 10. Proplutí kolem Nordkappu, Nórsko 23:59 23:59
11. 11. Alta, Nórsko 09:00 17:00
12. 12. Harstad, Nórsko 10:00 20:00
13. 13. Bodo, Nórsko 08:00 22:00
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Bergen, Nórsko 08:00 --:--
16. 16. Bergen, Nórsko --:-- 20:00
17. 17. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
18. 18. Kodaň, Dánsko (vylodenie) 06:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Southampton, Veľká Británia (nalodenie) / Na južnom pobreží Veľkej Británie leží dôležitý anglický prístav a najväčšie mesto grófstve Hampshire, Southampton. Mesto sa preslávilo ako brána do Anglicka a miesto, odkiaľ v roku 1912 vyplával legendárny Titanic. Prejdite sa okolo najstarších stredovekých hradieb v Anglicku a v múzeu Tudor House sa oboznámte s históriou domu zo 16. storočia. Nenechajte si ujsť prechádzku na najväčšom britskom parníku ani predstavenie v divadle Mayflower, najdlhšie pôsobiacom divadle mimo Londýna vo Veľkej Británii.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Stavanger, Nórsko / Napriek tomu, že je štvrté najväčšie nórske mesto Stavanger hlavne centrom ropného priemyslu, zachovalo si aj mnohé zo svojej pôvodnej krásy. Jeho historická štvrť Gamle Stavanger s malebnými uličkami a katedrálou z 12. stor. má nezameniteľný charakter, ktorý podfarbuje i malebný prístav. Mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia, nádherných fjordov s vysokými skalnými stenami aj jednej z najväčších nórskych prírodných zaujímavostí - skalnej plošiny Preikestolen, ktorá sa týči 600 m nad Lysefjordom a odtiaľ padá priamo do morskej hlbiny.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Eidfjord, Nórsko / Na konci Hardangerfjordu, druhého najdlhšieho nórskeho fjordu, leží malebná obec Eidfjord, ktorá je výborným východiskovým bodom pre poznávanie národného parku Hardangervidda. Údajne najväčšia európska náhorná plošina sa pýši celým radom prírodných krás, ktorým dominuje 128 m vysoký vodopád Vøringsfossen. Počas celodenného výletu je možné sa vydať aj na peší výstup na tzv. „Trolov jazyk“, ktorý je jednou z najznámejších prírodných atrakcií Nórska. Milovníkov techniky zase zaujme hydroelektráreň Sima vybudovaná v skalnom masíve tesne vedľa Eidfjordu či visutý most cez Hardangerfjord.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Olden, Nórsko / „Brána k ľadovcom“, tak by sa dal nazvať Olden - malebná rybárska dedinka na konci Nordfjordu. Napriek absencii historických pamiatok má Olden rozhodne čo ponúknuť a počet návštevníkov, ktorí sa každoročne vydajú po oceľových farbách Nordfjordu obdivovať miestne prírodné zaujímavosti, sa neustále zväčšuje. Top atrakciou je nepochybne Jostedal, najväčší ľadovec na európskej pevnine a tiež Briksdal, ktorý je zo všetkých ľadovcov najznámejší. Tak či onak, Olden je aj počas slnečného leta kráľovstvom ľadu a príjemným osviežením v priebehu letných plavieb.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Tromso, Nórsko / Aj ďaleko za polárnym kruhom sa môže nachádzať kúzelné mesto s celým radom turistických atrakcií. Prístav Tromsø rozprestretý na pevnine a čiastočne aj na ostrove Tromsøya obklopený nádhernou prírodou bol v minulosti východiskovým bodom mnohých polárnych expedícií. Za svojím dobrodružstvom odtiaľto vyrazili Nansen, Umberto Nobile aj slávny Amundsen. Ľad a chlad prestupuje aj celým jeho malebným centrom a popri katedrále Domkirke tu nájdete aj skvelé Polárne múzeum či zábavné centrum Polaria s arktickým akváriom. A nechýba ani moderná Arktická katedrála pripomínajúca ľadovec.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Honningsvag, Nórsko / Tam, kde v letných mesiacoch slnko nikdy nezapadá, tam je Honningsvåg, najsevernejšie mesto pevninskej Európy. Toto takmer magické miesto obklopené chladnými vodami Barentsovho mora i oblými vrcholkami takmer bez vegetácie leží na nórskom ostrove Mageroya. A odtiaľ už je to len čo by kameňom dohodil na slávny Nordkapp, ktorý je jedným z najsevernejších výbežkov Európy. Známa turistická atrakcia ponúka nádherné výhľady, múzeum, reštauráciu a,samozrejme, aj pohľad na polnočné slnko, ktoré výbežok osvetľuje po celú noc.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Alta, Nórsko / V severnom cípe Nórska na brehu rovnomenného fjordu leží Alta, druhé najsevernejšie položené mesto nad 10 tisíc obyvateľov na svete. Ľudia obývali oblasť Alty už pred tisíckami rokov a vy môžete nahliadnuť do jej bohatej histórie v niektorom z múzeí. Pozrite si model nemeckej vojnovej lode v múzeu Tirpitz, v múzeu Alta nájdete 6 tisíc rokov staré skalné rytiny, zapísané do zoznamu UNESCO. Navštívte modernú katedrálu Nordlyskatedralen a tiež Sautso-Alta, jeden z najväčších kaňonov sveta. Vydajte sa na výlet do národného parku Seiland a na záver ochutnajte napríklad sobí steak.
 • 12.' '.deň
  program deň za dňom
  12. deň
 • 13.' '.deň
  program deň za dňom
  13. deň
  Bodo, Nórsko / Nad severným polárnym kruhom sa na dramatickom západnom pobreží Nórska rozkladá Bodo. Hlavné mesto regiónu ponúka peknú historickú architektúru, prekrásnu prírodu aj zaujímavé múzeá. Prezrite si peknú katedrálu z roku 1956 aj stredoveký kamenný kostol z polovice 13. storočia. V múzeu Nordland nahliadnite do minulosti mesta, kultúry Laponcov aj života Vikingov a potom už vyrazte obdivovať prekrásnu scenériu historickej dediny Kjerringoy. V kanáli Saltstraumen pozorujte jedny z najvyšších prílivov a odlivov na svete a z hory Keiservarden sa kochajte nádhernými výhľadmi na Bodo aj neďaleké súostrovie Lofoty.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 16.' '.deň
  program deň za dňom
  16. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 18.' '.deň
  program deň za dňom
  18. deň
  Kodaň, Dánsko (vylodenie) / Kodaň je mestom mnohých tvárí, v ktorom si na svoje príde naozaj každý, či už ide o milovníkov histórie, architektúry alebo kultúry. Táto kozmopolitná dánska metropola ležiaca pri úzkom prielive Øresund, ktorý oddeľuje Dánsko od Švédska, patrí k najkrajším škandinávskym mestám. Historické centrum je plné pamiatok, kráľovských rezidencií a jedinečných kostolov. Najmalebnejšou časťou Kodane je historický prístav Nyhavn s pastelovými domčekmi, radom reštaurácií a nesmieme zabudnúť ani na známu sochu Malej morskej víly, ktorá je symbolom mesta.