X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Taliansko, Chorvátsko, Grécko z Benátok na lodi Azamara Pursuit
Termín: Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 2 079 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 10.10.2020, So 1. Benátky, Taliansko (nalodenie) --:-- 18:00
2. 11.10.2020, Ne 2. Ravenna, Taliansko 08:00 22:00
3. 12.10.2020, Po 3. Zadar, Chorvátsko 10:00 17:00
4. 13.10.2020, Ut 4. Dubrovník, Chorvátsko 08:00 20:00
5. 14.10.2020, St 5. Korfu, Grécko 13:30 20:00
6. 15.10.2020, Št 6. Katakolon, Grécko 08:00 14:00
7. 16.10.2020, Pi 7. Santorini, Grécko 1 08:00 17:30
8. 17.10.2020, So 8. Piraeus, Grécko (vylodenie) 06:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Benátky, Taliansko (nalodenie) / Mesto v lagúne, stovky mostov, kanály, honosné paláce aj kostoly a gondoly. To všetko sú Benátky, unikátne mesto v severovýchodnej časti Talianska. Objavte s nami jedinečnú atmosféru Benátok pri prechádzke historickým centrom. Počas prehliadky uvidíte Námestie sv. Marka s nádherným Dóžovym palácom, Kampanilou a Bazilikou sv. Marka. Samozrejme nevynecháme ani slávny most Ponte di Riatlo, ktorý sa ťahá cez hlavný Canal Grande alebo gotický kostol Santa Maria dei Frari. Benátske skvosty budete môcť obdivovať aj z vodnej hladiny v priebehu cesty vaporettom kanálom Canal Grande.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Ravenna, Taliansko / Římská, Ostrogótská i Byzantská říše se vystřídaly ve vládě severoitalského města, jen co by kamenem dohodil od pobřeží Jaderského moře. Díky nim je dnes Ravenna domovem nespočtu nádherně zachovaným památek a rájem milovníků historické architektury a umění. Obdivujte překrásné mozaiky v mauzoleu Gally Placidie, zapsaného na seznam UNESCO, a v bazilice svatého Františka navštivte hrobku slavného básníka Danta Alighieriho. Prohlédněte si dech beroucí komplex San Vitale i Národní muzeum s řadou zajímavých artefaktů. Na Mercantinu propadněte nákupní horečce a ztracenou energii doplňte třeba výtečným italským gelatem.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Zadar, Chorvátsko / Zadar je jedným z najobľúbenejších turistických centier Dalmácie. Staré mesto ležiace na úzkom polostrove patrí k najzachovalejším na jadranskom pobreží. Jeho kamenné uličky sú pretkané dejinami aj nádhernými pamiatkami pripomínajúcimi jednotlivé historické epochy. Rímska osada Iadera z 1. stor. n. l. dala základ pravouhlému systému ulíc, Byzantínci tu zanechali krásny kruhový Kostol sv. Donáta, Benátčania zasa postavili mohutné opevnenie. Vedľa unikátnych stavieb môže Zadar ponúknuť aj krásnu pobrežnú promenádu, malebné zákutia, či rad vynikajúcich reštaurácií, v ktorých môžete ochutnať len tie najlepšie dalmátske špeciality.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Dubrovník, Chorvátsko / Dubrovník je plným právom prezývaný „perlou Dalmácie“. Patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe a je rozhodne najznámejším chorvátskym letoviskom. Prístavné mesto s bohatou históriou ponúka jedinečnú zmes rôznych atrakcií, vďaka ktorým bolo už v r. 1979 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho krásne centrum s dokonale zachovaným opevnením, gotické kostoly a paláce i úzke uličky plné reštaurácií a obchodov, to všetko láka návštevníkov z celého sveta, ktorí prichádzajú obdivovať toto zachovalé stredoveké mesto.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Korfu, Grécko / Korfu, pověstný ostrov Fajáků, je jedním z nejkrásnějších ostrovů nejenom v Řecku, ale i v celém Středomoří. Bujná vegetace, pláže s křišťálově čistou vodou i historické památky dělají z Korfu lokalitu světového významu. Mezi její největší atrakce patří hlavní město Kerkyra s dvěma mohutnými pevnostmi a historickým centrem, jež bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí i Achillion, klasicistní zámeček, který si nechala vybudovat rakouská císařovna Alžběta, spíše zvaná Sissi. Vše doplňují malebné scenérie, poklidné vesničky v náruči panenské přírody i zapomenuté kláštery tvořící jedinečnou tvář tohoto „smaragdového“ ostrova.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Katakolon, Grécko / Zastávka v Katakolone, prímorskom mestečku na pobreží Iónskeho mora, vám popri príjemných plážach ponúkne aj možnosť navštíviť areál jedného z najznámejších starogréckych miest - Olympie. Táto kolíska olympijských hier bola miestom, na ktorom Gréci zabúdali na svoje nepriateľstvo a venovali sa výhradne športovému súpereniu. Prehliadka areálu aj priľahlých múzeí vám umožní nahliadnuť nielen do histórie hier, ale predstaví vám aj dôležité pamiatky, napríklad Diov chrám, v ktorom bola kedysi umiestnená obria Diova socha, jeden zo starovekých divov sveta alebo chrám bohyne Héry, v ktorom sa každé 4 roky slávnostne zapaľuje olympijský oheň.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Santorini, Grécko / Romantické súostrovie Santorini, považované za bájnu Atlantídu, je rajom všetkých fotografov aj cestovateľov. Malebné mestečká s typickou modro-bielou architektúrou zarezané vo vysokých sopečných útesoch aj krásne pláže s rozdielnou farbou piesku od bielej, červenej až po čiernu, a k tomu ešte zaujímavá história a priateľská atmosféra - to všetko robí zo Santorini úplne jedinečnú destináciu, ktorá láka turistov z celého sveta. Vydajte sa s nami na tento slnečný ostrov, ktorý patrí k najkrajším v Grécku a objavte jeho zaujímavú históriu a unikátnu prírodu.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Piraeus, Grécko (vylodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.

Ceny pre termín 10.10.2020 - 17.10.2020, 7 nocí

Varianty plavby:
Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 079 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 037 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 5 260 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 287 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 037 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 5 817 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 777 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 037 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 7 122 €/os.
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 3 706 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 037 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 037 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 037 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 9 599 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, nosič pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, samoobslužná práčovňa, neobmedzené vylodenie / nalodenie v navštívených prístavoch
  Strava na palube:
 • All Inclusive - 3 hlavné jedlá denne v servírované či rautovej reštaurácii, desiate, vybrané alkoholické i nealkoholické nápoje.
  AzAmazing večer:
 • Špeciálny večerný výlet za bližším poznaním kultúry danej lokality. Jedenkrát počas väčšiny plavieb dlhších 8 dní.
  Transfery a prepitné:
 • Transfery z prístavu do centra mesta a späť počas plavby, sprepitné pre posádku na lodi.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov - bazéna, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporiadaných na palube - animačné programy pre dospelých, večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a pod.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery.
 • V prípade záujmu zabezpečíme. Prémiové likéry a ďalšie špeciality, ktoré nie sú zahrnuté v cene.
 • Nadštandardné služby - fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre Vás svoju dovolenku na mieru pred aj po plavbe.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby končí 120 minút pred plánovaným vyplávaním.
Triedy plavby
Trieda: Apartmán

Hostia ubytovaní v apartmánoch majú tieto výhody navyše:

 • Exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne.
 • Bezplatné stravovanie v špeciálnych reštauráciách.
 • Popoludňajší čaj servírovaný v apartmáne.
 • 235 minút internetu na osobu, alebo zľavu 150 USD na zakúpenie internetového balíčka.