Prichádza Norwegian Bliss, sľubuje senzačnú zábavu na mori

Prichádza Norwegian Bliss, sľubuje senzačnú zábavu na mori

Priaznivci lodnej spoločnosti Norwegian Cruise Line sa majú na čo tešiť: už na jar začne hladiny morí brázdiť jej najnovšia loď, Norwegian Bliss. Pre svojich hostí si pripravila nielen množstvo zábavy, ale aj voliteľnú dávku "slobody".

 

"Feel free"

Norwegian Cruise Line sa svoju novú loď rozhodla uviesť mottom "Feel free". Pasažierom ponúkne hneď niekoľko variant "slobody", z ktorých si môžu zvoliť jednu, dve ... alebo hneď všetkých päť.

Na výber bude z neobmedzenej konzumácie nealkoholických nápojov, piva, vína a koktejlov v otvorenom bare, špeciálneho stravovacieho balíčka s možnosťou jesť zadarmo až v štyroch špecializovaných reštauráciách, Wi-Fi balíčka s 250 minútami internetu, 50 dolárového kreditu na exkurzie v každom z prístavov alebo balíčka Friends & Family, v rámci ktorého sa 3. a 4. človek v kajute ubytujú zadarmo.

 

Najlepšia zábava na mori

Pri hodnotení aktivít, ktoré budú mať hostia novej lode k dispozícii, sa spoločnosť rozhodne nedrží na krátko. Norwegian Bliss prinesie množstvo neopakovateľných zážitkov, pri ktorých sa vraj všetci budú baviť priamo "senzačne".

Priaznivci adrenalínu sa môžu tešiť na najväčšiu pretekársku dráhu na mori, pri ktorej zdolávaní vyjdú dokonca aj "mimo loď". Laserová aréna predstaví tému cestovania vesmírom a hráčom dá za úlohu nadviazať pri preskúmavaní opustenej vesmírnej lode kontakt so stratenými ľudskými kolonizátormi. Kto sa nebojí zariskovať, môže potom vyskúšať svoj um a šťastie v kasíne Bliss.

 

 

Na luxusnej lodi nemôže chýbať vodný park s dvoma niekoľkoposchodovými šmykľavkami, tandemovou šmykľavkou Aqua Racer a tobogánom Ocean Loops, "vznášajúcim sa" nad voľným morom. Kto dáva prednosť relaxácii, môže si oddýchnuť pri bazéne s drinkom v ruke, tí najmenší si potom užijú veľa zábavy v interaktívnom Detskom Aqua parku s radom vodných atrakcií.

 

 

Rodiny s deťmi budú Bliss milovať. Či už dajú prednosť cirkusovým workshopom alebo lovu pokladov, na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. Pre tých najmenších budú v skupine Guppies každý deň pripravené až 2 hodiny interaktívnych aktivít s rodičmi. Splash Academy ponúkne kreatívnu hru, športové aktivity a tematické párty, rovnako ako skupinové stráženie detí. Tínedžerom potom bude určený Entourage, priestor, kde si so svojimi rovesníkmi budú môcť užiť filmy, hudbu alebo videohry.

Salón a kúpele Mandara prinesú veľa možností pre tých, ktorí budú chcieť pri svojej plavbe relaxovať. K dispozícii im bude suchá sauna, para, soľná aj snežná miestnosť, bazén alebo služby maséra vrátane obľúbenej masáže horúcimi kameňmi, švédskej alebo balijskej masáže. Chýbať potom nemôže ani salón krásy pre dámy a holičstvo pre pánov. Pre tých, ktorí si naopak chcú dať poriadne do tela, je potom určené dobre vybavené fitnes centrum, ponúkajúce lekcie zumby, jógy alebo pilates.

A zábave nebude na Norwegian Bliss koniec ani po zotmení. Muzikáloví fanúšikovia sa pobavia na predstavení Jersey Boys, rozprávajúceho skutočný príbeh kapely The Four Seasons, interaktívne show Happy Hour Prohibition potom záujemcov prenesú do roku 1919, kde si užijú nielen tie najlepšie dobové hity, ale aj päť skvelých koktejlov. Priaznivci Beatles by si nemali nechať ujsť návštevu nočného klubu Liverpool so živou hudbou tejto legendárnej kapely. Kto sa chce zasmiať naozaj od srdca, mal by zavítať do klubu Social, kde po dvojici stand-up komikov každý večer prevezme taktovku DJ.

 

Plavba prechádza žalúdkom

Nielen zábavou je človek živý, to si Norwegian Cruise Line dobre uvedomuje. Svoju novú loď vybavila celou škálou reštaurácií s ponukou menu zo všetkých kútov sveta. Kým Ocean Blue bude servírovať tie najčerstvejšie morské plody, Texas Smokehouse pripraví grilované špeciality. Chýbať nebude toskánska (La Cucina), japonská (Teppanyaki), francúzska (Le Bistro) a mexická (Los Lobos) kuchyňa. Milovníci sladkého si prídu na svoje v Coco's alebo Dolce Gelato, kávoví nadšenci zase v Starbucks. Na menu početných barov potom nebude chýbať kvalitné víno, skvelé pivo, prvotriedna whisky a vynikajúce koktejly.

 

Výhľady, výhľady a ešte raz výhľady

Norwegian Bliss sa pochváli revolučnými pozorovateľňami, navrhnutými na mieru tým, ktorí si chcú naplno užiť neopakovateľné výhľady. Kým dvojposchodová Horizontal Lounge v prednej časti lode bude určená len pre hostí najvyššej triedy The Haven, zážitok z polkruhovej Observation Lounge s oknami od podlahy až po strop si budú môcť odniesť úplne všetci.

 

 

Otvorená promenáda The Waterfront sa potiahne po celej dĺžke ôsmej paluby a okrem ďalšej dávky skvelých výhľadov ponúkne aj tie najlepšie bary a reštaurácie. Srdcom lode bude na troch poschodiach rozložený priestor 678 Ocean Place s reštauráciami, barmi a kasínom.

Loď bude mať v ponuke celú škálu ubytovania od tých najluxusnejších apartmánov triedy Haven cez kúpeľný apartmán, prepojiteľné kajuty pre rodiny a kajuty s balkónom, výhľadom a kajuty vnútorné až po štúdiá pre hostí, ktorí cestujú sami.

 

 

------------

Norwegian Bliss pojme až 4 004 pasažierov, o ktorých sa bude starať 1 716 členov posádky. Loď prvýkrát vyplávala na more 21. apríla, nasledovať bude Panamský prieplav a potom už bude Bliss v rámci týždenných plavieb s nalodením v americkom Seattli brázdiť divoké brehy Aljašky, odkiaľ sa po sezóne presunie do tropického východného Karibiku. V ponuke však bude tiež Mexická riviéra alebo Stredná a Južná Amerika.

 

 

Napísala Svatava Čoupková

 22/3/2018