Norwegian Bliss

Loď Norwegian Bliss

V apríli 2018 vstúpi do služby nová loď Norwegian Cruise Line, ktorú spoločnosť uviedla mottom "Feel free". Svojim hosťom chce dať pri ich plavbe ešte viac "slobody" a na výber im dáva niekoľko variantov, z ktorých si môžu zvoliť jeden alebo napríklad všetkých päť.

V ponuke sú neobmedzená konzumácia nealkoholických nápojov, piva, vína a koktailov v otvorenom bare, špeciálny stravovací balíček s možnosťou jesť zadarmo až v štyroch špecializovaných reštauráciách, Wi-Fi balíček s 250 minútami internetu, 50 dolárový kredit na exkurzie v každom z prístavov alebo balík Friends & Family, v rámci ktorého sa 3. a 4. človek v kajute ubytuje zadarmo.

Norwegian Bliss je navrhnutá tak, aby si jej hostia maximálne užili výhľady na oceán, či už z polkruhovej Observation Lounge s oknami od podlahy až po strop, alebo z dvojposchodovej Horizontal Lounge. Centrom lode je na troch palubách rozložený priestor 678 Ocean Place s kasínom, reštauráciami a barmi, ďalšie miesta na občerstvenie potom lemujú aj otvorenú promenádu ​​The Waterfront.

K dispozícii je celý rad reštaurácií, ktoré servírujú menu z celého sveta - od toskánskej cez japonskú a francúzsku až po mexickú kuchyňu -, kaviarne i bary ponúkajúce kvalitné víno, pivo, whisky aj koktaily.

Norwegian Cruise Line sľubuje, že na jej novej lodi sa hostia budú baviť priam "senzačne" a robí pre to maximum. Na palube našli svoje miesto najväčšia závodná dráha na mori, laserová aréna alebo adrenalínový vodný park. Chýbať nebudú Salon a kúpele Mandara ani dobre vybavené fitnes centrum. Večery spestria muzikálové vystúpenia a zábavné show, živá hudba alebo tanečné párty a nudiť sa nebudú ani rodiny s deťmi.

167 800t výtlak lode
325,9m dĺžka lode
41,5m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
3 994 max. počet pasažierov

Kajuty

Ponuka ubytovania na Norwegian Bliss je skutočne široká a siaha od vnútorných kajút cez kajuty s výhľadom a balkónom, prepojiteľné kajuty pre rodiny až po kúpeľné apartmány a apartmány triedy Haven. Samozrejmosťou sú potom kajuty pre hendikepovaných a hostí s pohybovým obmedzením a novo aj štúdiá s virtuálnymi výhľadmi pre tých, ktorí cestujú sami.

Komplex The Haven, určený výhradne pre hostí najvyššej triedy apartmánov, zahŕňa súkromnú reštauráciu s vnútorným a vonkajším posedením, privátny spoločenský priestor a dvojposchodovú miestnosť Observation Lounge, súkromný bazén a štyri vírivky, saunu a priestor pre kúpeľné procedúry.


Zábava

Na lodi vás čaká krásna promenáda The Waterfront lemovaná štýlovými barmi i reštauráciami. Na palube je na vyskúšanie až 29 mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad Cirque Dreams® & Dinner Jungle Fantasy reštaurácie, kde vám jedlo spríjemnia netradičné show artistov a akrobatov v duchu dravej a divokej džungle.

Vaše chuťové bunky určite poteší aj Ocean Blue reštaurácia ponúkajúca lahodné plody mora alebo Shanghai 's Noodle Bar s množstvom ázijských špecialít.

Na lodi Norwegian Breakaway je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu pre vás pripraví comedy club The Second City plný skvelých komikov, nečakaných improvizácií a skečov. Na drink môžete zájsť do štýlového Fat Cats Jazz & Blues Clubu so živou hudbou. Alebo navštívte dychvyrážajúcu tanečnú show v Burn The Floor. Skúsiť šťastie môžete v kasíne.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Milovníci adrenalínu ocenia trojúrovňové lanové centrum so 40 prekážkami, ktoré siaha 8 stôp cez bočnú stranu lode. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku. K dispozícii je aj minigolf a lezecká stena.

Nechýba ani rozsiahly aquapark s dvoma veľkými bazénmi, točitými tobogánmi a vírivkami.

Na lodi myslia aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku vodnej zábavy ponúka detský aquapark s postavičkami v nadživotnej veľkosti a ďalšími atrakciami. Veľa zábavy si deti od 13 do 17 rokov užijú tiež v areáli Entourage, ktorý je navrhnutý špeciálne pre ne. Plná hier a detských dobrodružstvo je Splash Academy, ktorá je určená deťom od 3 do 12 rokov.


Reštaurácie a bary

19 reštaurácií a 10 barov (z toho deväť bezplatných reštaurácií, kde sú k dispozícii trojchodové menu i samoobslužný bufet)
Cirque Dreams® & Dinner Jungle Fantasy reštaurácia s netradičnou šou artistov a akrobatov v duchu dravej a divokej džungle
Ocean Blue reštaurácia, Shanghai 's Noodle Bar, Wasabi Sushi Bar, talianska reštaurácia La Cucina, francúzska reštaurácia Le Bistro, japonská reštaurácia Teppanyaki
Ľadový bar SVEDKA and Inniskillin, vonkajší bar Spice H2O s vírivkami a obrou obrazovkou, Maltings Beer & Whiskey Bar

Zábava

• Comedy club The Second City
• Tanečná šou Burn the Floor
• Fat Cats Jazz & Blues Club so živou hudbou
• Diskotéka Bliss Ultra Lounge
• Exkluzívne na palube Norwegian Breakaway môžete zhliadnuť predstavenie Rock of Ages s atmosférou 80. rokov
Kasíno

Šport

Lanové centrum Sports complex sa 40 prekážkami
Aquapark s dvoma bazénmi, piatimi tobogánmi a štyrmi vírivkami
Fitness centrum, športové ihrisko
Lezecká stena, minigolf

Pre deti


detský aquapark
• Detský areál Splash Academy pre deti od 3 do 12 rokov
• Areál Entourage určený dospievajúcim od 13 do 17 rokov

Plavby na Norwegian Bliss

Kanada, USA z Vancouveru na lodi Norwegian Bliss

Loď: Norwegian Bliss
Trasa: Kanada, USA
Nalodenie: Vancouver, British Columbia, Kanada
Vylodenie: Los Angeles, USA
Trvanie: 6 nocí

USA, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Barbados, Antigua a Barbuda z New Yorku na lodi Norwegian Bliss

Loď: Norwegian Bliss
Trasa: USA, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Barbados, Antigua a Barbuda
Nalodenie a vylodenie: New York, USA
Trvanie: 12 nocí