Norwegian Bliss

V apríli 2018 vstúpi do služby nová loď Norwegian Cruise Line, ktorú spoločnosť uviedla mottom "Feel free". Svojim hosťom chce dať pri ich plavbe ešte viac "slobody" a na výber im dáva niekoľko variantov, z ktorých si môžu zvoliť jeden alebo napríklad všetkých päť.

V ponuke sú neobmedzená konzumácia nealkoholických nápojov, piva, vína a koktailov v otvorenom bare, špeciálny stravovací balíček s možnosťou jesť zadarmo až v štyroch špecializovaných reštauráciách, Wi-Fi balíček s 250 minútami internetu, 50 dolárový kredit na exkurzie v každom z prístavov alebo balík Friends & Family, v rámci ktorého sa 3. a 4. človek v kajute ubytuje zadarmo.

Norwegian Bliss je navrhnutá tak, aby si jej hostia maximálne užili výhľady na oceán, či už z polkruhovej Observation Lounge s oknami od podlahy až po strop, alebo z dvojposchodovej Horizontal Lounge. Centrom lode je na troch palubách rozložený priestor 678 Ocean Place s kasínom, reštauráciami a barmi, ďalšie miesta na občerstvenie potom lemujú aj otvorenú promenádu ​​The Waterfront.

K dispozícii je celý rad reštaurácií, ktoré servírujú menu z celého sveta - od toskánskej cez japonskú a francúzsku až po mexickú kuchyňu -, kaviarne i bary ponúkajúce kvalitné víno, pivo, whisky aj koktaily.

Norwegian Cruise Line sľubuje, že na jej novej lodi sa hostia budú baviť priam "senzačne" a robí pre to maximum. Na palube našli svoje miesto najväčšia závodná dráha na mori, laserová aréna alebo adrenalínový vodný park. Chýbať nebudú Salon a kúpele Mandara ani dobre vybavené fitnes centrum. Večery spestria muzikálové vystúpenia a zábavné show, živá hudba alebo tanečné párty a nudiť sa nebudú ani rodiny s deťmi.

167 800t výtlak lode
325,9m dĺžka lode
41,5m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
3 994 max. počet pasažierov

Kajuty

Ponuka ubytovania na Norwegian Bliss je skutočne široká a siaha od vnútorných kajút cez kajuty s výhľadom a balkónom, prepojiteľné kajuty pre rodiny až po kúpeľné apartmány a apartmány triedy Haven. Samozrejmosťou sú potom kajuty pre hendikepovaných a hostí s pohybovým obmedzením a novo aj štúdiá s virtuálnymi výhľadmi pre tých, ktorí cestujú sami.

Komplex The Haven, určený výhradne pre hostí najvyššej triedy apartmánov, zahŕňa súkromnú reštauráciu s vnútorným a vonkajším posedením, privátny spoločenský priestor a dvojposchodovú miestnosť Observation Lounge, súkromný bazén a štyri vírivky, saunu a priestor pre kúpeľné procedúry.


Zábava

Reštaurácie a bary

19 reštaurácií a 10 barov (z toho deväť bezplatných reštaurácií, kde sú k dispozícii trojchodové menu i samoobslužný bufet)
Cirque Dreams® & Dinner Jungle Fantasy reštaurácia s netradičnou šou artistov a akrobatov v duchu dravej a divokej džungle
Ocean Blue reštaurácia, Shanghai 's Noodle Bar, Wasabi Sushi Bar, talianska reštaurácia La Cucina, francúzska reštaurácia Le Bistro, japonská reštaurácia Teppanyaki
Ľadový bar SVEDKA and Inniskillin, vonkajší bar Spice H2O s vírivkami a obrou obrazovkou, Maltings Beer & Whiskey Bar

Zábava

• Comedy club The Second City
• Tanečná šou Burn the Floor
• Fat Cats Jazz & Blues Club so živou hudbou
• Diskotéka Bliss Ultra Lounge
• Exkluzívne na palube Norwegian Breakaway môžete zhliadnuť predstavenie Rock of Ages s atmosférou 80. rokov
Kasíno

Šport

Lanové centrum Sports complex sa 40 prekážkami
Aquapark s dvoma bazénmi, piatimi tobogánmi a štyrmi vírivkami
Fitness centrum, športové ihrisko
Lezecká stena, minigolf

Pre deti


detský aquapark
• Detský areál Splash Academy pre deti od 3 do 12 rokov
• Areál Entourage určený dospievajúcim od 13 do 17 rokov

Plavby na Norwegian Bliss

USA, Kanada na lodi Norwegian Bliss

Loď: Norwegian Bliss
Trasa: USA, Kanada
Nalodenie: Los Angeles, USA
Vylodenie: Vancouver, British Columbia, Kanada
Trvanie: 5 nocí