Norwegian Bliss

V apríli 2018 vstúpila do služby loď Norwegian Bliss, ktorú spoločnosť uviedla mottom „Feel free“. Svojim hosťom chce dať pri ich plavbe ešte viac „slobody“ a na výber im dáva niekoľko variantov, z ktorých si môžu zvoliť jednu alebo napríklad všetkých päť. Norwegian Bliss následne prešla v roku 2021 rekonštrukciou.

Norwegian Bliss je navrhnutá tak, aby si jej hostia maximálne užili výhľady na oceán, či už z polokruhovej Observation Lounge s oknami od podlahy až po strop, alebo dvojposchodové Horizontal Lounge. Centrom lode je na troch palubách rozložený priestor 678 Ocean Place s kasínom, reštauráciami a barmi, ďalšie miesta na občerstvenie potom lemujú aj otvorenú promenádu The Waterfront.

K dispozícii je celý rad reštaurácií, ktoré servírujú menu z celého sveta – od toskánskej cez japonskú a francúzsku až po mexickú kuchyňu -, kaviarne i bary ponúkajúce kvalitné víno, pivo, whisky aj koktaily.

Norwegian Cruise Line sľubuje, že na jej novej lodi sa hostia budú baviť priamo „senzačne“, a robí pre to maximum. Na palube našli svoje miesto najväčšia závodná dráha na mori, laserová aréna alebo adrenalínový vodný park. Chýbať nebudú Salón a kúpele Mandara ani dobre vybavené fitness centrum. Večery spestrí muzikálové vystúpenia a zábavné show, živá hudba alebo tanečné party a nudiť sa nebudú ani rodiny s deťmi.

168 028t výtlak lode
333m dĺžka lode
41m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
4 004 max. počet pasažierov
Veľká Veľkosť lode
04.2018 Rok výroby
06.2024 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ponuka ubytovania na Norwegian Bliss je skutočne široká a siaha od vnútorných kajút cez kajuty s výhľadom a balkónom, prepojiteľné kajuty pre rodiny až po kúpeľné apartmány a apartmány triedy Haven. Samozrejmosťou sú potom kajuty pre hendikepovaných a hostí s pohybovým obmedzením a novo aj štúdiá s virtuálnymi výhľadmi pre tých, ktorí cestujú sami.

Komplex The Haven, určený výhradne pre hostí najvyššej triedy apartmánov, zahŕňa súkromnú reštauráciu s vnútorným a vonkajším posedením, privátny spoločenský priestor a dvojposchodovú miestnosť Observation Lounge, súkromný bazén a štyri vírivky, saunu a priestor pre kúpeľné procedúry.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a 3. so 4. lôžkom je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 12 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnútorná kajuta (IF, IA, IB)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 12 m2 – 33 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio. Plocha je približne 9 m2. Paluby 10, 11 a 12.

Rodinná kajuta s oknom (O4, O5)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny, väčšina z nich sa nachádza v blízkosti detského kútika. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 12 m2 – 34 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s obrazovým oknom (OB, OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Plocha je približne 12 m2 – 33 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj pohovka, je možné teda ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je 20 m2 – 39 m2 a plocha balkóna 3 m2 – 13 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Plocha kajút je približne 19 m2 – 21 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 – 5 m2. Paluby 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z balkóna. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a ďalšie lôžka na ubytovanie jedného alebo dvoch ďalších hostí. Plocha kajút je približne 30 m2 a plocha balkóna je približne 14 m2. Paluba 8.

Kajuta Spa s balkonem (B9)
Tieto kajuty sa vyznačujú ukľudňujúcim kúpeľným dekórom. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku ako možnosť 3. lôžka. Ubytovaní majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra, rovnako tak bezplatný prístup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Plocha kajút je približne 20 m2 – 21 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 – 5 m2. Paluba 15.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF)
Dané kajuty sa vyznačujú ľahkým prístupom ku všetkým vynikajúcim reštauráciám a vzrušujúcim aktivitám na palube. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Plocha kajút je približne 19 m2 – 34 m2 a plocha balkóna 3 m2 – 10 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven a ponúkajú úžasný výhľad na oceán, mokrý bar a priestranný balkón. Súčasťou je veľká manželská posteľ, dve spálne a dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 135 m2 a plocha balkóna cca 45 m2. Paluba 18.

The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s veľkým balkónom (H5)
Tieto luxusné vily v The Haven poskytujú ideálne útočisko pre rodinu a ponúkajú krásny výhľad z veľkého balkóna. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 57 m2 a plocha balkóna cca 11 m2. Paluba 17.


The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej sú súčasťou dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 49 m2 a plocha balkóna cca 3 m2. Paluba 18.


The Haven Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti  (HB)
Tieto suity majú neuveriteľný výhľad zo zadnej časti veľkého balkóna. Súčasťou je veľká manželská posteľ a rozkladaciu pohovku pre dvoch, ďalej aj dve kúpeľne. Navyše je hosťom k dispozícii komorník 24 hodín denne a služby concierge, tzn. služby asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 57 m2 - 62 m2 a balkóna cca 18 m2 - 23 m2. Paluby 9, 12 a 15.


The Haven Penthouse s balkónom na zadnej časti  (HC)
Dané apartmány sú orientované na zadnej časti a tiež ponúkajú fantastický výhľad. Súčasťou je veľká manželská posteľ, rozkladacia pohovka pre dve osoby a dve kúpeľne. Ubytovať je možné až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 53 m2 – 55 m2 a plocha balkóna je cca 14 m2 – 16 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.


The Haven Courtyard Penthouse s veľkým balkónom (HE)
Tieto apartmány majú prístup do The Haven a majú veľkú manželskú posteľ a posedenie. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je 34 m2 – 57 m2 a plocha balkóna cca 9 m2 – 13 m2. Paluby 17 a 18.


The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
V týchto apartmánoch umiestnených v The Haven môžete obdivovať nádherný neustále sa meniaci výhľad z balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 - 49 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 5 m2. Paluba 18.


The Haven Penthouse s balkónom na prove (HG)
Nechajte sa rozmaznávať luxusom a výnimočnými službami v The Haven. Užite si nádherný výhľad z balkóna na prove lode. Súčasťou apartmánu je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka, ďalej obývací a jedálenský priestor. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 38 m2 – 43 m2 a plocha balkóna cca 2 m2 – 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.


The Haven Spa apartmán s balkónom (H9)
Ideálny spôsob, ako zažiť skvelú kúpeľnú dovolenku. Spa apartmány majú ukľudňujúci kúpeľný dekor, súčasťou je veľká manželská posteľ a vírivka. Hostia majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa, fitness centra a taktiež bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytovanie pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 39 m2 – 40 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2 – 8 m2. Paluba 15.

Apartmán Club s balkónom

Rodinný Club apartmán s balkónom (M4)
Tieto suity majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred lode a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ a rozkladaciu pohovku. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 3 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.


Apartmán Club s veľkým balkónom (M6)
Tieto apartmány ponúkajú úžasný výhľad. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež majú rozkladaciu pohovku av niektorých sa nachádza aj vyklápacie lôžko. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 – 40 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 – 13 m2. Paluby 8, 9 a 10.


Spa Club apartmán s balkónom (M9)
Balkónové apartmány Spa Club majú upokojujúci kúpeľný dekor. Súčasťou je veľká manželská posteľ, nadrozmerná sprcha s niekoľkými tryskami a ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra. Zahŕňa tiež bezplatný vstup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 3 m2. Paluba 15.


Apartmán Club s balkónom (MA, MB, MC)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa väčšinou uprostred lode. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, rozkladaciu pohovku a aj ďalšie možnosti lôžok na ubytovanie až 4 osôb. Plocha apartmánu je približne 23 m2 - 33 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Norwegian Bliss je prísľubom „senzačnej“ zábavy pre všetkých. Na palube sú k dispozícii:

 • Reštaurácie, bufety - Savour, Taste, The Haven Restaurant (privátna reštaurácia), The Manhattan Room, Ocean Blue (morské plody), Los Lobos (mexická kuchyňa), Food Republic, Teppanyaki (japonská kuchyňa), American Diner, Cagney´s Steakhouse , The Local Bar & Grill (klasické krčmové jedlo), La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Q Texas Smokehouse, Bak Shop, Garden Café, Coco´s, Dolce Gelato,
 • Bary, kaviarne - Atrium Bar, Horizon Lounge (privátny výhľadový salónik pre hostí The Haven), Humidor Cigar Lounge, Maltings Whiskey Bar, Mixx Bar, Observation Lounge (ponúka nádherný 180 ° panoramatický výhľad všetkým hosťom), Skyline Bar, Social Comedy & Night Club (stand-up komici, tanečný parket s produkciou DJ), Spice H2O, Starbucks®, Studio Lounge (privátne pre hostí zo štúdií), Sugarcane Mojito Bar, A-List Bar, Cavern Club (inšpirácia legendárnym klubom, kde vystupovali Beatles), The Cellars Wine Bar (vínny bar), The District Brew House (pivný bar) a ďalšie
 • The Waterfront - 400 m dlhá promenáda s reštauráciami, barmi a salónikmi
 • Najväčšia závodná dráha na mori s presahom mimo hranice paluby
 • Mini Golf
 • Laserová aréna na tému cestovanie vesmírom
 • Video Arcade - svet virtuálnej zábavy a videohier
 • Kasíno Bliss, kartová miestnosť
 • Divadlo Bliss - kde sa odohrávajú muzikálové predstavenia v štýle Broadway
 • Galéria Park West - pôsobivá umelecká galéria ponúkajúca všetko od klasiky po súčasné umenie
 • Salón a kúpele Mandara - ponúkajúce viac ako 50 špeciálnych procedúr, napr. suchá sauna, para, soľná aj snežná miestnosť, bazén, masáže horúcimi kameňmi, švédske a balijské masáže, salón krásy, holičstvo
 • Muzikálové predstavenia SIX a Jersey Boys, živá hudba, Beatles revival, komediálne vystúpenie, DJ, tematické večierky
 • Fitness centrum - posilňovacia a kardio zóna vybavená strojmi značky TechnoGym, skupinové lekcie spinningu, jogy a pilates, služby trénera
 • Vibe Beach Club - exkluzívna oáza v hornej časti lode je útočiskom iba pre dospelých plných panoramatických výhľadov na oceán, špeciálnych jedál a nápojov a modernizovaných lehátok so slnečníkmi. Pri zakúpení daného balíčka si užijete prístup do Vibe Beach Club po celú dobu vašej plavby.
 • Vibe Beach Club - Cabana - s týmto balíčkom si užijete Vibe Beach Club z pohodlia súkromnej chatky po celú dĺžku vašej plavby. Prežite štýlový odpočinkový deň so špeciálnym jedálnym a nápojovým lístkom a doplnkovým vybavením, ako sú vodné streky, chladené uteráky a špízy s ovocím.
 • Vodný park s dvoma niekoľkoposchodovými šmýkačkami, tandemovou šmýkačkou Aqua Racer a tobogánom Ocean Loops, „vznášajúcim sa“ nad voľným morom
 • Dva bazény, horúce kúpele, detský aquapark s vodnými atrakciami
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov, ponúkajúci kreatívne hry, športové aktivity a tematické party, rovnako ako skupinové stráženie detí
 • Entourage Teen Club – priestor pre tínedžerov s filmami, hudbou a videohrami
 • špecializované obchody s módou, šperkami, hodinkami, parfémami, reklamnými predmetmi, plážovými potrebami a iné

Plavby na Norwegian Bliss

USA, Portugalsko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia z Miami na lodi Norwegian Bliss

Loď: Norwegian Bliss
Trasa: USA, Portugalsko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia
Nalodenie: Miami, USA
Vylodenie: Southampton, Veľká Británia
Trvanie: 13 nocí