NCL Norwegian Cruise Line

Medzinárodná lodná spoločnosť Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. vznikla pod menom Norwegian Caribbean Line už v v roku 1966 a prevádzkovala trajekt medzi Veľkou Britániou a Gibraltárom. Čoskoro sa začala rozrastať a skúšať novinky, ktoré sa vo svete výletných plavieb neskôr stali štandardom: ako prvá svojim pasažierom ponúkla napríklad výhodnú kombináciu plavby a letu. Dnes má spoločnosť svoje sídlo v Miami na Floride, kontroluje asi 8% celosvetového trhu lodných plavieb a plánuje ďalšiu expanziu. Norwegian Cruise Line je jednoznačne jedným z hlavných hráčov, ktorí udávajú vo svete lodných plavieb smer. Známa je predovšetkým svojím konceptom tzv. Freestyle Cruising, ktorý dáva cestujúcim veľkú slobodu pri výbere reštaurácií, času jedál, oblečenia či zasadacieho poriadku počas stolovania.    

Flotila:

Flotila spoločnosti číta celkovo 17 lodí v 9 triedach: Sun (Norwegian Sky – 1999, Norwegian Sun – 2001), Spirit (Norwegian Spirit – 1998), Dawn (Norwegian Star – 2001, Norwegian Dawn – 2002), Jewel (Norwegian Jewel , Norwegian Jade – 2006, Norwegian Pearl – 2006, Norwegian Gem – 2007), Norwegian America Line (Pride of America – 2005), Epic (Norwegian Epic – 2010), Breakway (Norwegian Breakaway – 2013, Noway Gateway – 2 Plus (Norwegian Escape – 2015, Norwegian Joy – 2017, Norwegian Bliss – 2018, Norwegian Encore – 2019), Prima (Norwegian Prima – 2022, Norwegian Viva – 2023). S výnimkou Pride of America plávajú všetky lode Norwegian Cruise Line pod bahamskou vlajkou.   

Destinácie:

Lode Norwegian Cruise Line sa plavia po celom svete. Ich hostia môžu navštíviť Karibik, Bermudy, Bahamy a Havaj, ale aj Aljašku, Kanadu, Ameriku, Austráliu s Novým Zélandom, Afriku, Áziu a Európu a Stredozemné more. Okrem zážitkov na palube spoločnosť ponúka aj výhodné spojenie plavby s dovolenkou na súši, a to v luxusných hoteloch v atraktívnych lokalitách – samozrejmosťou špeciálnych balíčkov sú napríklad výhodné ceny ciest medzi prístavom a hotelom.

Ubytovanie:

Lode Norwegian Cruise Line disponujú širokou škálou kajút a apartmánov, ktoré poslúžia najrôznejším skupinám pasažierov: či už hľadajú výhodnú cenu, chcú si užiť luxus, cestujú vo dvojici alebo napríklad s rodinou. Tým najluxusnejším, čo lode spoločnosti môžu ponúknuť, je "The Haven", obrovské apartmány s tým najprepychovejším vybavením a službami na samom vrchu lode.  

Apartmány siahajú od tých priestranných, ktoré budú vyhovovať párom, až po tie skutočne veľké, ktoré ocenia rodiny a skupiny až ôsmich osôb. Samozrejmosťou sú štedré balkóny, obývacia izba, kúpeľňa s vaňou a minibar alebo kávovar. Medzi službami je 24-hodinový izbový servis, exkluzívne menu, šampanské a ovocie, pozvánka na exkluzívne raňajky a obed alebo koktail párty s lodnou posádkou. Za zmienku potom určite stojí tiež kvalitná posteľná bielizeň, výber z vankúšov, županov, papúč a uteráky nadštandardnej veľkosti alebo luxusné kúpeľové produkty.   

Skupiny ocenia rodinné apartmány, rodinné apartmány s dvoma spálňami alebo prepojiteľné kajuty. Tí, ktorí hľadajú na lodi hlavne relax a oddych, si prídu na svoje v apartmánoch Spa, ktoré zaisťujú jednoduchý prístup do lodných kúpeľov alebo fitnes centra a v ich cene je okrem iného vstup do termálnej časti s parou, bazénom a soľnou jaskyňou.   

Pre pasažierov s obmedzeným rozpočtom sú pripravené kajuty s balkónom, výhľadom alebo vnútorné kajuty.  

Každá kajuta bez rozdielu je vybavená chladničkou, televízorom, fénom, trezorom a tiež stolom a stoličkami.

Skvelou správou pre hostí, ktorí cestujú sólo, sú štúdiá vybavené (a tiež nacenené) pre jednotlivcov. Ponúkajú ich lode Norwegian Getaway, Norwegian Breakaway, Norwegian Epic, Norwegian Escape, Norwegian Encore, Norwegian Bliss a Pride of America. Čas od času sa v ponuke spoločnosti objavia apartmány za výhodnú cenu pre jednotlivcov. Plaviť sa s Norwegian Cruise Line sa nemusia báť ani hendikepovaní alebo osoby s obmedzenou možnosťou pohybu či diétnymi obmedzeniami - spoločnosť myslí aj na nich.   

Ako príklad uvádzame výpočet kajút najnovšej lode spoločnosti, Norwegian Joy: The Haven Deluxe Owner 's Suite with Large Balcony, The Haven 2-Bedroom Family Villa with Balcony, The Haven Courtyard Suite with Balcony, The Haven Forward-Facing Villa with Balcony, The Haven Aft -Facing Family Suite with Large Balcony, The Haven Forward-Facing Penthouse with Balcony, Concierge Family Villa Suite with Balcony, Concierge Penthouse with Balcony, Concierge Villa Suite with Balcony, Concierge Suite with Balcony, Concierge Family Cabin, Family Mini-Suite, Mini-Suite, Mini-Suite Family Inside, Family Balcony, Balcony, Family Oceanview, Forward-Facing Oceanview, Mid-Ship Oceanview, Family Inside, Inside.

Služby na palube:

Norwegian Cruise Line svojim hosťom ponúka celý rad reštaurácií, z ktorých si vyberie každý: či už dáva prednosť vybranému štvorchodovému menu alebo čerstvému hamburgeru. Len Norwegian Cruise Line sľubuje pasažierom skutočnú slobodu a flexibilitu – čo sa týka výberu časov, miest alebo odevu. Na všetkých lodiach sú (až tri) hlavné jedálne s výberom z menu, samoobslužný bufet, rad kaviarní, grilov a miest s rýchlym občerstvením. Orientálna reštaurácia Asian Fusion má potom na menu napríklad rezance, vyprážané pokrmy alebo výborné polievky. V špecializovaných reštauráciách si hostia môžu dopriať lahodné pokrmy za doplatok: mäsové pochúťky v Moderno Churrascaria, francúzsku kuchyňu v Le Bistro, mexické chute v Los Lobos a mnoho ďalšieho.

Tiež o zábavu je na lodiach spoločnosti postarané, a to bohato. Na hostí čakajú tanečné a hudobné vystúpenia aj show komikov, rovnako ako divadelné predstavenia v štýle Broadwaya. Hostia lodí Norwegian Bliss a Norwegian Breakaway sa môžu tešiť na muzikál "Six", ktorý vzal útokom nielen divadelný svet, ale stal sa aj vypredaným a oceňovaným vystúpením. Na lodiach Norwegian Encore a Norwegian Escape v rockovej anglickej krčme The Jungle Vám talentovaní umelci súboru "The Choir of Man" predvedú všetko od klasických rockových hitov, krčmových melódií až po obľúbené piesne.

Norwegian Pearl prichádza s hudobnou šou "Legends in Concert" s množstvom známych umelcov. Hostia Norwegian Getaway, Breakaway a Epic by si rozhodne nemali nechať ujsť vystúpenie "Burn the Floor" - divadelného súboru známeho nadanými tanečníkmi, ktorí boli vybraní na najprestížnejších tanečných súťaží po celom svete. Nočné kluby na všetkých lodiach bez rozdielov potom sľubujú zábavu až do skorých ranných hodín.

Na relaxáciu a odpočinok pozývajú na lodiach Norwegian Cruise Line lodné kúpele Mandara Spa. K dispozícii sú tu masáže, akupunktúra a vyše 50 ďalších procedúr od klasických až po tie luxusné. Nechýba starostlivosť o vlasy, manikúra alebo pedikúra, pre mužov sú potom prichystané služby holiča. Na lodiach triedy Breakaway, Breakaway Plus a Prima nájdu hostia aj špeciálne Termálne kúpele s parou a bazénom Vitality alebo soľnou jaskyňou.

V aquaparku sa skvele pobavia úplne všetci: v bazénoch, na šmykľavkách alebo vo vírivkách. Kto má dosť odvahy, môže sa na lodiach Breakway zviesť na Free Fall, najrýchlejšej šmykľavke na mori, alebo na nekonečne dlhej The Epic Plunge na Norwegian Epic. Na deti čaká detský aquapark, len pre dospelých je potom určená zóna Spice H2O.  

Priaznivci aktívneho trávenia voľného času môžu využiť plne vybavené fitnes centrum, skupinové lekcie spinningu, jogy alebo pilates alebo tréning boxu. Kto chce, môže si zahrať basketbal, volejbal alebo bowling, zaskákať si na bungee trampolíne alebo potrénovať svaly na horolezeckej stene. K dispozícii sú adrenalínové lanové centrum, zips line alebo minigolf. 

Norwegian Cruise Line myslí aj na deti. O tie najmenšie od 6 mesiacov do 3 rokov sa postarajú programy guppies, ktoré ponúkajú aj stráženie detí, zatiaľ čo dospelí si môžu užiť chvíľku pre seba (to platí len pre Norwegian Escape). Pre deti od 3 do 12 rokov je pripravená Splash Academy s kreatívnymi hrami, športovými aktivitami, tematickými večermi alebo párty. Tínedžeri od 13 do 17 rokov si užijú veľa zábavy v Entourage, a to pri hraní videohier, sledovaní filmov, umeleckých, hudobných alebo športových aktivitách. Nechýbajú workshopy žonglovania alebo napríklad prípravy pizze.  

Na lodiach je kasíno a na svoje si tu prídu aj milovníci nakupovania: v butikoch, zlatníctvach, umeleckých galériách alebo napríklad parfumériách. 

Bonusový program:

Pre svojich verných zákazníkov si Norwegian Cruise Line pripravila bonusový program Latitudes Rewards. Program má sedem úrovní (Bronze, Silver, Gold, Platinum, Sapphire, Diamond a Ambassador) a body do neho je možné získať za každý deň plavby (body navyše za ubytovanie v apartmáne) alebo za rezervácie v rámci Latitudes Rewards Insider Offer. Medzi benefity sú potom napríklad prednostné nalodenie, fľaša vína, pozvánka na exkluzívne akcie, práčovňa zadarmo, voľné minúty pre pripojenie k internetu a rad zliav.

Lode spoločnosti NCL Norwegian Cruise Line

Norwegian Aqua

3.571 pasažierov

Norwegian Bliss

4.004 pasažierov | Veľkosť: Veľká
Rok výroby: 04.2018
Posledná rekonštrukcia: 07.2024

Norwegian Breakaway

3.963 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 04.2013
Posledná rekonštrukcia: 01.2020

Norwegian Dawn

2.340 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 12.2002
Posledná rekonštrukcia: 05.2021

Norwegian Encore

3.998 pasažierov | Veľkosť: Veľká
Rok výroby: 10.2019

Norwegian Epic

4.100 pasažierov | Veľkosť: Stredná
Rok výroby: 06.2010
Posledná rekonštrukcia: 01.2020

Norwegian Escape

4.266 pasažierov | Veľkosť: Veľká
Rok výroby: 08.2015
Posledná rekonštrukcia: 01.2022

Norwegian Gem

2.394 pasažierov | Veľkosť: Malá
Rok výroby: 10.2007
Posledná rekonštrukcia: 01.2022

Predchádzajúci
1 2 3