MSC Cruises predstavila svoju novú loď: do vyplávania MSC Seaside zostáva už len pár dní!

MSC Cruises predstavila svoju novú loď: do vyplávania MSC Seaside zostáva už len pár dní!

V piatok 1. decembra predstavila MSC Cruises prvýkrát svoju zbrusu novú loď MSC Seaside a my sme pri tom samozrejme nemohli chýbať. Ako partneri jednej z najväčších lodných spoločností na svete sme dostali príležitosť prejsť si úžasný prírastok do jej flotily ako jedni z prvých.

 

 

Za PT Tours sa na palubu pozrel priamo jej konateľ, Michal Anthis: " Programom dňa bola celá séria rokovaní, takže som na obchôdzku nemal toľko času, koľko by som si predstavoval, aj tak ale môžem s čistým svedomím tvrdiť, že MSC Cruises si tentokrát pre svojich hostí pripravila niečo naozaj výnimočné. "

 

MSC Seaside je prvá z novej generácie lodí a spoločnosť jej dala prezývku "loď, ktorá nasleduje slnko." Nie nadarmo - všetko na nej je prispôsobené tomu, aby si jej pasažieri maximálne užili prekrásne počasie. Na chladné a daždivé dni loď nie je stavaná. "A vôbec to nie je potrebné - v destináciách, ktoré bude pokrývať, vládne leto po celý rok," doplnil Michal.

 

Vonkajšie priestory sú riešené vskutku veľkoryso a jedinečné je aj ich prepojenie s interiérmi. Napríklad v zadnej časti lode 7. a 16. paluby nájdu hostia vonkajšie bary, veľkú časť paluby 8 potom zaberá obrovská promenáda priamo pri vode. Presklené výťahy, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more, sú potom už len pomyselnou čerešničkou na torte.

 

 

 

"Je jasné, že pasažieri budú väčšinu svojho času na palube tráviť vonku pod slnečnou oblohou a na čerstvom vzduchu, preto si MSC Cruises mohla dovoliť navrhnúť kajuty o niečo užšie než napríklad pri lodi MSC Fantastia. Zato sú ale veľmi prakticky riešené a - ako inak - skvele vybavené, "povedal Michal.

 

Rozmerovo skromnejšie sú potom celkovo aj vnútorné priestory, a to vrátane divadla. O zábavu však na lodi núdza rozhodne nebude. Rodiny budú na MSC Seaside mať k dispozícii najväčší detský klub, ktorý MSC Cruises na svojich lodiach zatiaľ ponúkla, na všetkých potom čaká bohatá zábavná zóna vrátane vodného parku s niekoľkými tobogánmi alebo napríklad zips line.

 

 

 

Čo sa týka občerstvenia, budú si hostia môcť vybrať z celého radu možností: napríklad na palubách 8 a 16 sú dva menšie bufety a k dispozícii je celý rad ďalších reštaurácií, ktoré servírujú menu z celého sveta - a to ako v cene plavby, tak za príplatok (špeciálne reštaurácie).

 

Design lode je veľmi elegantný a odlišný od jeho starších sestier, výzdoba je príjemná a neurazí určite nikoho. "Celkovo môžem určite povedať, že MSC Seaside je loď úplne mimoriadna. Navrhnutá je tak, že nádherným výhľadom na more hostia neuniknú, nech už budú kdekoľvek. A v prekrásnom Karibiku jej klady len vyniknú. Mňa len mrzí, že som nemal o trochu viac času ju poriadne preskúmať. Snáď nabudúce, "zhŕňa Michal.

 

 

 

Loď je dlhá 323 metrov a pojme až 5 179 pasažierov, o ktorých sa bude starať bezmála 1500 členná posádka. Spoločnosť si ju dáva v podstate ako darček pod stromček – MSC Seaside bude pokrstená tesne pred Vianocami, 22. decembra, v Miami na Floride, odkiaľ tiež vypláva na svoju premiérovú plavbu.

 

 

 

Viac informácií o MSC Seaside nájdete TU. Plavby na nej si môžete zarezervovať TU.

 

Napísala: Svatava Čoupková

20/11/2017