MSC Fantasia

MSC Fantasia, sesterská loď MSC Splendida, rozšírila služby MSC v roku 2008. Svojho času išlo spolu so Splendidou o najväčšiu loď spoločnosti. MSC Fantasia je majstrovským dielom a stelesnením talianskeho štýlu spojeného s najmodernejšími technológiami, eleganciou a luxusnými službami. Do služieb MSC vstúpila Fantasia 18. decembra 2008, vtedy ju v talianskej Neapole pokrstila Sophia Loren.

Náklady na stavbu lode MSC Fantasia boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

137 936t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
22,9 rýchlosť v uzloch
4 363 max. počet pasažierov
1 637 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
12.2008 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s vlastným balkónom, kajuty s výhľadom na more a vnútorné kajuty.

Plocha vnútorných kajút je 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1):
IR2 - paluby 10, 11, 12, 13 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9 - plocha 17 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 18 - 21 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL3, OL2, OL1):
OL3 - paluba 13 - plocha 18 m2 - kajuty majú tzv. "Juliet balkón", ktorý nie je priechodný
OL2 - paluba 8 - plocha 18-19 m2
OL1 - paluba 5 - plocha 21 m2

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Tieto kajuty s plochou približne 19 - 20 m2 majú balkón cca 4 - 6 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 10211, 11101, 12196, 13172. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Väčšina balkónov na lodi MSC Fantasia majú presklené zábradlia, ale niektoré balkóny na prove a na zadnej časti majú zábradlia kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2

Trieda Fantastica (BL3, BL2, BL1, BP):
BL3 - paluby 12 a 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2
BL2 - paluby 10 a 11 - plocha 19 m2, balkón 4 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 19-20 m2, balkón 4-6 m2
BP - paluby 8, 10, 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s balkónom na 8. - 13. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 36 m2 s balkónom o ploche 16 m2 s vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré je možné prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 16.

Apartmán Executive & Family Suite (YC2)
Plocha daného apartmánu je 45 - 53 m2, nemá balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okno. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Nachádza sa tu aj pohovka, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Grand Suite (YCP)
Plocha je 29 ms balkónom o ploche 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestorná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút a fén. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 23 - 35 m2 s balkónom o ploche 4 - 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea (SX)
Plocha apartmánu je 38 - 41 m2 s balkónom o ploche 4 - 6 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), apartmány majú tiež pohovku ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je 29 - 33 m2 s balkónom o ploche 4 - 6 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 10, 11 a 12.

Apartmán Premium Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SLS)
Plocha týchto apartmánov je 25 - 31 m2, nemajú balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, alebo dvojpohovku ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. alebo aj 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestorná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Deluxe Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SRS)
Plocha je 22 - 23 m2, tieto apartmány nemajú balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestorná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 10 a 11.


Zábava

Priamo uprostred luxusnej lode nájdete nádhernú piazzetu z prírodného kameňa. Tá je príjemnou oázou pokoja medzi butikmi a bezcolnou zónou. Zastavte sa tu a vychutnajte si čerstvú kávu aj chrumkavé pečivo v jedinečnom espresso bare.

Alebo sa nechajte pohltiť kozmopolitnou atmosférou barov a salónikov, vyskúšajte veľké množstvo športových a iných voľnočasových aktivít. A na záver si oddýchnite v jedinečnom MSC Aurea Spa, ktorý ponúka rozmanité procedúry, ako sú bahenné zábaly, aromaterapia alebo rôzne druhy masáží. Tu sa vaša fantázia stáva realitou.

Na lodi je k dispozícii:

 • 11 barov a 6 reštaurácií (vrátane Piano baru, Jazz baru alebo Sportbaru so živými projekciami)
 • Divadlo l'Avanguardia, kasíno, diskotéka
 • Fotogaléria, konferenčná miestnosť
 • Knižnica, galéria
 • Kúpele MSC Aurea Spa – luxusné balijské kúpele so saunou, parnou komorou, salónom krásy, kaderníctvom a radom liečebných a relaxačných procedúr
 • Aquapark, bazény, vírivky
 • Športové ihrisko pre volejbal, basketbal, futbal, tenisové kurty, dráha na jogging
 • Posilňovňa, aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Minigolf, mini bowling, squash
 • Ping-pong, stolný futbal
 • Videoherňa, 4D kino, simulátor Formula 1
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na MSC Fantasia

Francúzsko, Taliansko z Marseille na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Francúzsko, Taliansko
Nalodenie: Marseille, Francúzsko
Vylodenie: Janov, Taliansko
Trvanie: 1 noc

Taliansko, Francúzsko, Španielsko z Civitavechie na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Taliansko, Francúzsko, Španielsko
Nalodenie: Civitavecchia, Taliansko
Vylodenie: Neapol, Taliansko
Trvanie: 7 nocí