X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Fantasia

MSC Fantasia, sesterská loď MSC Splendida, rozšírila služby MSC v roku 2008. Svojho času išlo spolu so Splendidou o najväčšiu loď spoločnosti. MSC Fantasia je majstrovským dielom a stelesnením talianskeho štýlu spojeného s najmodernejšími technológiami, eleganciou a luxusnými službami. Do služieb MSC vstúpila Fantasia 18. decembra 2008, vtedy ju v talianskej Neapole pokrstila Sophia Loren.

Náklady na stavbu lode MSC Fantasia boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

137 936t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
22,9 rýchlosť v uzloch
4 363 max. počet pasažierov
1 637 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
12.2008 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s vlastným balkónom, kajuty s výhľadom na more a vnútorné kajuty.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plochu približne 17 m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 5, 8, 9, 10, 11 a 12.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plochu približne 17 m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 8, 9, 10, 11, 12 a 13.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 18 do 21 m (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluba 5.

Trieda Fantastica

Dvojposteľ môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 18 do 21 m(Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Bella

Väčšina kajút v tejto triede na 8. palube má balkón s obmedzeným výhľadom.

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samotné lôžka (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Niektoré kajuty majú obmedzený výhľad. Plocha od približne 20 do 42 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 8, 9, 10, 11, 12 a 13.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 20 do 42 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 10211, 11101, 12196, 13172. Ďalšie kajuty nájdete v pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 17 do 42 m2. Paluby 10, 11, 12 a 13.

Väčšina balkónov na lodi MSC Fantasia má presklené zábradlie, ale niektoré balkóny v prednej a zadnej časti lode majú zábradlie kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Kráľovský apartmán má pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako trolôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 52 m2 (vrátane balkóna o ploche približne 16 m2). Paluba 16.

Apartmán Executive & Family Suite (YC2)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 45 do 53 m2. Apartmány nemajú balkón, ale majú veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluba 12.

Apartmá Grand Suite (YCP)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti. Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako trolôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha približne 26 m2 s balkónom. Paluby 15 a 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako trojlôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne od 26 do 39 m2 s balkónom. Paluby 15 a 16.

     

Trieda Aurea

Apartmán (S3)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 21 do 47 m2. Niektoré apartmány majú balkón, iné panoramatické okná. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Priamo uprostred luxusnej lode nájdete nádhernú piazzetu z prírodného kameňa. Tá je príjemnou oázou pokoja medzi butikmi a bezcolnou zónou. Zastavte sa tu a vychutnajte si čerstvú kávu aj chrumkavé pečivo v jedinečnom espresso bare.

Alebo sa nechajte pohltiť kozmopolitnou atmosférou barov a salónikov, vyskúšajte veľké množstvo športových a iných voľnočasových aktivít. A na záver si oddýchnite v jedinečnom MSC Aurea Spa, ktorý ponúka rozmanité procedúry, ako sú bahenné zábaly, aromaterapia alebo rôzne druhy masáží. Tu sa vaša fantázia stáva realitou.

Na lodi je k dispozícii:

 • 11 barov a 6 reštaurácií (vrátane Piano baru, Jazz bare alebo Sportbar so živými projekciami )
 • Fotogaléria, 4D kino, simulátor Formule 1 , videoherňa, diskotéka, business centrum, knižnica, galéria, kasíno, divadlo
 • Športové centrum, aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Butiky
 • Ordinácia palubného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci môžu zažiť autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Fantasia