MSC Fantasia

Loď MSC Fantasia

MSC Fantasia, sesterská loď MSC Splendida, rozšírila služby MSC v roku 2008. Svojho času išlo spolu so Splendidou o najväčšiu loď spoločnosti. MSC Fantasia je majstrovským dielom a stelesnením talianskeho štýlu spojeného s najmodernejšími technológiami, eleganciou a luxusnými službami. Do služieb MSC vstúpila Fantasia 18. decembra 2008, vtedy ju v talianskej Neapole pokrstila Sophia Loren.

Náklady na stavbu lode MSC Fantasia boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

137 936t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
22,9 rýchlosť v uzloch
4 363 max. počet pasažierov
1 637 celkový počet kabin

Kajuty

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plochu približne 13m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 5, 8 a 9.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plochu približne 13m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 10, 11, 12 a 13.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodoví posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 13.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 12 do 29 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluba 5.

Trieda Fantastica

Dvojposteľ môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 12 do 29 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 12 m2. Paluba 13.

Trieda Bella

Nasledujúce kajuty v tejto triede majú balkón s obmedzeným výhľadom (8138, 8140, 8141, 8142, 8143, 8144, 8145, 8147)

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samotné lôžka (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Niektoré kajuty majú obmedzený výhľad. Plocha od približne 17 do 42 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 8 a 9.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 17 do 42 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Trieda Aurea

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 17 do 42 m2. Paluby 12 a 13.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 17 m2.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr .: 10211, 11101, 12196, 13172,. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Väčšina balkónov na lodi MSC Fantasia má presklené zábradlie, ale niektoré balkóny v prednej a zadnej časti lode majú zábradlie kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda MSC Yacht Club

Kráľovský apartmán

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Kráľovský apartmán má pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako trolôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 52 m2 (vrátane balkóna o ploche približne 16 m2). Paluba 16.

Exkluzívny a rodinný apartmán

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 45 do 53 m2. Apartmány nemajú balkón, ale majú veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluba 12.

Luxusné apartmány (Deluxe)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako trolôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne od 26 do 39 m2 s balkónom. Paluby 15 a 16.

Trieda Aurea

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktorá môže byť upravená na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor.

Plocha od približne 21 do 47 m2. Niektoré apartmány majú balkón, iná panoramatické okná. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Priamo uprostred luxusnej lode nájdete nádhernú piazzetu z prírodného kameňa. Tá je príjemnou oázou pokoja medzi butikmi a bezcolnou zónou. Zastavte sa tu a vychutnajte si čerstvú kávu aj chrumkavé pečivo v jedinečnom espresso bare.

Alebo sa nechajte pohltiť kozmopolitnou atmosférou barov a salónikov, vyskúšajte veľké množstvo športových a iných voľnočasových aktivít. A na záver si oddýchnite v jedinečnom MSC Aurea Spa, ktorý ponúka rozmanité procedúry, ako sú bahenné zábaly, aromaterapia alebo rôzne druhy masáží. Tu sa vaša fantázia stáva realitou.

Na lodi je k dispozícii:

 • 11 barov a 6 reštaurácií (vrátane Piano baru, Jazz bare alebo Sportbar so živými projekciami )
 • Fotogaléria, 4D kino, simulátor Formule 1 , videoherňa, diskotéka, business centrum, knižnica, galéria, kasíno, divadlo
 • Športové centrum, aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Butiky
 • Ordinácia palubného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci môžu zažiť autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Fantasia

Francúzsko, Taliansko z Janova na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Taliansko, Francúzsko
Trvanie: 1 nocí

Taliansko, Španielsko, Francúzsko z Janova na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Taliansko, Španielsko, Francúzsko
Nalodenie a vylodenie: Janov, Taliansko
Trvanie: 7 nocí
Zľava

Španielsko, Portugalsko, Brazília z Barcelony na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Španielsko, Portugalsko, Brazília
Nalodenie: Barcelona, Španielsko
Vylodenie: Rio de Janeiro, Brazília
Trvanie: 15 nocí