X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Seaside

"Loď, ktorá nasleduje slnko," tak nazvala MSC Cruises svoje nové plavidlo, ktoré posilnilo flotilu spoločnosti už v decembri 2017. MSC Seaside prepisuje všetky pravidlá, ktorými sa výletné plavby doteraz riadili, a doslova premiešava vnútorné a vonkajšie priestory, aby svojich hostí ešte viac priblížila k moru. Pozdĺž celej paluby číslo 8 sa tiahne unikátna vonkajšia promenáda lemovaná obchodmi, reštauráciami a miestami, kde sa pasažieri môžu okúpať, alebo si užiť slnko. Nádherné výhľady ponúka dvojposchodové átrium so sklenenými stenami a panoramatickými výťahmi, ale aj slnečná paluba Miami Beach, alebo bazén South Beach.

MSC Seaside je vybavená tými najmodernejšími technológiami a aplikácia "MSC for Me" (MSC pre mňa) prepája pasažierov s posádkou, ostatnými hosťami a tiež so samotnou loďou. Každý okamih svojej plavby si teda môžu užiť po svojom a na maximum.

Na palube je na výber celkovo z 9 reštaurácií, ktoré pripravujú menu zo všetkých kútov sveta. Hostia sa môžu tešiť hneď na dve reštaurácie z dielne slávneho šéfkuchára Roya Yamaguchiho - pan-ázijskú a sushi -, reštauráciu špecializujúcu sa na morské plody, alebo americký steakhouse. Na výber zo širokej škály alkoholických a nealkoholických nápojov majú pasažieri v 20 baroch s jedinečnou atmosférou. MSC Seaside ponúka nekonečné množstvo zábavy pre celú rodinu, a to v niekoľkoposchodovom vodnom parku, na dobrodužnom chodníku, alebo v rozsiahlych vonkajších kúpeľoch.

Na hostí najvyššej triedy MSC Yacht Club čakajú na MSC Seaside luxusné súkromné priestory určené výhradne pre nich.

153 516t výtlak lode
323m dĺžka lode
41m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
5 119 max. počet pasažierov
2 066 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
11.2017 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie na MSC Seaside je perfektnou kombináciou komfortu a štýlu. Okrem vnútorných kajút alebo kajút s výhľadom či balkónom, ktoré budú vyhovovať pasažierom s obmedzeným rozpočtom, sú v ponuke aj luxusné apartmány so súkromnými vírivkami a prepojiteľné kajuty pre rodiny a skupiny až 10 osôb. Plocha a vybavenie kajút zodpovedajú triede, v ktorej hostia cestujú.

Plocha vnútorných kajút je približne 14 - 28 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. Možno ubytovať až 5 osôb. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletný kút s fénom, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IL1, IR2, IR1):
IL1 - paluba 10 - plocha 28 m2
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14, 15 - plocha 14-16 m2
IR1 - paluby 5, 9, 10 - plocha 14 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je 17 m2. Dvojlôžkovú posteľ je možné rozdeliť na 2 samostatné (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza relaxačné kreslo, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Ďalej je k dispozícii interaktívna TV, telefón, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor či minibar.

Trieda Fantastica (OR1):
OR1 - paluba 5 - plocha 17 m2

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Tieto kajuty s plochou 16 - 17 m2 majú balkón približne 5 - 9 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Väčšina balkónov na lodi MSC Seaside majú presklené zábradlie, ale niektoré balkóny na prove a na zadnej časti majú zábradlie kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluba 9 - plocha 17 m2, balkón 5-9 m2

Trieda Fantastica (BR4, BR3, BR2, BR1):
BR4 - paluba 15 - plocha 17 m2, balkón 5-6 m2
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 16-17 m2, balkón 5-6 m2
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 16-17 m2, balkón 5-6 m2
BR1 - paluby 9 a 10 - plocha 16-17 m2, balkón 5-9 m2

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha apartmánov je 62 m2 s veľkým balkónom o ploche 33 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, 3. a 4. lôžko je možné formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii šatníková skriňa, kúpeľňa s veľkou sprchou a vaňou (niektoré kajuty majú iba veľkú vaňu), toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón, trezor a klimatizácia. Paluba 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je približne 25 m2 s vlastným balkónom o ploche približne 8 m2, je možné tu ubytovať až 5 osôb. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii posedenie s pohovkou, priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 16 a 18.

Apartmán vnútorný (YIN)
Plocha vnútorného apartmánu je 21 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 16 a 18.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite s dvoma spálňami (SD)
Plocha je 49 m2 s balkónom o ploche 17 m2. Apartmán ponúka 2 spálne, a to prvú s manželskou posteľou a druhú s dvoma samostatnými lôžkami. V danej kategórii apartmán je možné ubytovať až 6 osôb. Súčasťou sú aj 2 kúpeľne, jedna s vaňou a druhá so sprchou, toaletné kúty a fény. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Grand Suite Aurea (SX)
Plocha je 35 - 49 m2 s veľkým balkónom o ploche približne 10 - 21 m2. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), je možné ubytovať až 5 osôb. Ďalej ponúka posedenie s pohovkou alebo oddelený obývací priestor, šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Premium Suite Aurea s vírivkou (SLW)
Plocha je 28 m2 s balkónom o ploche 7 m2 a privátnou vírivkou. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), je možné ubytovať až 5 osôb. Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Premium Suite Aurea s terasou (SLT)
Plocha apartmánu je približne 28 m2 s terasou o ploche cca 38 m2. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluba 9.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je približne 26 - 32 m2 s balkónom o ploche cca 9 - 14 m2. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Deluxe Suite Aurea (SR1)
Plocha apartmánu je približne 20 m2 s balkónom o ploche cca 8 m2. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Junior Suite Aurea (SM)
Plocha je približne 17 m2 s balkónom približne 16 m2. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluba 9.


Zábava

Hostia MSC Seaside si užijú mnoho zábavy nielen v prístavoch, ale aj na palube. Na lodi je im k dispozícii:

 • reštauráciía 20 barov
 • Obchody (kozmetika, parfuméria, šperky a hodinky a ďalšie), butiky, umelecká galéria, fotogaléria, knižnica
 • Kasíno, biliard, herné miestnosti, športové turnaje, kvízy a ďalšie
 • Kúpele MSC Aurea Spa– luxusné balijské kúpele so saunou, parnou komorou, salónom krásy, kaderníctvom a množstvom liečebných a relaxačných procedúr
 • Posilňovňa MSC Gym- vybavená kardio a posiľňovacími strojmi značky Technogym, ponúkajúca aj hodiny s trénerom alebo skupinové lekcie vrátane aerobiku, jógy, spinningu, kruhového tréningu a ďalších
 • Bowlingové dráhy, simulátory F1
 • Najdlhšia (130 metrov) zip line na mori
 • Forest Aquaventure Park– niekoľkoposchodový vodný park so štyrmi šmykľavkami, detskou zónou AquaPlay a dobrodružným chodníkom, po prvýkrát na mori sa objaví taktiež Slide-boardingová technológia kombinujúca videohry, hudbu a osvetlenie s obrou šmykľavkou
 • Adventure Park – adrenalínový lanový park s vodnými prvkami
 • Metropolitné divadlo vybavené tými najmodernejšími technológiami, v ktorom si hostia každý večer užijú tie najlepšie predstavenia vrátane show v štýle Broadwaya, 5D kino
 • Uvítacia párty s kapitánom, živá hudba, koncerty klasickej hudby, karaoke
 • Kurzy – lekcie fotografovania, workshop degustácie vína, umelecké lekcie, kurzy tanca a ďalšie
 • Detský klub– miesto, kde si deti od 1 do 3 rokov môžu užiť množstvo aktivít a hier vzniknutých na základe partnerstva so spoločnosťou Chicco
 • Mini a juniorský klub– klub pre deti od 3 do 11 rokov plný nepreberného množstva zábavných aktivít a prvkov, ktoré prináša partnerstvo so spoločnosťou LEGO, a to vrátane špeciálnej akcie LEGO® Experience On Board – dňa venovaného zábavným LEGO aktivitám pre celú rodinu
 • Kluby pre tínedžerov – dva kluby pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov, naviac špeciálny priestor výlučne pre násťročných, ktorý slúži ako kino, hracia miestnosť a diskotéka, špeciálna kreditná karta pre násťročných, ktorú môžu používať na úhradu menších súm
 • Bufet len pre deti, detský maskot Do-Re-Mi, oblasť na palube 18 vyhradená len pre deti

 

Plavby na MSC Seaside