X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Hurtigruten expanduje na Aljašku - predstavuje doposiaľ najširšiu ponuku expedičných výletných plavieb

Hurtigruten expanduje na Aljašku - predstavuje doposiaľ najširšiu ponuku expedičných výletných plavieb

Nórska spoločnosť Hurtigruten rozširuje najekologickejší a najširší program expedičných výletných plavieb na svete o rad nových a jedinečných destinácií. Od roku 2020 budú jej hostia môcť preskúmavať divočinu Aljašky na palube zbrusu novej Roald Amundsen, lode na hybridný pohon.

 

Program expedičných výletných plavieb na sezónu 2020/2021 ponúka viac ako 250 úžasných destinácií po celom svete a prináša niekoľko veľkých noviniek:

  • Premiérovú sezónu prelomovej ekologickej lode MS Fridtjof Nansen na hybridný pohon - preskúmavajúcej neporušenú a surovú krásu pobrežia Antarktídy, Grónska, Islandu a Nórska.
  • Doteraz najširšiu ponuku plavieb na Antarktídu- s  viac ako 30 rôznymi itinerármi pre dokonalé dobrodružstvo na bielom kontinente.
  • Kompletnú prestavbu obľúbeného plavidla Hurtigruten MS Fram - ktoré sa predstaví ako zbrusu nová expedičná loď.
  • A predovšetkým: vstup spoločnosti na pôdu Aljašky so sadou nových expedičných plavieb v  lete 2020.

Aljaška sa pre Hurtigruten a jej koncept expedičných výletných plavieb skvele hodí. Jej lode budú plávať tam, kam sa veľké plavidlá nedostanú, a vezmú tak svojich hostí ďaleko za hranice všednosti, zatiaľ čo budú preskúmavať pravú krásu Aljašky, povedal generálny riaditeľ spoločnosti, Daniel Skjeldam.

 

Aljaška: Divočina, ľadovce a kultúra

Aljaška je perfektnou destináciou pre expedičné výletné plavby - tá pravá hranica, ktorá prináša naozajstný pocit dobrodružstva, nedotknutej prírody, ľadovcov, zaujímavej kultúry a úžasnej divočiny.

 

 

Hurtigruten vezme svojich hostí bližšie a hlbšie do aljašskej divočiny - na svojich plavbách trvajúcich od 8 do 18 dní a pokrývajúcich to najlepšie z legendárneho Vnútorného prejazdu (Inside Passage) spolu s destináciami mimo hlavného prúdu, zriedkakedy navštevovanými ostatnými lodnými spoločnosťami - ako trebárs malebný Petersburg.

 

So svojou expanziou na Aljašku Hurtigruten predstavuje tiež prvú aljašskú výletnú loď na hybridný pohon. MS Roald Amundsen je vybavená obrovskými sadami batérií a pochváliť sa môže inovatívnou zelenou technológiou, prémiovým prostredím a samozrejme, značkovým expedičným tímom spoločnosti, pozostávajúcim z geológov, biológov, geografov, historikov a sprievodcov pre maximálne 500 pasažierov, spolu-prieskumníkov.

 

Predstavte si jazdenie na kajakoch krištáľovo čistou vodou, pešie túry nedotknutou divočinou a pozorovanie medveďov, veľrýb, karibu alebo orlov. A potom sa vráťte do pohodlia výletného plavidla, ktoré je k životnému prostrediu šetrnejšie než ostatné lode. Toto je zážitok z Aljašky, ktorý sa nedá porovnať s ničím iným, a ktorý ponúka Hurtigruten, povedal Skjeldam.

 

MS Roald Amundsen uzavrie svoju aljašskú sezónu roku 2020 prechodom úžasným severozápadnom prejazdom - z aljašského nomu cez Grónsko až do Halifaxu na východnom pobreží Kanady.

 

Viac informácií o aljašských expedíciách Hurtigruten:

https://global.hurtigruten.com/destinations/alaska/   (NB, LOCAL LINK)

 

MS Fridtjof Nansen: Trvalo udržateľné expedície v nedotknutej divočine

V roku 2020 bude debutovať druhá z expedičných lodí spoločnosti na hybridný pohon, MS Fridtjof Nansen. Premiérová sezóna najzelenšej a najpokrokovejšej expedičnej lode bude zahŕňať prieskum nórskych fjordov v rámci série expedičných výletných plavieb z Hamburgu, dobrodružstvo v Grónsku a na Islande a plavbu v stopách veľkého prieskumníka, po ktorom je pomenovaná, až hlboko na juh s cieľom prekročiť hranicu antarktického polárneho kruhu.

 

Spolu so svojou sesterskou loďou MS Roald Amundsen vymedzí MS Fridtjof Nansen novú éru expedičných výletných plavieb. Zelená technológia v   kombinácii s   prémiovým komfortom, jedinečná atmosféra lodí Hurtigruten a výnimočné kulinárske zážitky hosťom podľa Skjeldama umožní užiť si svoje osobné dobrodružstvo naplno.

 

Viac informácií o MS Fridtjof Nansen:

https://global.hurtigruten.com/ships/ms-fridtjof-nansen/    (NB, LOCAL LINK)

 

Antarktída: Sen pravého prieskumníka

Nezabudnuteľné dojmy a rešpekt vzbudzujúce zážitky čakajú na hostí Hurtigruten pri prieskume izolovaného a dychberúceho bieleho kontinentu. Odlamujúce sa ľadovce, obrovské kryhy a stretnutie s tučniakmi, tuleňmi a veľrybami - je len málo vecí, ktoré sa dajú porovnať s   Antarktídou, na ktorej  v roku 1911 Roald Amundsen stál ako prvý človek na Južnom póle.

 

Pre prieskum Antarktídy na palube lodí, ktorých mená hrdo čerpajú zo zlatej éry polárnych hrdinov a objavov, si hostia Hurtigruten môžu vybrať z  31 plavieb mieriacich na zmrznutý kontinent.

 

Najširšia ponuka plavieb na Antarktídu - v dĺžke od 12 do 23 dní  - ponúka príležitosť plávať priamo Drakeovým prielivom a stráviť tak v Antarktíde maximum času alebo po ceste preskúmať Falklandské ostrovy a Južnú Georgiu.

 

Viac informácií o antarktických expedíciách Hurtigruten:

https://global.hurtigruten.com/destinations/antarctica   (NB, LOCAL LINK)

 

Rusko, Špicbergy, Južná Amerika a ďalšie

Expedičný program výletných plavieb Hurtigruten na sezónu 2020/2021 zahŕňa aj Rusko a Zem Františka Jozefa (na MS Spitsbergen) a široký výber expedícií na Špicbergy (hneď na niekoľkých lodiach), expedície do teplých oblastí Karibiku a niekoľko juho- a stredoamerických plavieb - vrátane Mexika a Baja California na MS Roald Amundsen - a ďalšie.

 

Spoločnosť začala prevádzku v   polárnych vodách v   roku 1893 a stále hľadá nové miesta, ktoré by mohli objavovať. Každá z   250 destinácií bola starostlivo vybraná jej tímom, a to tak, aby hosťom ponúkla nezabudnuteľný zážitok z  divočiny na tých najúžasnejších miestach na Zemi, povedal Skjeldam.

 

Uvedenie prvej expedičnej lode na hybridný pohon je poslednou z radu ekologických iniciatív Hurtigruten. Spoločnosť oslavuje svoje 125. výročie zákazom všetkých jednorazových plastov. Ďalšia z premiér v   odvetví je kompletná prestavba existujúcich lodí na tie s   pohonom na kombináciu obrovských batérií, skvapalneného zemného plynu (LNG) a bioplynu (LBG) - vyrábaného z   organických odpadov, ako sú napríklad mŕtve ryby.

 

VEDELI STE? Hurtigruten ponúka aj bohatý program pred a po výletných plavbách, a to vrátane príležitostí preskúmať jedinečné destinácie ako Veľkonočný ostrov, Galapágy, Patagóniu alebo púšť Atacama.

 

Kompletný program expedičných plavieb Hurtigruten na sezónu 2020/2021 možno nájsť na   hurtigruten.com

 

O Hurtigruten

Spoločnosť Hurtigruten, ktorá stavia na 125 rokoch nórskeho priekopníckeho dedičstva, je svetovým lídrom v   prieskumnom cestovaní. Expedičná lodná spoločnosť ponúka svojim hosťom po celom svete výnimočné zážitky na palubách lodí i mimo nich a umožňuje im tak spojiť sa s   prieskumníkmi, ktorí v nich driemu.

 

Po nedávnej objednávke v poradí už tretej revolučnej a k   životnému prostrediu šetrnej expedičnej výletnej lode na hybridný pohon bude Hurtigruten prevádzkovať flotilu 17 na mieru postavených expedičných plavidiel. Priekopnícka spoločnosť ponúka dobrodružným cestovateľom modernej doby dychberúce a na prírode založené zážitky na polárnych hraniciach sveta aj v  teplých vodách.

 

Hurtigruten ponúka plavby do viac než 200 jedinečných destinácií vo viac ako 30 krajinách od Arktídy po Antarktídu, do nórskych vôd, Grónska, Špicbergov, Islandu, Európy, Južnej, Strednej a Severnej Ameriky a v arktickej Kanade.