MS Fridtjof Nansen

V roku 2020 vyrazia na svoju premiérovú plavbu najnovšia loď spoločnosti Hurtigruten a mladšia sestra MS Roald Amundsen, MS Fridtjof Nansen. 140 metrov dlhá loď je zástupcom novej generácie expedičných plavidiel: vďaka svojmu hybridnému pohonu ušetrí až 20% paliva a výrazne tak zníži emisie oxidu uhličitého.

Loď, nesúca meno významného nórskeho prieskumníka, vedca a laureáta Nobelovej ceny mieru, známeho prechodom Grónska na lyžiach a pokusom o zdolanie severného pólu, vezme svojich hostí na tie najkrajšie miesta planéty. Tie môžu obdivovať z dvojposchodovej vnútornej/vonkajšej paluby Observation Deck v hornej časti lode, a to vďaka veľkoplošným oknám za každého počasia.

Moderné interiéry využívajú tradičné škandinávske materiály - granit, drevo a vlnu -, ktoré sa presadzujú vo verejných priestoroch aj kajutách.

Srdcom lode je Nansenovo vedecké centrum, stredisko vzdelávania a zábavy a domov expedičného tímu Hurtigruten, kde sa pasažieri stretávajú s posádkou a prostredníctvom odborných prednášok a ďalších akcií sa zoznamujú s polárnou krajinou. Jeho súčasťou sú ako prednáškové miestnosti, tak malá knižnica.

O žalúdky hostí na palube MS Fridtjof Nansen sa starajú hneď tri reštaurácie, ktorých menu čerpá z bohatej severskej a nórskej tradície, ale ponúka aj medzinárodnú kuchyňu a samozrejme pokrmy z miestnych surovín. Hlavná reštaurácia Aune servíruje raňajky, obedy a večere, neformálnym miestom stretávania je potom Fredheim. Špecializovaná reštaurácia Lindstrom, pomenovaná po obľúbenom šéfkuchárovi polárnych hrdinov, pripravuje modernú severskú gastronómiu odrážajúceu miesta, do ktorých loď mieri.

Po dni strávenom prieskumom destinácií môžu hostia relaxovať v elegantnom spoločenskom priestore Explorer Lounge na 10. palube, vo wellness centre alebo v bazéne a vírivkách na slnečnej palube. Tým, ktorí potrebujú vybiť prebytočnú energiu, je k dispozícii priestranné a dobre vybavené fitnes centrum alebo vonkajšia posilňovňa či bežecký trek na hornej palube.

Pre deti si tím MS Fridtjof Nansen pripravil špeciálny program s výstižným názvom Mladý prieskumník. Zúčastniť sa ho môžu malí cestujúci od 7 do 13 rokov, ktorí prostredníctvom zábavných a vzdelávacích aktivít preniknú do tém, ako sú príroda, klíma, kultúra či kuchyňa polárnych oblastí.

140m dĺžka lode
24m šírka lode
13 rýchlosť v uzloch
600 max. počet pasažierov
256 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
07.2020 Rok výroby

Kajuty

MS Fridtjof Nansen ubytuje 530 hostí v celkom 265 kajutách štyroch typov.

Na horných a stredných palubách lode sa nachádzajú najpriestrannejšie a najluxusnejšie kajuty, apartmány Expedition Suite. Ponúka dvojposteľ, rozložiteľnú na želanie na dve oddelené postele, obývaciu časť s pohovkou a TV, minibar, kanvicu na prípravu kávy a čaju, kávovar a župan. Všetky apartmány majú veľké okná, veľká časť z nich tiež súkromný balkón, niektoré dokonca vlastnäú vírivku. Apartmány pojmú až 4. pasažierov.

Vlastným balkónom sa môže pochváliť aj väčšina kajút Arctic Superior. Tieto pohodlné kajuty na horných a stredných palubách disponujú dvojlôžkom, ktoré je na želanie možné rozložiť na dve oddelené postele, obývacou časťou s TV a kanvicou na prípravu čaju. Tieto kajuty ubytujú 2-4 osoby a časť z nich je prispôsobená tiež osobám s ombedzenou pohyblivosťou.

Väčšinou v strednej časti lode (časť tiež na spodných palubách) sa nachádzajú dostatočne priestranné kajuty Polar Outside. Vybavené sú dvojlôžkom, rozložiteľným na želanie na dve oddelené postele, a obývacou časťou s TV. Všetky majú okná a určené sú až pre 4 pasažierov.
 

Trieda Bella:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8 a 9.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Bella:

Kajuty v tejto triede majú okno s obmedzeným výhľadom.

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 7.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Rodinné kajuty zahŕňajú spálňu a obývací priestor až so štyrmi lôžkami. Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13-22 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Fantastica:

Kajuty so súkromným balkónom cca 3,5 m2 a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. poschodovú posteľ. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 15-16 m2. Paluby 9 a 10.

Trieda Wellness:

Kajuty so súkromným balkónom cca 3,5 m2 a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. poschodovú posteľ. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 15-16 m2. Paluba 9.

Trieda Fantastica:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluba 10.

Trieda Aurea:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluby 10 a 12.


Zábava

  • Slnečná paluba s bazénom, vírivkami, ležadlami a vonkajším barom
  • 3 reštaurácie, bary
  • Vnútorné a vonkajšie posilňovňa, bežecký trek, wellness
  • Nansenovo vedecké centrum s prednáškovými sálami a knižnicou
  • Spoločenský priestor Explorer Lounge s barom obchod
  • Expedičný tím - prednášky na najrôznejšie témy, exkurzie v prístavoch