MS Fram

Loď MS Fram

Loď MSC Armonia  odráža svoje talianske meno a dokazuje, že je možné  zladiť priestor a intimitu v dokonalej harmónii.

Loď uzrela svetlo sveta v roku 2000. Pôvodne bola postavená pre dnes už neexistujúcu spoločnosť Festival Cruises a niesla meno MS European Vision. V minulosti poskytovala ubytovanie významným osobnostiam.

V roku 2011 mala napríklad hostiť bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha  na 27. summite G8 v Janove. Po teroristických útokoch 11. septembra bol však Janov považovaný za ďalšie potenciálne miesto útokov al-Kájdy a Armoniu preto strážili protiteroristické jednotky. George W. Bush nakoniec preto dal prednosť hotelu v prístave.

V roku 2004 Armonia prešla do vlastníctva spoločnosti MSC Cruises a stala sa prvou loďou, ktorá prešla rozsiahlou rekonštrukciou v príhodne nazvanom programe " Renaissance Programme" .

Jednotlivé paluby lode majú mená po drahých kameňoch. Na lodi tak nájdete palubu  Topaz, Zafír, Diamant alebo Smaragd.

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom, ktoré cestujúcim poskytujú dostatok priestoru. Samozrejmosťou je klimatizácia.

11 647t výtlak lode
113m dĺžka lode
20m šírka lode
16 rýchlosť v uzloch
318 max. počet pasažierov
137 celkový počet kabin
Nejmenší Veľkosť lode
12.2007 Rok výroby
12.2020 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

MS Fram ponúka celkovo 127 kajút, na svoje si tak prídu hostia s rôznymi očakávaniami. Na výzdobe kajút sa podieľali arktickí umelci, a tak cítiť sa tu ako na naozajstnej expedícii určite nebude problém.

Na výber je zo 4 kategórií ubytovania.

Najluxusnejšie a najpriestrannejšie sú apartmány Expedition Suite s obývacou časťou, samostatnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a WC a (väčšinou) dvojlôžkami. Nechýba župan, papuče a balíček s  kúpeľovými produktmi. Väčší apartmán disponujú jednou alebo dvoma miestnosťami, TV, kanvicou na prípravu čaju a kávy, stereom a minibarom, niektoré ponúkajú aj vaňu, väčšina z  nich potom tiež súkromný balkón alebo veľké okno. Hornú palubu zaberajú apartmány štandardnej veľkosti s jednou alebo dvoma miestnosťami, obývacou časťou, TV a minibarom.

Paluby v hornej a strednej časti lode sú určené pre kajuty Arctic Superior s kúpeľňou so sprchou a WC, vybavením na prípravu kávy a čaju a vo väčšine prípadov dvomi samostatnými lôžkami, z ktorých jedno slúži zároveň ako pohovka.

Vnútorné kajuty Polar Inside sú rozmiestnené naprieč celou loďou a hostia tu nájdu samostatnú kúpeľňu so sprchou a WC a vo väčšine prípadov oddelené lôžka, z ktorých jedno slúži ako pohovka. Niektoré z kajút majú dvojlôžka, iné potom poschodové postele.

Podobne vybavené sú tiež kajuty Polar Outside v strednej a spodnej časti lode, pasažieri si tu však užijú okno (výhľad z neho je však v  niektorých prípadoch obmedzený).

Trieda Bella:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8 a 9.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Bella:

Kajuty v tejto triede majú okno s obmedzeným výhľadom.

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 7.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Rodinné kajuty zahŕňajú spálňu a obývací priestor až so štyrmi lôžkami. Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13-22 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Fantastica:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluba 10.

Trieda Aurea:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluby 10 a 12.


Zábava

 • Vírivky, oddelené sauny
 • Fitness miestnosť
 • Reštaurácie, bistro
 • Knižnica
 • Spoločenský priestor Observation Lounge s barom
 • Nunami lobby s „umelým“ krbom
 • Konferenčná miestnosť, 2 prednáškové sály
 • Vedecké centrum
 • Internetová kaviareň s knižnicou
 • Obchod
 • Expedičný tím – prednášky na najrôznejšie témy
 • Bezdrôtové pripojenie k internetu