X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Destinácie na prvom mieste: inšpirujte sa kam s nami vyraziť na svojej vytúženej plavbe

Destinácie na prvom mieste: inšpirujte sa kam s nami vyraziť na svojej vytúženej plavbe

Francúzske Marseille, brazílske Rio de Janeiro alebo napríklad Komodské ostrovy v Indonézii. Nech už dávate prednosť akejkoľvek časti sveta, budú plánované destinácie pravdepodobne tým hlavným, čím sa pri výbere svojej plavby budete riadiť. Typ lode, jej vybavenie a služby, ktoré si na palube môžete užiť, nie sú, samozrejme, o nič menej dôležité, ale ak vyplávate  za polárny kruh, keď vy máte práve náladu na tropické teploty, asi sa s vami na palube nestretneme.

Destinácie sú skrátka kľúčové a my sa dnes bližšie pozrieme hneď na tri špeciálne miesta, ktoré by vás pri výbere vašej plavby snov mohli inšpirovať.

Sir Bani Yas- úplne nová destinácia pre milovníkov nádherných pláží i prírodných scenérií.

Už v priebehu zimnej sezóny 2016/17 sa itinerár MSC Cruises rozšíril o úplne novú destináciu, ktorú by si nemali nechať ujsť predovšetkým milovníci prekrásnych pláží a prírodných scenérií, ale ani tí, ktorých priťahuje Blízky východ. Presne tam sa totiž nachádza ostrov Sir Bani Yas, ležiaci asi 170 kilometrov juhozápadne od Abú Dhabí, hlavného mesta Spojených arabských emirátov.

Od severu k juhu meria ostrov 17,5km a od východu na západ 9 kilometrov, čo z neho robí najväčší prírodný ostrov krajiny vôbec. Jeho časť v dĺžke skoro 2,5 kilometra bola vyčlenená a premenená na plážovú oázu, ktorú si od decembra 2016 užijú aj hostia MSC Cruises. Tá o ňu obohacuje svoj lákavý a zaujímavý program v oblasti Dubaja a Spojených arabských emirátov.

Oáza v skutočnosti leží na menšom ostrove, ten sa so Sir Bani Yas spája dreveným chodníkom, po ktorom je možné prejsť doslova do raja na zemi so stovkami paliem a dvomi tisícmi ležadiel na nádherných zlatých plážach.

Na Sir Bani Yas sa ďalej tešte na:

  • exkluzívny súkromný priestor vyčlenený pre hostí triedy MSC Yacht Club s občerstvením,
  • kúpele MSC Aurea Spa s ponukou relaxačných masáží v chatkách priamo na pláži,
  • športové zariadenia vrátane ihrísk na plážový volejbal a tenis,
  • priestor pre rodiny s deťmi,
  • beduínsky stan s ponukou lokálnych umeleckých a remeselných výrobkov,
  • spoločenský priestor s barom a živou hudbou.
  • V štýle plavieb MSC Cruises čaká hostí na ostrove široká ponuka občerstvenia, a to ako miestnych špecialít, tak i medzinárodnej kuchyne.

Čo sa týka aktivít, príde si na Sir Bani Yas na svoje naozaj každý. Tí, ktorí chcú oddychovať, nemusia malý ostrov vôbec opustiť, bude im stačiť nádherná pláž a krátke prechádzky, ktoré sa tu ponúkajú. Pre tých, ktorí túžia po niečom akčnejšom, sú ale pripravené výlety na hlavný ostrov.

Sir Bani Yas je vrcholom soľnej kupoly, ktorá vznikla pred miliónmi rokov pôsobením prírodných geologických síl. Ľudia sa tu usadili už pred tisíckami rokov, čo potvrdili aj mnohé archeologické prieskumy, ktoré na ostrove stále prebiehajú. Od roku 2010 je možné navštíviť unikátne pozostatky kresťanského kláštora zo 7. storočia, táto exkurzia je samozrejme k dispozícii aj klientom MSC Cruises.

Sir Bani Yas, to je však predovšetkým Arabian Wildlife Park, najväčšia arabská prírodná rezervácia, založená už v roku 1977. V tej dobe boli na ostrove v rámci projektu "Greening the Desert" vysadené milióny stromov a vpustené divé zvieratá ako gazely, žirafy, pštrosy, gepardy alebo hyeny. Vďaka tejto iniciatíve tu dnes nájdete tisíce divokých zvierat a množstvo stromov a rastlín, rovnako ako vtáčiu rezerváciu. Veľká časť z viac ako stovky druhov zvierat je v oblasti pôvodných, niektoré - ako napríklad morské korytnačky, piesočné gazely, berberské ovce alebo arabské antilopy onyx - sú dokonca medzi ohrozenými druhmi. To všetko môžu klienti MSC Cruises vidieť prostredníctvom niektorej zo špeciálnych exkurzií, ktoré zahŕňajú výlet terénnym autom v štýle safari, prechádzku na horskom bicykli, na koni alebo okolo ostrova na tradičnom člne dhow.

MSC Cruises na možnosti ponúknuť novú destináciu pracovala celé dva roky a tvrdí, že je vybudovaná v celkovom súlade s pôvodným účelom ostrova. Kým vlani Sir Bani Yas v rámci svojej plavby po Blízkom východe obsluhovala MSC Fantasia, tento rok je rad na jej sestre MSC Splendida, ktorá sa tu bude pohybovať od decembra do marca, a to v zimných sezónach 2017/18 a 2018/19.

Na plavby, ktoré Sir Bani Yas navštívi, sa môžete pozrieť tu.

OCEAN CAY MSC MARINE RESERVE: súkromný ostrov na Bahamách výhradne pre hostí MSC Cruises.

V novembri 2018 sa hosťom MSC Cruises otvorí úplne nový súkromný ostrov, ktorý najväčšia privátna lodná spoločnosť na svete práve buduje na Bahamách. Ocean Cay, ako sa kúsok zeme ležiacej južne od Bimini, jedného z Bahamských ostrovov, nazýva, si MSC Cruises na sto rokov prenajala od bahamskej vlády a k svojmu účelu ho začala premieňať 15. januára tohto roku.

Z ostrova s rozlohou necelých 400 m2, ktorý sa predtým využíval na ťažbu piesku, sa stane súkromný prístav, určený výhradne zákazníkom plaviacim sa na luxusných výletných lodiach MSC Cruises. Bude to najväčší privátny ostrov v Karibiku patriaci lodnej spoločnosti a jeho návštevníci tu nájdu morskú rezerváciu, kde si budú môcť užiť šesť nádherných pláží s celkovou dĺžkou temer 3,5 kilometra, niekoľko reštaurácií a barov a prvý amfiteáter na súkromnom ostrove na svete, ktorý pojme až dvetisíc ľudí.

Ostrov bude mať hlbokomorský prístav, hostia tak suchou nohou vystúpia priamo na pevninu. Na lodi im tiež počas celej doby ich pobytu na ostrove zostanú k dispozícii všetky palubné služby vrátane kasína. Aj preto má spoločnosť v pláne zakotviť tu nielen na celý deň, ale až do polnoci, aby si zákazníci mohli užiť ostrov skutočne naplno. Tým, ktorí budú cestovať v triede MSC Yacht Club, sa ich exkluzívne výhody - služby komorníka alebo kúpele a wellness so súkromnými bungalovmi a masážnymi chatami priamo na pláži - presunú z paluby aj na pevninu. 

Cieľom spoločnosti je bývalú priemyselne využívanú oblasť prebudovať tak, aby slúžila nielen turistom, ale aj prírode, a aby sa ostrov a more, ktoré ho obklopuje, vrátili zase do pôvodného stavu. Vysadených tu bude cca osemdesiat pôvodných karibských stromov a množstvo tráv a kvetov. Spoločnosť plánuje v projekte zamestnávať miestne obyvateľstvo, ktorému chce ponúknuť dlhodobé pracovné príležitosti, a investovať tak do bahamskej ekonomiky.

Ostrov mal byť slávnostne otvorený už v decembri 2017 spoločne s premiérovou plavbou novej lode MSC Seaside, termín bol ale odložený s tým, že MSC Cruises pridáva "nové a unikátne služby pre svojich zákazníkov". A to chce, samozrejme, svoj čas.

JOKOHAMA: Krajina vychádzajúceho slnka prvýkrát na palube lode MSC Cruises

V marci 2017 prišla MSC Cruises s detailmi ohľadom svojej novej, historicky prvej plavby do Krajiny vychádzajúceho slnka. Novú, 28 nocí trvajúcu plavbu z Dubaja do Jokohamy, obslúži MSC Splendida, ktorá pojme až 3 900 pasažierov. Loď vypláva 31. marca 2018 a ako dorazí k brehom Japonska, navštívi dvanásť prístavov v celkom deviatich krajinách. Na itinerári plavby sú Abú Dhabí, Muscat, Colombo, Phuket, Langkawi, Penang, Kuala Lumpur (Port Klang), Singapur, Ho Či Minovo mesto, Hong Kong, Šanghaj a nakoniec Jokohama.

Druhé najľudnatejšie mesto Japonska a hlavný medzinárodný prístav nájdete smerom na juh od Tokia. Napriek tomu, že je so svojím veľkým susedom spojené prakticky v jedno, zásadne sa od neho líši. Budovy sú tu nižšie a pocit priestoru, ktorý po výstupe na pevninu budete mať, vám to len potvrdí. Keď Briti v polovici 19. storočia zakotvili v Tokijskej zátoke, bola Jokohama len malou rybárskou dedinou. To sa zmenilo, akonáhle sa mesto stalo jedným z prístavov otvorených pre zahraničný obchod. Jokohama rozkvitala až do roku 1923, vtedy ju so zemou zrovnalo veľké zemetrasenie Kanto a v priebehu 2. svetovej vojny potom zasa americké bombardovanie.

Dnes tu nájdete vôbec jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý na svoje medzinárodné dedičstvo s kozmopolitnou príchuťou. Historické budovy západného štýlu susedia so supermodernými mrakodrapmi, čínskymi chrámami i šintoistickými svätyňami. Jokohamské múzeá sú jedno zaujímavejšie ako druhé, z nákupných centier budete strácať dych a na vynikajúcu kuchyňu, ktorú tu ochutnáte, budete ešte dlho spomínať.

Jokohama je skvelým miestom, na ktorom možno nahliadnuť pod pokrievku "Krajiny kontrastov", ako sa Japonsko niekedy prezýva. Minulosť sa tu mieša s prítomnosťou na každom kroku, modernosť ide ruka v ruke s tradíciou tak prirodzene, ako nikde inde na svete, a ľudia sú tu takí zdvorilí, že sa vám odtiaľto bude len ťažko odchádzať.

V priebehu celej plavby si hostia budú môcť užiť nielen nádherné destinácie, ale aj luxusné služby, nádherné lode, reštaurácie, divadlo, kasíno, nočné kluby, štyri bazény, kurty na squash, telocvičňu alebo kúpele. MSC Cruises už prijíma rezervácie, tak dlho neváhajte a vydajte sa za poznaním exotickej Ázie.

Bahamy, Blízký východ, Japonsko,...

... tri absolútne odlišné destinácie, všetky však "v réžii" MSC Cruises. Nie náhodou: lodná spoločnosť prichádza s jednou novinkou za druhou. Tou poslednou bola MSC Meraviglia, štvrtá najväčšia výletná loď sveta, ktorá na more vyplávala len pred pár týždňami. Boli sme pri jej krste a pripravili sme pre vás detailný popis všetkého, čo na vás na jej palube čaká.

Už na konci roka 2017 by mala MSC Cruises predstavovať ďalšiu zo svojich nových lodí, MSC Seaside. Prvá z novej generácie lodí MSC s prelomovou architektúrou a najmodernejšími technológiami vyrazí na svoju prvú plavbu z Miami v decembri 2017 a celý rok bude brázdiť prekrásny Karibik. Pripravujeme pre vás článok, v ktorom vám MSC Seaside predstavíme. Máte sa na čo tešiť.

 

Autor pôvodného textu Svatava Čoupková