X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Ocean Cay MSC Marine Reserve
Ocean Cay MSC Marine Reserve

Plavby v okolí

Ocean Cay MSC Marine Reserve / Bahamy

Na pobreží Atlantického oceánu, 32 kilometrov južne od ostrovov Bimini a len 100 kilometrov na východ od floridského Miami sa nachádza exkluzívny súkromý rezort a morská rezervácia MSC, Ocean Cay MSC Marine Reserve.

 

Spoločnosť podpísala 100ročnú nájomnú zmluvu a investuje 200 miliónov amerických dolárov, aby pre svojich hostí vytvorila doslova raj na zemi. V spolupráci s bahamskou vládou a ekológmi intenzívne pracuje na tom, aby miesto, ktoré ešte nedávno slúžilo k ťažbe piesku, premenila na živú morskú rezerváciu, ktorá harmonicky zapadne do okolitého ekosystému. Sen sa - ak pôjde všetko podľa plánu - stane skutočnosťou už budúci rok: svojich prvých hostí ostrov privíta na jeseň 2019 - privilégium zažiť ho ako prví budú mať pritom pasažieri lode MSC Meraviglia na plavbe z New Yorku do Miami.

 

Ocean Cay sa môže pochváliť šiestimi nádhernými plážami tiahnucimi sa v dĺžke 3,5 kilometra, rozľahlou pokojnou lagúnou aj tradičnými domami typickými pre bahamské dediny. Páčiť sa tu bude priaznivcom vodných športov, doslova milovať to tu potom budú tí, ktorí radi šnorchlujú alebo sa potápajú: pod krištáľovo čistou hladinou na nich čaká fascinujúci život tropických morí.

 

Jedna časť ostrova je zasvätená rodinám, kto túži po pokoji a romantike, nájde ju v severnej časti ostrova. Pre hostí všetkých vekových kategórií je pripravený celý rad zážitkov inšpirovaných kultúrou a tradíciami Karibiku. Celkom nový amfiteáter pojme až 2 tisíc návštevníkov a príliv živej hudby a ďalšej zábavy nebude mať konca. Na priaznivcov adrenalínu čaká zips line naprieč celým ostrovom.

 

Kto si destináciu rád vychutná aj prostredníctvom plného taniera, nebude sklamaný: Ocean Cay disponuje niekoľkými reštauráciami, ktoré sa sústredia na miestnu kuchyňu a tiki barmi.

 

Severozápadný kúsok ostrova bol vyčlenený špeciálne pre hostí MSC Yacht Clubu, ktorí si tu užijú exkluzívne kúpele a wellness, rovnako ako súkromné ​​bungalovy a masážne chaty.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť