X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Veľká Británia, Nórsko zo Southamptonu na lodi Azamara Journey
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 7 395 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Southampton, Veľká Británia (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. Olden, Nórsko 08:00 22:00
5. 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 6. Svolvaer (Lofoty), Nórsko 1 08:00 17:00
6. 6. Trollfjord, Nórsko 20:00 22:00
7. 7. Narvik, Nórsko 08:00 14:00
8. 8. Honningsvag, Nórsko 13:00 21:00
8. 8. Proplutí kolem Nordkappu, Nórsko 23:59 23:59
9. 9. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
10. 10. Isfjorden (proplutí), Nórsko 10:00 12:00
10. 10. Pyramiden (Špicberky, proplutí), Nórsko 12:00 13:30
10. 10. Longyearbyen , Nórsko 14:30 19:30
10. 10. Barrentsburg (proplutí), Nórsko 21:30 23:00
11. 11. Ny-Alesund, Nórsko 13:00 16:00
12. 12. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
13. 13. Tromso, Nórsko 08:00 22:00
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Trondheim, Nórsko 13:00 20:00
16. 16. Alesund, Nórsko 09:00 20:00
17. 17. Bergen, Nórsko 08:00 22:00
18. 18. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
19. 19. Oslo, Nórsko (vylodenie) 07:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Southampton, Veľká Británia (nalodenie) / Na južnom pobreží Veľkej Británie leží dôležitý anglický prístav a najväčšie mesto grófstve Hampshire, Southampton. Mesto sa preslávilo ako brána do Anglicka a miesto, odkiaľ v roku 1912 vyplával legendárny Titanic. Prejdite sa okolo najstarších stredovekých hradieb v Anglicku a v múzeu Tudor House sa oboznámte s históriou domu zo 16. storočia. Nenechajte si ujsť prechádzku na najväčšom britskom parníku ani predstavenie v divadle Mayflower, najdlhšie pôsobiacom divadle mimo Londýna vo Veľkej Británii.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Olden, Nórsko / „Brána k ľadovcom“, tak by sa dal nazvať Olden - malebná rybárska dedinka na konci Nordfjordu. Napriek absencii historických pamiatok má Olden rozhodne čo ponúknuť a počet návštevníkov, ktorí sa každoročne vydajú po oceľových farbách Nordfjordu obdivovať miestne prírodné zaujímavosti, sa neustále zväčšuje. Top atrakciou je nepochybne Jostedal, najväčší ľadovec na európskej pevnine a tiež Briksdal, ktorý je zo všetkých ľadovcov najznámejší. Tak či onak, Olden je aj počas slnečného leta kráľovstvom ľadu a príjemným osviežením v priebehu letných plavieb.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Narvik, Nórsko / Na brehu Ofotfjorden v severnom cípe Nórska nájdete za polárnym kruhom Narvik, nazývaný predtým na počesť anglickej kráľovnej Viktoriahavn. V roku 1902 bola otvorená slávna železnica spájajúca nikdy nezamŕzajúci prístav so švédskymi rudnými baňami a počas druhej svetovej vojny bolo mesto po mnohých bitkách takmer zničené. Zoznámte sa s udalosťami rokov 1940-45 vo vojnovom múzeu. Prejdite sa po 42 kilometrovom úseku železnice, popisovanom ako ôsmy div sveta. Nechajte sa vyviezť lanovkou na vrchol hory Narvik a za "polnočného slnka" obdivujte nádherné výhľady na mesto, fjordy a divoké hory s večným snehom.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Honningsvag, Nórsko / Tam, kde v letných mesiacoch slnko nikdy nezapadá, tam je Honningsvåg, najsevernejšie mesto pevninskej Európy. Toto takmer magické miesto obklopené chladnými vodami Barentsovho mora i oblými vrcholkami takmer bez vegetácie leží na nórskom ostrove Mageroya. A odtiaľ už je to len čo by kameňom dohodil na slávny Nordkapp, ktorý je jedným z najsevernejších výbežkov Európy. Známa turistická atrakcia ponúka nádherné výhľady, múzeum, reštauráciu a,samozrejme, aj pohľad na polnočné slnko, ktoré výbežok osvetľuje po celú noc.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Longyearbyen , Nórsko / Na pol ceste medzi Nórskom a Severným pólom leží súostrovie Špicbergy a na pobreží fjordu Advent jeho najväčšie mesto, dvojtisícový Longyearbyen. Najsevernejšie osídlenie na svete s populáciou presahujúcou tisíc stálych obyvateľov slúžilo výhradne pre účely ťažobnej spoločnosti, dnes sem za objavením nedotknutej arktickej prírody cestujú tisícky turistov. Zoznámte sa s históriou osídlenia súostrovia v múzeu Svalbard a navštívte najsevernejšie položený kostol na svete. Z paluby člna obdivujte zaujímavo modrý ľadovec Esmarkbreen a vypravte sa do ťažobného Barentsburgu, druhého najväčšieho mesta Špicbergov s ruskými a ukrajinskými obyvateľmi alebo opusteného Pyramiden.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
 • 13.' '.deň
  program deň za dňom
  13. deň
  Tromso, Nórsko / Aj ďaleko za polárnym kruhom sa môže nachádzať kúzelné mesto s celým radom turistických atrakcií. Prístav Tromsø rozprestretý na pevnine a čiastočne aj na ostrove Tromsøya obklopený nádhernou prírodou bol v minulosti východiskovým bodom mnohých polárnych expedícií. Za svojím dobrodružstvom odtiaľto vyrazili Nansen, Umberto Nobile aj slávny Amundsen. Ľad a chlad prestupuje aj celým jeho malebným centrom a popri katedrále Domkirke tu nájdete aj skvelé Polárne múzeum či zábavné centrum Polaria s arktickým akváriom. A nechýba ani moderná Arktická katedrála pripomínajúca ľadovec.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Trondheim, Nórsko / Jedno z najstarších nórskych miest, kde história a legendy idú ruka v ruke - to je Trondheim, metropola na rieke Nidelva, ktorá je vďaka svojej centrálnej polohe často nazývaná „Bránou Nórska“. Kedysi hlavné mesto krajiny a sídlo kráľov je dnes hlavným nórskym mestom vedy a techniky. Bohaté dejiny, ktoré pripomínajú početné pamiatky v uliciach historického centra vrátane slávnej katedrály Nidarosdomen, v spojení s modernými technológiami tak dávajú mestu atmosféru, ktorú nikde inde v Nórsku nenájdete.
 • 16.' '.deň
  program deň za dňom
  16. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 17.' '.deň
  program deň za dňom
  17. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 19.' '.deň
  program deň za dňom
  19. deň
  Oslo, Nórsko (vylodenie) / Oslo ležiace na 40 ostrovoch v zálive Oslofjordu so zalesnenými vrcholkami v pozadí má skutočne jedinečnú polohu. Je modernou metropolou, dôležitým škandinávskym prístavom aj jedným z najdrahších miest sveta. Napriek absencii významných historických pamiatok však nadchne príjemnou atmosférou, pokojom a čistotou, skvelými múzeami, na čele s Múzeom vikingských lodí či modernou architektúrou. Každý športový fanúšik určite pozná aj slávny lyžiarsky komplex Holmenkollen s obrovským skokanským mostíkom, ktorý slúži aj ako vyhliadka. Oslo je rozhodne jedným z najkrajších severských miest, ktoré by nikto nemal na svojich cestách vynechať.