X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Z Janova za krásami Talianska a temperamentného Španielska
Trasa:

Taliansko,ˇŠpanielsko

spoločnosť: Loď:
od 1 252 €/os.

Vyplávajte za poznaním Stredozemného mora. Preskúmajte tajomné Palermo i historické Cagliary, malebné uličky Palma de Mallorky i nádherné pláže Valencie.


Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla v Prahe, odlet do Milána, ubytovanie v hoteli, možnosť fakultatívneho výletu v Miláne --:-- --:--
Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla v Prahe, a odlet do Milána, ubytovanie v 3* hoteli --:-- --:--
2. 2. Janov, Taliansko --:-- 18:00
Transfer do Janova, spoločné nalodenie --:-- --:--
3. 3. Civitavecchia, Taliansko 07:00 17:00
4. 4. Palermo, Taliansko 09:00 17:00
5. 5. Cagliari, Taliansko 09:00 18:00
6. 6. Palma de Mallorca, Španielsko 15:00 23:59
7. 7. Valencia, Španielsko 09:00 --:--
Spoločné vylodenie, transfer do Madridu, ubytovanie v 3* hoteli --:-- --:--
8. 8. Madrid, Španielsko --:-- --:--
9. 9. Fakultatívna prehliadka Madridu podľa časových možností a odlet späť do ČR --:-- --:--
Transfer na letisko, odlet do Prahy --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Janov, Taliansko / Bývalá mocná námořní republika a dnes jeden z nejvýznamnějších přístavů Středomoří. To je Janov, hlavní město italského regionu Ligurie. S celou řadou významných památek je vyhledávaným turistickým cílem i počátečním přístavem mnoha výletních plaveb. Turisté přijíždějí obdivovat místní románské kostelíky a krásnou katedrálu sv. Vavřince, ulici Via Garibaldi, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, ale hlavně dům nejznámějšího janovského rodáka – Kryštofa Kolumba, objevitele Ameriky.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Civitavecchia, Taliansko / Každý vie, že všetky cesty vedú do Ríma. Vydajte sa do neho z Civitavecchia, prístavu na pobreží Tyrhénskeho mora, ktorého základy vedú až do staroveku. Rím je jedným z najstarších európskych miest, je plný architektonických pokladov zo všetkých historických etáp. Koloseum, Forum Romanum, Vatikán - sídlo Svätej Stolice, Fontana di Trevi, Španielske schody, to všetko sú pojmy, ktoré lákajú milióny turistov ročne na prehliadku tohto večného mesta. Popri Ríme si tiež môžete prezrieť Tarqinii, jedno z najzachovalejších pohrebísk Etruskov, tajomného starovekého národa.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Palermo, Taliansko / Palermo je rušné, ukričané, ale hlavne podmanivé a na svojich cestách by ho rozhodne nemal nikto vynechať. Aj napriek súčasnému úpadku a zlej povesti bolo jedným z najkrajších miest stredovekej Európy, hlavným mestom normanského kráľovstva aj dôležitým centrom arabského emirátu. Počas dlhej histórie tu každý z pestrej zmesi národov zanechal nezmazateľnú stopu, ktoré vytvorili celý rad zaujímavých pamiatok. Pod ošumelou omietkou tak objavíte jedinečný súbor arabsko-normanských stavieb so zachovanými mozaikami, barokovými kostolmi a miestnou nezameniteľnou kultúrou.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Cagliari, Taliansko / „Brána Sardínie.“ Tak sa inak nazýva Cagliari, hlavné mesto, a zároveň kultúrne aj ekonomické centrum ostrova. Dlhá história a rad národov tu zanechali bohaté kultúrne dedičstvo. Prejdite sa krivoľakými uličkami štvrte Marina až k hradbám mohutnej pevnosti Castello s krásnou Katedrálou Panny Márie a sv. Cecílie a Kráľovským palácom. Počas prechádzky sa vám zo zachovalých veží a bastiónov naskytne krásny pohľad na ostrov. Dejiny mesta vám priblíži expozícia archeologického múzea či návšteva antického amfiteátra. Oddýchnuť si môžete aj na niektorej z vyhlásených bielych pláží, ktoré sa nachádzajú neďaleko Cagliari.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Palma de Mallorca, Španielsko / „Kráľovná Baleár“ alebo tiež „Ostrov slnka“ a umenie, to všetko je Mallorca, najväčší z Baleárskych ostrovov ležiacich v Stredozemnom mori. Nájdete tu nielen krásne pláže, ale aj veľa zaujímavých miest. Hlavné mesto Palma de Mallorca je symbolickou bránou ostrova a ponúka celý rad zaujímavých pamiatok i príležitostí nakupovať. Dominantou je obrovská katedrála La Seu, na ktorej výzdobe sa podieľal aj slávny architekt Antonio Gaudí, spoločne s kráľovským palácom Almudaina v maurskom štýle. Prejdite sa uličkami historického centra plnými obchodov a reštaurácií a objavte neopakovateľnú atmosféru tohto priateľského mesta.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Valencia, Španielsko / Obdivujte mesto starosvetského šarmu a moderného architektonického génia - Valencia je brána Španielska do Stredomoria. Medzi barokovými chrámami, rušným strediskom a bohatým kultúrnym dedičstvom zistíte, akí sú miestni obyvatelia priateľskí. Zastavte sa s nami pri futuristickom Meste vedy a umenia, ktoré vám predstaví architektúru 21. storočia. Prechádzka úzkymi uličkami centra vás naopak zavedie do minulosti mesta. Uvidíte pôvodnú hodvábnu burzu Llotja de la Seda, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO alebo Katedrálu Panny Márie, ktorá údajne schováva Svätý Grál. Zaujímavá bude iste aj zastávka na jednej z najväčších európskych tržníc – Mercat Central.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Madrid, Španielsko / Na brehu rieky Manzanares, v samom srdci Španielska, leží hlavné a tiež najväčšie mesto krajiny. Prvýkrát bol spomínaný v 9. storočí. Madrid je zaujímavou zmesou modernej a historickej architektúry zo 16. - začiatku 18. storočia a je známy predovšetkým svojimi početnými umeleckými múzeami. Prezrite si Museo Prado, najnavštevovanejšie múzeum sveta so zbierkou tisícov vzácnych umeleckých diel. Navštívte obrovský rokokový kráľovský palác a obdivujte jeho nádherné interiéry. Oddýchnite si od ruchu veľkomesta v parku Buen Retiro a na záver ochutnajte prvotriedne španielskej špeciality na trhu San Miguel.