X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

MSC Divina

"Božská" - tak znie v preklade meno lode Divina. A niet divu, bola totiž pokrstená v Marseille 26. mája 2012 nemenej božskou Sophiou Loren. Divina je dokonalým stelesnením štýlu, luxusu a elegancie a cestujúcich obklopí leskom a pôvabom zlatého veku plavieb.

Od júna roku 2012 loď úspešne kríži vody Stredozemného mora a svojim cestujúcim poskytuje nezabudnuteľný zážitok. Spolu s loďou Preziosi je Divina najväčšou loďou v službách MSC.

MSC Divina zodpovedá najprísnejším požiadavkám v oblasti ochrany životného prostredia a je vybavená najmodernejšími zariadeniami na úpravu vody a systémov na úsporu energie.

Doslova loďou na lodi je potom Yacht Club, pre ktorého členov sú vyhradené špeciálne apartmány a k dispozícii  je 24 hodinový servis.

Náklady na stavbu lode MSC Divina boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

139 072t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
23,8 rýchlosť v uzloch
4 345 max. počet pasažierov
1 751 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
05.2012 Rok výroby

Kajuty

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 5, 8, 9 a 10.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 10, 11, 12 a 13.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 13.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 12 do 29 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 11 do 29 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 11 m2.

Trieda Bella

Tieto kajuty majú balkón s obmedzeným výhľadom: 8134, 8136, 8137, 8138, 8139, 8140, 8141, 8143

Tieto kajuty majú Juliet balkón (falošný balkón): 13222, 13223, 13224, 13225, 13226, 13227, 13228, 13229, 13230

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Niektoré kajuty majú obmedzenia výhľad. Plocha od približne od 17 do 39 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom nalebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 8 a 9.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od zhruba 17 do 42 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Super Family - Trieda Fantastica

Pohodlné ubytovanie až pre 6 osôb skladajúce sa z dvoch navzájom prepojených balkónových kajút - dva balkóny a dve kúpeľne, 3. lôžko formou rozkladacej pohovky.

Trieda Aurea

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo poschodového lôžka. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od zhruba 17 do 42 m2. Paluby 12 a 13.

Trieda Wellness

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo poschodového lôžka. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 17 m2. Paluby 12 a 13.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 9225, 11084, 12220, 13194. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Väčšina balkónov na lodi MSC Divina má presklené zábradlie, ale niektoré balkóny v prednej a zadnej časti lode majú zábradlie kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda MSC Yacht Club

Kráľovský apartmán

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Kráľovský apartmán má pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 52 m2 (vrátane balkóna o ploche približne 16 m2). Paluba 16.

Exkluzívne a rodinné apartmáne

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 45 do 53 m2. Apartmán nemajú balkón, ale sú veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluba 12.

Luxusný apartmán

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, alebo dojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko a / alebo 4. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 26 do 39 m2 s balkónom. Paluby 15 a 16.

Trieda Aurea

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 21 do 47 m2. Niektoré apartmány majú balkón, iná panoramatické okná. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Kým zvonku sa Divina chváli priestrannosťou a pohodlím, vnútri zdôrazňuje bohatstvo a trblietanie. Taliani mysleli naozaj na všetko. Z bohatej ponuky športových aktivít, relaxačných procedúr alebo spoločenského vyžitia si vyberie každý cestujúci. Rodiny s deťmi aj partie priateľov tu nájdu veľké množstvo zábavy, odpočinku i relaxácie a naplno si tak užijú každú minútu plavby. 

Aj napriek tomu, že je loď schopná pojať obrovské množstvo pasažierov, nie je tu núdza o súkromie, pokoj a priestor pre odpočinok, takže cestujúci si môžu v pokoji prečítať svoju obľúbenú knihu alebo len stráviť chvíľku osamote a načerpať nové sily.

Je však takmer nemožné zostať len tak ležať na ležadle a nič nepodniknúť. Aktívnejších cestujúcich celkom iste nadchne vonkajší športový areál, iní naopak ocenia napríklad knižnicu alebo hodiny tanca.

Na lodi je k dispozícii:

 • 8 reštaurácií, 11 barov (okrem iného aj Šport bar, Cigar bar, Golden Jazz bar )
 • Videoherňa, divadlodiskotéka, galéria umenia, kino, knižnica, internetová kaviareň, kasíno
 • Tenisové kurty, basketbal, dráha na jogging, telocvičňa, aerobik, minigolf, futbal, squash, ping-pong, stolný futbal
 • Bowling, aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Vnútorné herne pre deti, aquapark, simulátor Formule 1
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci môžu zažiť autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Divina