X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Divina

"Božská" - tak znie v preklade meno lode Divina. A niet divu, bola totiž pokrstená v Marseille 26. mája 2012 nemenej božskou Sophiou Loren. Divina je dokonalým stelesnením štýlu, luxusu a elegancie a cestujúcich obklopí leskom a pôvabom zlatého veku plavieb.

Od júna roku 2012 loď úspešne kríži vody Stredozemného mora a svojim cestujúcim poskytuje nezabudnuteľný zážitok. Spolu s loďou Preziosi je Divina najväčšou loďou v službách MSC.

MSC Divina zodpovedá najprísnejším požiadavkám v oblasti ochrany životného prostredia a je vybavená najmodernejšími zariadeniami na úpravu vody a systémov na úsporu energie.

Doslova loďou na lodi je potom Yacht Club, pre ktorého členov sú vyhradené špeciálne apartmány a k dispozícii  je 24 hodinový servis.

Náklady na stavbu lode MSC Divina boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

139 072t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
23,8 rýchlosť v uzloch
4 345 max. počet pasažierov
1 751 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
05.2012 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom a vnútorné kajuty. Samozrejmosťou je klimatizácia.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13-16 m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 8, 9, 10 a 11.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. poschodovú posteľ. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 13-16 m2 (24 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 10, 11, 12 a 13.

Trieda Bella

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 12 do 20 m(Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. poschodové lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 12 do 20 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa ako klasické kajuty, tak kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 5 a 8.

Trieda Bella

Väčšina kajút v tejto triede na 8. palube má obmedzený výhľad.

Tieto kajuty majú Juliet balkón (falošný balkón): 13222, 13223, 13224, 13225, 13226, 13227, 13228, 13229, 13230

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Niektoré kajuty majú obmedzenia výhľad. Plocha od približne od 14 do 19 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom nalebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 8, 9, 10, 11, 12 a 13.

Trieda Fantastica

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od zhruba 14 do 19 m2 (Toto rozmedzie zahŕňa klasické kajuty a kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, ktoré sú väčšie). Paluby 8, 9, 10, 11, 12 a 13.

Super Family - Trieda Fantastica

Pohodlné ubytovanie až pre 6 osôb skladajúce sa z dvoch navzájom prepojených balkónových kajút - dva balkóny a dve kúpeľne, 3. lôžko formou rozkladacej pohovky.

Trieda Aurea

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od zhruba 14 do 19 m2. Paluby 10,11, 12 a 13.

Trieda MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Kráľovský apartmán má pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 52 m2(vrátane balkóna s plochou približne 16 m2). Paluba 16.

Apartmán Executive & Family Suite (YC2)

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 40 do 51 m2. Apartmány nemajú balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluba 12.

Apartmán Grand Suite (YCP)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, alebo dojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko a / alebo 4. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo so sprchovacím kútom, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha približne 28-32 m2 vrátane balkóna. Paluby 15 a 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)

Dvojposteľ kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, alebo dojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko a / alebo 4. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 28 do 32 m2 s balkónom. Paluby 15 a 16.

  

Trieda Aurea

Apartmán (S3)

Dvojlôžko kráľovskej veľkosti, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 21 do 41 m2. Niektoré apartmány majú balkón, iné panoramatické okná. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán s oknom s panoramatickým výhľadom (SP3)

Dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, alebo doupohovku ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko a / alebo 4. lôžko. Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 21 do 25 m2. Apartmány nemajú balkón, ale majú veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluby 9 a 10.

 

Trieda Fantastica

Apartmán s oknom s panoramatickým výhľadom (SP2)

Dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Klimatizácia, priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón, k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), minibar, trezor. Plocha od približne 21 do 25 m2. Apartmány nemajú balkón, ale majú veľké panoramatické neotvárateľné okná. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Kým zvonku sa Divina chváli priestrannosťou a pohodlím, vnútri zdôrazňuje bohatstvo a trblietanie. Taliani mysleli naozaj na všetko. Z bohatej ponuky športových aktivít, relaxačných procedúr alebo spoločenského vyžitia si vyberie každý cestujúci. Rodiny s deťmi aj partie priateľov tu nájdu veľké množstvo zábavy, odpočinku i relaxácie a naplno si tak užijú každú minútu plavby. 

Aj napriek tomu, že je loď schopná pojať obrovské množstvo pasažierov, nie je tu núdza o súkromie, pokoj a priestor pre odpočinok, takže cestujúci si môžu v pokoji prečítať svoju obľúbenú knihu alebo len stráviť chvíľku osamote a načerpať nové sily.

Je však takmer nemožné zostať len tak ležať na ležadle a nič nepodniknúť. Aktívnejších cestujúcich celkom iste nadchne vonkajší športový areál, iní naopak ocenia napríklad knižnicu alebo hodiny tanca.

Na lodi je k dispozícii:

 • 8 reštaurácií, 11 barov (okrem iného aj Šport bar, Cigar bar, Golden Jazz bar )
 • Videoherňa, divadlodiskotéka, galéria umenia, kino, knižnica, internetová kaviareň, kasíno
 • Tenisové kurty, basketbal, dráha na jogging, telocvičňa, aerobik, minigolf, futbal, squash, ping-pong, stolný futbal
 • Bowling, aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Vnútorné herne pre deti, aquapark, simulátor Formule 1
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci môžu zažiť autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Divina