MSC Divina

"Božská" - tak znie v preklade meno lode Divina. A niet divu, bola totiž pokrstená v Marseille 26. mája 2012 nemenej božskou Sophiou Loren. Divina je dokonalým stelesnením štýlu, luxusu a elegancie a cestujúcich obklopí leskom a pôvabom zlatého veku plavieb.

Od júna roku 2012 loď úspešne kríži vody Stredozemného mora a svojim cestujúcim poskytuje nezabudnuteľný zážitok. Spolu s loďou Preziosi je Divina najväčšou loďou v službách MSC.

MSC Divina zodpovedá najprísnejším požiadavkám v oblasti ochrany životného prostredia a je vybavená najmodernejšími zariadeniami na úpravu vody a systémov na úsporu energie.

Doslova loďou na lodi je potom Yacht Club, pre ktorého členov sú vyhradené špeciálne apartmány a k dispozícii  je 24 hodinový servis.

Náklady na stavbu lode MSC Divina boli vyčíslené približne na 550 mil. USD.

139 072t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
23,8 rýchlosť v uzloch
4 345 max. počet pasažierov
1 751 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
05.2012 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom a vnútorné kajuty. Samozrejmosťou je klimatizácia.

Plocha vnútorných kajút je približne 13 - 16 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IM2, IM1):
IR2 - paluby 11, 12, 13 - plocha 16 m2 
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 16 m2
IM2 - paluby 12 a 13 - plocha 13 m2
IM1 - paluby 8, 9, 10, 11 - plocha 13 m2 

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 12 - 20 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL1, OR2, OM2):
OL1 - paluba 5 - plocha 20 m2
OR2 - paluba 8 a 13 - plocha 17 m2 - kajuty na palube 13 majú tzv. "Juliet balkón", ktorý nie je priechodný
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2 

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Tieto kajuty s plochou 14 - 19 m2 majú balkón približne 3 - 12 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Tieto kajuty majú tzv. "Juliet balkón" (falošný balkón): 13222, 13223, 13224, 13225, 13226, 13227, 13228, 13229, 13230

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 18 m2, balkón 4 m2

Trieda Fantastica (BL3, BL2, BL1, BM2, BM1, BP):
BL3 - paluby 12 a 13 - plocha 18 m2, balkón 4-12 m2
BL2 - paluby 10 a 11 - plocha 18 m2, balkón 4-12 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 18 m2, balkón 4-12 m2
BM2 - paluby 12 a 13 - plocha 14 m2, balkón 4 m2
BM1 - paluby 9, 10, 11 - plocha 14 m2, balkón 3 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 18-19 m2, balkón 4-12 m- kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s balkónom na 8. palube a niektoré na 9. - 13. palube má čiastočne obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 36 m2 s balkónom o ploche 16 m2 s vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré možno prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 16.

Apartmán Executive & Family Suite (YC2)
Plocha daného apartmánu je 40 - 51 m2, nemá balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okno. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Nachádza sa tu aj dvojpohovka, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Grand Suite (YCP)
Plocha je približne 26 m2 s balkónom o ploche 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestorná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút a fén. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je približne 22 m2 s balkónom o ploche cca 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea (SX)
Plocha apartmánu je 38 – 42 m2 s balkónom o ploche cca 3 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), nachádza sa tu aj dvojpohovka, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9 a 11.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je 33 m2 s balkónom o ploche 3 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluba 10.

Apartmán Premium Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SLS)
Plocha apartmánu je 25 – 29 m2, nemá balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Deluxe Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SRS)
Plocha je 21 - 24 m2 a tiež má veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Kým zvonku sa Divina chváli priestrannosťou a pohodlím, vnútri zdôrazňuje bohatstvo a trblietanie. Taliani mysleli naozaj na všetko. Z bohatej ponuky športových aktivít, relaxačných procedúr alebo spoločenského vyžitia si vyberie každý cestujúci. Rodiny s deťmi aj partie priateľov tu nájdu veľké množstvo zábavy, odpočinku i relaxácie a naplno si tak užijú každú minútu plavby. 

Aj napriek tomu, že je loď schopná pojať obrovské množstvo pasažierov, nie je tu núdza o súkromie, pokoj a priestor pre odpočinok, takže cestujúci si môžu v pokoji prečítať svoju obľúbenú knihu alebo len stráviť chvíľku osamote a načerpať nové sily.

Je však takmer nemožné zostať len tak ležať na ležadle a nič nepodniknúť. Aktívnejších cestujúcich celkom iste nadchne vonkajší športový areál, iní naopak ocenia napríklad knižnicu alebo hodiny tanca.

Na lodi je k dispozícii:

 • 8 reštaurácií a 11 barov (okrem iného aj Šport bar, Cigar bar, Golden Jazz bar)
 • Divadlo Pantheon, kino
 • Kasíno Veneziano, diskotéka Galaxy
 • Galéria umenia, knižnica
 • Internetová kaviareň, konferenčná miestnosť
 • Unikátny MSC Aurea Spa s autentickými balijskými kúpeľmi, kozmetickými procedúrami, saunou a tureckými kúpeľmi, salónom krásy a kaderníctvom, je možné si dopriať až 20 typov masáží vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi, aromaterapiu, aromaterapiu
 • Aquapark, bazény, vírivky
 • Športové ihrisko, basketbal, futbal, tenisové kurty, dráha na jogging
 • Posilňovňa, aerobik, pilates, spinning, kondičné programy na mieru, služby kvalifikovaného osobného trénera
 • Bowling, minigolf, ping-pong, stolný futbal
 • Videoherňa, simulátor Formula 1
 • Vnútorné herne pre deti
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na MSC Divina