Island, Nórsko z Reykjaviku na lodi Norwegian Star
Termín: Trasa:
od 5 246 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 21.06.2024, Pi 1. Reykjavík, Island (nalodenie) --:-- 16:00
2. 22.06.2024, So 2. Grundarfjörður, Island 07:00 16:00
3. 23.06.2024, Ne 3. Akureyri, Island 09:00 19:00
4. 24.06.2024, Po 4. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
5. 25.06.2024, Ut 5. Kristiansand, Nórsko 14:00 21:00
6. 26.06.2024, St 6. Trondheim, Nórsko 08:00 17:00
7. 27.06.2024, Št 7. Alesund, Nórsko 08:00 17:00
8. 28.06.2024, Pi 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 29.06.2024, So 9. Husavik, Island 08:00 18:00
10. 30.06.2024, Ne 10. Isafjordur, Island 06:00 15:00
11. 01.07.2024, Po 11. Reykjavík, Island (vylodenie) 04:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Reykjavík, Island (nalodenie) / Návšteva najsevernejšej světověj metropoly určite nenechá nikoho chladným rovnako, ako okolitá vulkanická krajina. Reykjavík, ktorý vyrástol na juhozápadnom pobreží Islandu, je ideálnou vstupnou bránou pre poznávanie unikátnej divokej prírody ostrova. Aj sám názov mesta znamenajúci v preklade Dymiaca zátoka odkazuje na velké množstvo sopiek, gejzírov a termálnych prameňov, ktoré dávajú Reykjavíku aj celému Islandu jedinečné čaro. Nesmieme zabudnúť ani na zaujímavú architektúru hlavného mesta spojenú s príjemnou atmosférou a vyhláseným nočným životom.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Akureyri, Island / Akureyri ležiace v juhozápadnej časti najdlhšieho islandského fjordu Eyjafjörður je často označované za hlavné mesto severného Islandu. Aj s iba 17 000 obyvateľmi je významným lyžiarskym strediskom a turistickým cieľom, ktorého okolie disponuje celým radom prírodných krás. Množstvo jazier, hôr i vodopádov zdobí miestnu krajinu spojenú s mnohými severskými legendami. Samotné mesto, ktoré sa začalo rozvíjať v 19. stor., ponúka malebné centrum aj niekoľko zaujímavých múzeí. Okolité morské vody sú zase vhodným miestom pre pozorovanie veľrýb.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Kristiansand, Nórsko / Centrum „Slnečného pobrežia“, tak sa prezýva Kristiansand, vyhlásené nórske letovisko s najväčším počtom slnečných dní v krajine. Malebné historické centrum založené v 17. stor. plnej kvitnúcich záhrad a parkov ponúka nepreberné množstvo atrakcií. Milovníci histórie, prírody, nákupov, ale aj kúpania, každý si tu príde na svoje a Kristiansand celkom iste nenechá nikoho na pochybách, prečo je jedným z najobľúbenejších a najpríjemnejších nórskych miest.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Trondheim, Nórsko / Jedno z najstarších nórskych miest, kde história a legendy idú ruka v ruke - to je Trondheim, metropola na rieke Nidelva, ktorá je vďaka svojej centrálnej polohe často nazývaná „Bránou Nórska“. Kedysi hlavné mesto krajiny a sídlo kráľov je dnes hlavným nórskym mestom vedy a techniky. Bohaté dejiny, ktoré pripomínajú početné pamiatky v uliciach historického centra vrátane slávnej katedrály Nidarosdomen, v spojení s modernými technológiami tak dávajú mestu atmosféru, ktorú nikde inde v Nórsku nenájdete.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Isafjordur, Island / Malé rybárske mestečko Isafjordur je zasadené do prekrásnej krajiny jedného z výbežkov severozápadného Islandu. Staré listiny datujú vznik dediny už do 9. stor. a Ísafjörður tak patrí medzi najstaršie sídla ostrova vôbec. Zaujímavú históriu má aj nedaleký ostrovčekVigur, ktorý svojim návštevníkom umožňuje náhľad do života miestnych obyvateľov v 19. stor. Najväčším pokladom je však okolitá príroda s množstvom vodopádov, fjordov aj ostrovov, ktoré sú často obostreté severskými mýtmi aj príbehmi.
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Reykjavík, Island (vylodenie) / Návšteva najsevernejšej světověj metropoly určite nenechá nikoho chladným rovnako, ako okolitá vulkanická krajina. Reykjavík, ktorý vyrástol na juhozápadnom pobreží Islandu, je ideálnou vstupnou bránou pre poznávanie unikátnej divokej prírody ostrova. Aj sám názov mesta znamenajúci v preklade Dymiaca zátoka odkazuje na velké množstvo sopiek, gejzírov a termálnych prameňov, ktoré dávajú Reykjavíku aj celému Islandu jedinečné čaro. Nesmieme zabudnúť ani na zaujímavú architektúru hlavného mesta spojenú s príjemnou atmosférou a vyhláseným nočným životom.

Ceny pre termín 21.06.2024 - 01.07.2024, 10 nocí

Premium
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 5 246 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 206 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 206 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 206 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 206 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 206 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 10 285 €/os.
Premium
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 5 445 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 405 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 405 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 405 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 405 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 405 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 10 484 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate. NCL má koncept Freestyle Dining, ktorý umožňuje cestujúcim slobodný výber reštaurácií, času jedál, oblečenia či zasadacieho poriadku počas stolovania.
 • Nápoje: čaj, káva, voda z automatu v rautovej reštaurácii.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov - bazéna, víriviek, fitness centra a väčšiny športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporiadaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenie v divadle, živá hudba, lekcie tanca a pod. Niektoré aktivity (napr. bowling, laser game alebo motokáry) sú spoplatnené.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Dopravu do / z prístavu vyplávania, prípadné transfery. 
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: cca 20 USD/osoba/noc, pre hostí apartmánu Haven a Suite: cca 25 USD/osoba/noc.
 • Stravu mimo lode.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám zodpovedný za dodržanie vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.
 • Pre vstup na územie Islandu je potrebné uhradiť poplatok cca 7€/kajuta za každú noc, kedy loď je v teritoriálnych vodách Islandu. Tento poplatok bude naúčtovaný cestujúcim na palubný účet. Táto informácia sa zatiaľ týka iba plavieb s MSC Cruises.
 • Niektoré kajuty s oknom na 8. palube majú obrazové okno alebo okienko s obmedzeným výhľadom.
 • U niektorých kajút s oknom kategórie Sail Away môže byť iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý.
 • Niektoré kajuty s balkónom kategórie Sail Away môžu mať úplne alebo čiastočne obmedzený výhľad.
Triedy plavby