Portugalský ostrov
Portugalský ostrov

Plavby v okolí

Portugalský ostrov / Mozambik

Pri juhovýchodnom pobreží Mozambiku sa v Indickom oceáne rozkladá malý ostrovček, oddelený od susedného ostrova Inhaca len úzkym prielivom. Portugalský ostrov leží v zátoke Maputo, ktorá oddeľuje oceán od pobrežia hlavného mesta krajiny.

Neobývaný ostrovček, ktorý je súčasťou Morskej rezervácie Inhaca, je domovom jedných z najluxusnejších rezortov celej krajiny.

Ostrov je bezpochyby jednou z najkrajších plážových destinácií Afriky. Krištáľovo čisté a teplé vody Indického oceánu pozývajú na kúpanie, žiarivo biele piesočné pláže potom na relaxáciu s pohárom niečoho dobrého. Aktívne založeným návštevníkom sú k dispozícii požičovne volejbalového vybavenia alebo plážového tenisu.

Šesť kilometrov dlhý ostrov ponúka tiež dostatok príležitostí na prechádzky a nádherné výhľady, ktorým nestojí v ceste nič len nízka vegetácia. Portugalský ostrov býval leprovou kolóniou a spolu so sprievodcom dnes návštevníci môžu preskúmať pozostatky osídlenia v jeho vnútrozemí.

Kto sa chce na ostrov pozrieť z mora, môže si prenajať miestnu bárku "dhow", záujemcovia sa potom môžu dokonca pozrieť aj na susednú Inhacu. Tu na nich okrem ďalších prekrásnych pláží čaká tiež trh, jeden z najstarších majákov v krajine, postavený v roku 1894, a dokonca morské múzeum. Páčiť sa tu bude aj milovníkom vtákov.

"Koralové záhrady" sú posledným žijúcim korálovým útesom v zátoke Maputo a od Portugalského ostrova sú vzdialené len asi 30 minút jazdy na člne. Sú ideálnou destináciou pre objavovanie pestrého života pod morskou hladinou, rovnako ako oblasť Santa Maria v samom južnom cípe ostrova Inhaca.

Návšteva Portugalského ostrova by nebola kompletná bez ochutnávky Tipo Tinto, rumu destilovaného z miestnej cukrovej trstiny.

 

Miesta, ktoré stojí zato vidieť

Portuguese Island - relaxujte, kúpte sa a preskúmajte pobrežie aj vnútrozemie prekrásneho ostrova, ktorý kedysi býval leprovou kolóniou.

Inhaca Island - naloďte sa na miestnu bárku "dhow" a preplávajte na susedný ostrov s krásnymi plážami, najstarším majákom v krajine aj zaujímavým morským múzeom.

The Coral Gardens - objavujte fascinujúci život pod morskou hladinou posledného žijúceho koralového útesu v zátoke Maputo.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť