X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Pomene

Pomene / Mozambik

Na východnom pobreží Mozambiku asi 600 kilometrov severne od hlavného mesta Maputo sa na brehu Indického oceánu rozkladá Pomene.

Jedno z najkrajších miest 2 tisíc kilometrov dlhého pobrežia subsaharskej krajiny leží v rovnomennej zátoke s krištáľovo čistou lagúnou, ktorá oddeľuje Indický oceán od hustých mangrovových porastov na pobreží.

Nádherná krajina, ktorá je domovom nespočetných jedinečných živočíšnych druhov, je pod ochranou Prírodnej rezervácie Pomene. Ubytovanie prevzala lodná spoločnosť MSC Cruises, ktorá tu pre svojich hostí pripravila doslova raj na zemi.

Prekrásnu bielu piesočnú pláž lemujú palmy a na nej rozložené ležadlá so slnečníkmi pozývajú na relaxáciu s dobre vychladeným drinkom. Aktívnejšie založeným návštevníkom sa ponúkajú dlhé prechádzky alebo prechádzky na koňoch. Kúpanie v teplých vodách oceánu je skvelé, komu by však nestačilo, môže využiť aj bazény s opaľovacou plošinou.

Pomene je známe svojím bohatým životom pod morskou hladinou a je obľúbenou destináciou priaznivcov šnorchlovania a potápačov. V ponuke sú výlety mangrovovými porastmi so sprievodcom, morské safari alebo možnosť navštíviť neďaleké ruiny historického osídlenia.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť