X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Vyplávala MSC Meraviglia, loď navrhnutá vašimi snami

Vyplávala MSC Meraviglia, loď navrhnutá vašimi snami

V sobotu 3. júna bola za účasti zástupcov PT Tours pokrstená a o deň neskôr vyplávala prvýkrát na more najnovšia loď MSC Cruises. Spoločnosť ju nazvala MSC Meraviglia a dala jej priezvisko "loď pre každé ročné obdobie navrhnutá vašimi snami". Vybavená je najmodernejšími technológiami, vďaka ktorým si svoju plavbu užijete na maximum, a to v ktoromkoľvek ročnom období.


Luxusné kajuty a apartmány sú skvelou kombináciou pohodlia a štýlu. Zábava, ktorá na vás na palube čaká, je skutočne jedinečná a neopakovateľná. Bary a reštaurácie ponúkajú výborné a autentické možnosti stravovania, z ktorých si vyberie každý.

Loď môže zakotviť v ktoromkoľvek prístave na svete: svoju cestu začne v Stredomorí, kde navštívi taliansky Neapol, maltskú Vallettu alebo španielsku Barcelonu. Budete na jej palube aj vy?

Zážitok šitý na mieru (nielen) vďaka najmodernejším technológiám

MSC Meraviglia je loď nadupaná nevšedným vybavením, ktoré zaručuje perfektný zážitok na mori, a to v každom ročnom období. Na palube si užijete skvelú zábavu s

 • "Vnútornou promenádou" naprieč dvoma palubami s LED klenbou o celkovej ploche vyše 900 m2
 • jedným z najväčších bazénov na mori, ktorý sľubuje až 10 m2 priestoru pre každého jednotlivého hosťa,
 • technológiou, ktorá umožní vašu plavbu maximálne personalizovať a premení ju v životný zážitok.

Sú to práve technológie, ktoré sú na novej lodi MSC Cruises nástrojom v službách pohostinnosti.

Zobraziť plavby na MSC Meraviglia

  
Technológie lode MSC Meraviglia v číslach

 • 114  interaktívnych obrazoviek
 • 244 informatívnych obrazoviek
 • 81 videostien
 • 2 244 luxusných kajút s otváraním dverí pomocou NFC technológie
 • 3 050 online signalizačných zariadení iBeacon
 • 700 prístupových bodov
 • 1 200 kamier

.

Úžasné priestory, ktoré vás ohromia

Na lodi na vás čaká množstvo nevšedných priestorov, ktoré vás prekvapia ako svojim dizajnom, tak funkciami.

Galleria Meraviglia: Bezmála 100 metrov dlhá centrálna promenáda s butikmi, reštauráciami a pokojnými miestami pre nakupovanie, občerstvenie a relaxáciu ... rovnako ako stretávanie sa s novými ľuďmi. Večer toto miesto pretká živá hudba, párty a zábava.

Najdlhšia LED klenba na mori: Celý strop vnútornej promenády je pokrytý obrovskou LED obrazovkou s plochou takmer 500 m2, na ktorú sa budú premietať nádherné obrazy podľa toho, kedy počas dňa tadiaľ budete prechádzať: východy a západy slnka, inšpirujúce výhľady, udalosti alebo nočná obloha.

Atmosferic Pool: S viac ako 10 m2 osobného priestoru pre každého hosťa je priestor bazénu na MSC Meraviglia jedným z vôbec najväčších, ktorý na mori nájdete. Nádherné osvetlenie, obrovské obrazovky a atmosférický dizajn premení hlavný bazén po zotmení na miesto ešte príťažlivejšie.

Horizon Pool: Tento bazén ponúka v priebehu dňa ešte viac priestoru na čerstvom vzduchu, a to predovšetkým uctievačom slnečných lúčov. V noci sa bazén prikryje a táto oblasť sa premení v očarujúci vonkajší priestor zasvätený tancu a zábave.

MSC Aurea Spa: Kúpele na lodi MSC Meraviglia sú luxusnými balijským kúpeľmi, ktoré ponúkajú relaxačné procedúry pre potešenie tela i duše. Všetko je navyše doplnené o termálnu časť, salón krásy a nechtový butik. Na lodi ste skrátka hýčkaní od hlavy až po päty.

MSC Gym od Technogym: Posilňovňa na lodi MSC Maraviglia je vybavená kardio a posilňovacím zariadením značky Technogym. Zúčastniť sa tu môžete množstva inovatívnych fitness kurzov a tréningových programov.

 

Luxusné kajuty a apartmány

Vyberte si zo širokej škály elegantného ubytovania vrátane variant pre rodiny, dvojpodlažných apartmánov so súkromnou vírivkou a najväčšieho pomeru apartmánov s balkónmi s výhľadom na more zo všetkých výletných lodí.

Vnútorné kajuty a kajuty s výhľadom a balkónom

Základným typom ubytovania na lodi MSC Meraviglia sú vnútorné kajuty s plochou od 16 do 19 m2, ktoré ubytujú až štyroch hostí. Nájdete v nich veľkú posteľ (ktorá môže byť na želanie rozdelená na dve samostatné), priestrannú skriňu, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom a posedenie. Samozrejmosťou sú klimatizácia, interaktívna televízia, mini bar, telefón a trezor. Kajuty s výhľadom majú navyše okno, tie s balkónom potom vonkajšie posedenie.

Všetky tieto kajuty sú k dispozícii v troch triedach - Bella Experience, Fantastica Experience a Wellness Experience -, ktoré sa líšia v doplnkových službách a benefitoch, ktorý hosťom prinášajú.

Rodinné kajuty

Kajuty pre rodiny pozostávajú z dvoch alebo viacerých prepojených kajút. Každá z nich má samozrejme vlastnú kúpeľňu a sú schopné ubytovať až desať klientov. Rodinné kajuty sú k dispozícii len v triede Fantastica Experience a môžu byť buď s výhľadom, alebo balkónom.

Apartmán s veľkým balkónom a dvojposchodový apartmán

Apartmán s plochou 28-38 m2 s veľkou skriňou a oddeleným posedením ponúka veľký balkón s privátnou vírivkou. Ten nájdete tiež v dvojpodlažnom apartmáne s plochou 52 m2. Okrem toho sa tu pripravte na otvorený obytný priestor s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na manželskú posteľ, a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Na druhom poschodí sa nachádza hlavná spálňa s veľkou posteľou, druhá šatňa a kúpeľňa s vaňou.

Apartmány triedy MSC Yacht Club

MSC Meraviglia ponúka hneď niekoľko apartmánov tej najvyššej triedy. Tým najmenším je MSC Yacht Club Interior Suite s plochou asi 16 m2, ktorý pojme dvoch hostí. Tí tu nájdu rovnaké vybavenie ako v základných kajutách. Väčšie sú potom apartmány MSC Yacht Club Deluxe Suite a Deluxe Suite - Wellness s plochou približne 28 m2, s kúpeľňou s veľkou sprchou a - v prípade Deluxe Suite - kávovarom -, v prípade Wellness i posilňovacím vybavením Technogym Kinesis.

Tým úplne top, čo loď MSC Meraviglia môže poskytnúť, je kráľovský apartmán MSC Yacht Club Royal Suite s plochou 65 m2, s kúpeľňou s vaňou a sprchou, oddelenou obývacou izbou a súkromným balkón s plochou 40 m2 s vírivkou.

Vo všetkých MSC Yacht Club apartmánoch sa môžu ubytovať až štyri hostia, na ktorých čaká celý rad výhod MSC Yacht Clubu. Ich apartmány sú vybavené značkovými ergonomickými matracmi, vankúšmi a županmi z egyptskej bavlny alebo talianskou posteľnou bielizňou a kúpeľňami z mramoru. Samozrejmosťou sú prednostné nalodenie a vylodenie, komorník a izbová služba 24 hodín denne. V cene je zahrnutá neobmedzená konzumácia nápojov a all-inclusive obedy a večere v reštauráciách a baroch. Ak sa rozhodnete pre jeden z týchto apartmánov, tešte sa i na prístup do exkluzívnych priestorov, ako sú napr. Slnečná paluba The One alebo oddychový priestor Top Sail, rovnako ako súkromný výťah do kúpeľov MSC Aurea.

Za zmienku tiež stojí, že na Meraviglii sú pre MSC Yacht Club vyhradené hneď tri celé paluby, priestory pre jeho hostí sú tak úplne oddelené od priestorov, ktoré majú ostatní hostia. Zákazníci najvyššej triedy si teda môžu užívať exkluzívnych služieb, ktoré sú pre nich na lodi pripravené, v súkromí.

  

Zobraziť plavby na MSC Meraviglia

Zábava, o kterej sa vám nesnívalo

Nech už bude vaša plavba na lodi MSC Meraviglia akokoľvek dlhá, nudiť sa určite nebudete. Užite si exkluzívne svetové show odohrávajúce sa na inovatívnych miestach, ako sú napríklad otáčavé hľadisko, karaoke bar, komediálny klub, TV štúdio & Bar. Mladší hostia si prídu na svoje v zábavnom parku a športovom centre, kde si môžu skúsiť rôzne disciplíny a hry v priebehu dňa a užiť si párty a tanečnú zábavu vo večerných hodinách. Celá rodina zažije veľa zábavy v jednom z nejspletitejších vodných parkov na mori.

 • Polar Aquapark: Jeden z nejspletitějších a najviac vzrušujúcich vodných parkov na mori ponúka tri tobogány, dobrodružný lanový park Himalájsky most a celý rad bazénikov, kde sa pobavia dospelí i deti.
 • TV studio & Bar: Tento vyspelými technológiami vybavený multifunkčný priestor hosťuje rádio a televíziu naživo vysielajúce hry, kvízy, talentové súťaže a ďalšie zábavné aktivity naprieč celou loďou. Zároveň slúži aj ako atmosferický komediálny klub, karaoke bar a miesto pre živé hudobné vystúpenia.
 • Attic Club: Tento štýlový klub je tým pravým miestom, kde sa pobaviť s priateľmi alebo si zatancovať.
 • Sportplex: Vo veľkej aréne si mladší návštevníci cez deň zašportujú, večer sa tu môžu stretnúť s ostatnými na tanečnej party.
 • F1 simulátory: Zasúťažiť si na palube môžete hneď na dvoch simulátoroch Formuly F1.
 • Bowlingová dráha: Prvýkrát v histórii výletných plavieb nájdete na lodi MSC Meraviglia plnohodnotné bowlingové dráhy.
 • Detský klub: V spolupráci so spoločnosťou Chicco sú pripravené aktivity a hry pre tých najmenších hostí od 1 do 3 rokov.
 • Mini a juniorské kluby: Deti od 3 do 11 rokov sa môžu zúčastniť celoho radu aktivít, ktoré MSC Cruises pripravuje so spoločnosťou LEGO. Okrem známych stavebníc sa môžu tešiť aj na špeciálnu akciu LEGO Experience On Board - deň venovaný LEGO aktivitám pre celú rodinu.
 • Kluby pro teenagery: Hneď dva kluby sú určené pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov. Naviac je tu oblasť len pre teenagerov s kinom, hracou miestnosťou a diskotékou.

Gurmánska plavba za poznaním

Výber z dvanástich rôznych miest, kde sa môžete občerstviť, zaručuje, že niečo špeciálne si tu nájde úplne každý. Široká paleta barov a priestor pre oddych sľubuje osvieženie a relaxáciu s tou ideálnou atmosférou v každom okamihu vašej plavby.

Reštaurácie

Hneď na dvanástich miestach na lodi ochutnáte stredomorskú, japonskú, ale aj americkými Steakhousmi inšpirovanú kuchyňu. Tešiť sa môžete napríklad na:

Hlavná reštaurácia: Hlavná reštaurácia na lodi MSC Meraviglia servíruje v elegantnom prostredí menu, z ktorého sa vám budú zbiehať slinky: čerstvo pripravenú stredomorskú kuchyňu alebo medzinárodné špeciality.

Eataly – Ristorante Italiano:Objavte, ochutnajte a od tých najväčších expertov sa naučte niečo nové o najlepšej stredomorskej kuchyni inšpirovanej Talianskom.

Butcher´s Cut: Steakhouse v americkom štýle ponúka tie najlepšie steaky z celého sveta, sprevádzané plnými vínami alebo kokteilmi.

Kaito Teppanyaki Restaurant & Sushi Bar: Tradícia a modernita idú ruka v ruke v štýlovej japonskej reštaurácii, ktorá servíruje autentickú ázijskú kuchyňu pripravovanú z tých najčerstvejších a najkvalitnejších surovín.

Marketplace Buffet: Celých 20 hodín denne sú vám k dispozícii stredomorské a medzinárodné špeciality pripravované v otvorených kuchyniach.

Bary

Široká ponuka barov a kaviarní zaručí, že na svoje si príde úplne každý: od milovníka čokolády až po priaznivcov šampanského.

 

 • Jean-Phillipe Maury Chocolaterie: Francúzsky majster pekár Jean-Phillipe Maury prináša na palubu dotyk víťazného čokoládového baru, ktorý pripravuje sladké majstrovské kúsky. Šéfkuchár Maury je tiež tvorcom zmrzlinárne a palacinkárne na promenáde.
 • Champagne Bar: Štýlový bar ponúka celý rad šampanských, prosecca a ďalšie šumivé nápoje z celého sveta, doplnené o kaviár, ustrice alebo kraby.
 • Edge Coctail Bar: Tento bar pravdepodobne návštívite pred večerou: je ideálnym miestom, kde sa s priateľmi stretnúť pri aperitíve alebo v ktorejkoľvek dennej hodine pri osviežujúcim drinku.

Zobraziť plavby na MSC Meraviglia

„MSC for me“: aplikácia, ktorá premení vašu plavbu v životný zážitok


Každá plavba je špeciálna, ale teraz je tu navyše aplikácia "MSC for me" (MSC pre mňa), ktorá prepája hostí, posádku a loď. "MSC for me" vám dá istotu, poteší vás, navedie, rozmazná, prekvapí ... to všetko prostredníctvom aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť do vašich telefónov alebo tabletov (k dispozícii je ako pre operačný systém Android, tak iOS), špeciálnych náramkov alebo interaktívnych obrazoviek na lodi

S „MSC for me“ budete mať čas, ktorý na lodi strávite, plne vo svojich rukách

Čas na absolútny pokoj pre dušu

Vďaka aplikácii "MSC for me" získate všetky informácie, rady a inšpirácie, ktoré potrebujete, kedykoľvek a kdekoľvek. Nájdete svoju cestu bez ohľadu na to, kam mierite alebo čo chcete robiť. A ak máte deti, budete si v každom okamihu istí, že sú v poriadku a bezpečí, či sa už sami sa nachádzate kdekoľvek.

 • Navigácia: Jediným dotykom obrazovky počítača alebo aplikácie mobilného telefónu majte po ruke všetky rady, návody, informácie a pomocnú ruku. Očakávajte interaktívne mapy, monitoring detí v reálnom čase prostredníctvom náramku na ruke, prístup k tomu, čo sa práve deje, kedy a ako sa tam dostanete. To všetko samozrejme 24 hodín denne.
 • Plánovač: Užite si čas svojej plavby naplno. Vyberte a naplánujte si výlety, rezervujte sedadlá na jednotlivé predstavenia, stôl na večeru a oveľa a oveľa viac, a to dokonca ešte predtým, než vôbec vkročíte na palubu. Pripravte sa na plánovač plavby v reálnom čase, ktorý vám umožní zorganizovať váš deň, mobilný check-in a rezervácie ešte pred plavbou

Čas nechat sa rozmaznávať

Prečo sa necítiť ako skutočne vítaný hosť každú minútu vašej plavby, vo dne aj v noci? S aplikáciou "MSC for me" si užijete malé personalizované prekvapenia, keď ich najmenej čakáte. A budete si istí, že nech už budete potrebovať čokoľvek, posádka je tu k vašim službám.

 • Komorník: Buďte prepojení s loďou, jej zamestnancami a skvelými službami, a to počas celej vašej plavby. Majte 24 hodinový prístup ku skúsenej a dokonale vycvičenej posádke a tiež online rezerváciám služieb, ako sú reštaurácie, výlety a ďalšie.
 • Služby na mieru: Nechajte sa rozmaznávať personalizovanými odporúčaniami, založenými na tom, čo sa od vás posádka počas plavby dozvie. Výberom filmov počínajúc, vašim obľúbeným vínom končiac. Očakávajte program šitý na mieru vašim preferenciám, technológiu rozpoznávania tváre, ktorá posádke umožní lepšie sa o vás postarať, personalizované ponuky založené na vašej aktuálnej pozícii na lodi a interaktívne náramky, ktoré vás prepoja s loďou a všetkým, čo sa na palube deje.

Čas objavovať

Nechajte sa potešiť drobnými prekvapeniami a premeňte svoju plavbu na zážitok svojho života. A potom sa o tento zážitok podeľte s rodinou a priateľmi, a to veľmi nevšedným spôsobom. To všetko vám umožní aplikácia "MSC for me".

 • Zachyťte to: Očakávajte nečakané, zachyťte okamih v momente, keď sa stane, a zdieľajte ho s tými, ktorých máte radi. K dispozícii máte obrazovky, vďaka ktorým sa môžete podeliť o svoje objavy v reálnom čase, fotogalérie, kde bude zobrazený príbeh vašej plavby, okamžité zdieľanie vašich obrázkov, príbehov a budúcich plánov.

.

Buďte pri tom

 
Najnovší prírastok MSC Cruises, MSC Meraviglia, sa pýši takými parametrami, ktoré jej dovolia zakotviť v akomkoľvek prístave na svete, čo dáva všetkým cestovateľom v podstate neobmedzené možnosti. Na svoju prvú 7 dňovú plavbu vyrazila loď pred pár dňami a počas tohtoročného leta bude jej cieľom Stredomorie.

Navštívte našu novú fotogalériu lode MSC Meraviglia

 

Navštívte taliansky Neapol s jeho krásnym historickým centrom alebo Messinu na Sicílii, kde si môžete prezrieť známe Duomo. V maltskej Vallette, zapísanej na zoznam UNESCO, na vás čaká prístav z druhej polovice 16. storočia, v španielskej Barcelone zase svetovo známe umelecké múzeá a farebné reštaurácie, bary, galérie a obchody. Francúzsky Marseille ponúkne neodolateľné kaviarne a čerstvé morské plody servírované priamo z rybárskych lodí.

Nenechajte si ujsť objavovanie týchto nádherných destinácií z paluby špičkovej lode MSC Meraviglia, nadupanej technológiami, luxusným ubytovaním a unikátnou zábavou, a zarezervujte si svoju kajutu ešte dnes.

Napsala Svatava Čoupková