MSC Meraviglia

Na začiatku júna 2017 bol slávnostne pokrstený nový prírastok do flotily MSC Cruises, Meraviglia. Loď je dlhá cez 300 metrov, váži 171 598 ton, má 19 palúb a pojme až 5 714 pasažierov. Meraviglia je inovatívnym plavidlom spoločnosti, ktorá ju preto nazýva „loď pre každé ročné obdobie navrhnutá vašimi snami“.


Meraviglia disponuje tými najmodernejšími technológiami, ktoré z vašej plavby urobia životný zážitok. Ubytujte sa v niektorej z kajút alebo luxusných apartmánov, ktoré skvele kombinujú pohodlie a štýl. Prechádzajte sa po promenáde s LED klenbou. Doprajte si gurmánske zážitky vo viac ako 12 rôznych reštauráciách a baroch a užívajte si zábavu, ktorá nemá obdobu. Vypravte sa na palube Meraviglie do stredomorských prístavov: navštívte historickú Neapol v Taliansku a maltskú Valletu zapísanú na zoznam UNESCO, obdivujte umenie španielskej Barcelony a vo francúzskej Marseille si vychutnajte prvotriednu rybiu polievku boullabaisse.

Aby toho nebolo málo, dostanete do rúk „MSC for me“, interaktívnu technológiu, ktorá vás prepojí s posádkou a celou loďou. „MSC for me“ bude váš navigátor, plánovač, komorník, opatrovateľka, ale aj prostriedok, ako sa spojiť so svojou rodinou a známymi.

171 598t výtlak lode
315,8m dĺžka lode
43m šírka lode
22,7 rýchlosť v uzloch
5 714 max. počet pasažierov
2 244 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
06.2017 Rok výroby

Kajuty

Na výber je z celého radu elegantných kajút, vrátane rodinných alebo dvojposchodových apartmánov so súkromnou vírivkou, či štúdií pre hostí, ktorí cestujú sami. Na palube je veľké zastúpenie kajút s balkónom, takže o nádherné výhľady na more nie je rozhodne núdza. Všetky kajuty sú vybavené dvojlôžkom, ktoré je na prianie možné rozdeliť na dve samostatné lôžka, priestrannou skriňou, kúpeľnou so sprchou, interaktívnou televíziou, telefónom a trezorom, minibarom a klimatizáciou. Internetové pripojenie je za poplatok.

Plocha vnútorných kajút je približne 12 - 22 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 17-22 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 17-22 m2
IS - paluby 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 12 m2 - kajuta určená pre 1 osobu

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je približne od 12 m2 do 22 m2. Dvojlôžkovú posteľ je možné rozdeliť na 2 samostatné (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza relaxačné kreslo, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletný kút s fénom. Ďalej je k dispozícii interaktívna TV, telefón, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor či minibar.

Trieda Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluby 9, 10, 11 - plocha 22 m2 
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad.

Tieto kajuty s plochou 12 - 22 m2 majú balkón približne 2 - 16 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 9235, 10278, 12125, 13150. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 10, 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkón 3-4 m2

Trieda Fantastica (BL3, BL2, BL1, BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BL3 - paluby 13 a 14 - plocha 22 m2, balkón 3-6 m2
BL2 - paluby 11 a 12 - plocha 22 m2, balkón 7-12 m2
BL1 - paluba 10 - plocha 22 m2, balkón 6-14 m2
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 17 m2, balkón 2-9 m2
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 17 m2, balkón 3-10 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkón 3-10 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 17-20 m2, balkón 3-16 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom
BS - paluby 13 a 14 - plocha 12 m2, balkón 4-5m2 - kajuty určené pre 1 osobu

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s balkónom na 8. až 14. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.

 

 

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 56 m2 s balkónom o ploche 12 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré možno prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 15.

Apartmán Yacht Club Duplex s vírivkou (YJD)
Jedná sa o dvojposchodový mezonetový apartmán s plochou 59 m2 s balkónom o ploche 23 m2, súkromnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Na hlavnom poschodí je otvorená obývacia izba/jedáleň s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na dvojlôžko. Na druhom poschodí sa nachádza pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné rozdeliť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Súčasťou apartmánu sú 2 šatníkové skrine, 2 kúpeľne (jedna s veľkou vaňou, jedna so sprchovacím kútom) a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatiazke, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 9 a 12.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 26 - 29 m2 s vlastným balkónom o ploche 5 - 15 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), posedenie s pohovkou, ktorú je možné rozložiť a použiť ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Apartmán vnútorný (YIN)
Rozloha apartmánu je 17 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, toaletný kút s fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 14, 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea s terasou a vírivkou (SXJ)
Plocha apartmánu je 39 m2 s veľkým balkónom s plochou 36 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Premium Suite Aurea s terasou a vírivkou (SLJ)
Plocha apartmánu je 27 m2 s veľkým balkónom s plochou 26 - 30 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11 a 13.


Zábava

To najlepšie z MSC Meraviglia:

  • Galéria Meraviglia – prejdite sa pod LED klenbou po bezmála 100 metrov dlhej centrálnej promenáde s butikmi a reštauráciami.
  • The Broadway Theatre - každá plavba ponúka minimálne 6 rôznych predstavení produkcií svetovej úrovne.
  • Polar Aquapark – zažite maximálne vzrušenie v najspletitejšom vodnom parku, ktorý na palube výletných lodí nájdete. Čakajú na vás tri tobogany, Himalájsky most a celý rad bazénov.
  • Jedinečná zábava – zazávoďte si na simulátoroch Formule 1 a nenechajte si ujsť ani komediálny klub alebo karaoke.
  • Luxusné ubytovanie – rozmaznávajte sa a vyberte si jeden z prvotriednych apartmánov triedy MSC Yacht Club so značkovými ergonomickými matracmi, vankúšmi a županmi z egyptskej bavlny, talianskou posteľnou bielizňou a kúpeľňami z mramoru. Samozrejmosťou sú prednostné nalodenie a vylodenie, izbová služba 24 hodín denne alebo all-inclusive stravovanie.
  • Prvotriedna kuchyňa – na viac ako 12 miestach na lodi sa vaše chuťové bunky budú doslova teteliť blahom. Stredomorské pokrmy z tých najčerstvejších surovín, americký steakhouse alebo štýlová japonská reštaurácia servírujúca ázijské špeciality – to je spolu s čokoládovou, šampanským a koktejlovým barom len výber z toho, čo vás na lodi čaká.

 

 

 

 

Plavby na MSC Meraviglia