Vypláva Symphony of the Seas, loď mnohých prvenstiev

Vypláva Symphony of the Seas, loď mnohých prvenstiev

Piatok 30. marca bol vo svete výletných plavieb v znamení veľkej udalosti. Zo španielskej Barcelony na more prvýkrát vypláva najnovšia loď spoločnosti Royal Caribbean. A že sa je na čo sa tešiť: plavidlo prinesie množstvo noviniek, na ktoré na lodiach spoločnosti, založenej v roku 1968 v Nórsku, doteraz ešte nedošlo.

 

Nová loď = nové prvenstvo

Spoločnosť nový prírastok do svojej flotily definuje ako "nový zvuk dobrodružstva" a už pár dní pred vyplávaním je jasné, že o novinky na palube luxusnej lode rozhodne nebude núdza. Či už to budú kajuty, reštaurácie, zábava alebo verejné priestory, Symphony of the Seas sa postará o rad prvenstiev Royal Caribbean.

A s prvým vylepšením sa hostia Symphony stretnú už pri naloďovaní: na terminále na nich bude čakať nová technológia rozpoznávania tváre, vďaka ktorej by sa mal celý proces nástupu na palubu zásadne urýchliť.

 

 

Novinka pre rodiny: jedinečné apartmány plné zábavy

Royal Caribbean je známa svojím ústretovým prístupom k rodinám s deťmi, na svojom novom prírastku ide však ešte o krok ďalej: Symphony of the Seas ponúkne jedinečný (ale tiež jediný) apartmán Ultimate Family Suite. Chýbať v ňom nebude rad hracích prvkov, ako sú napríklad šmykľavka prepájajúca detskú spálňu s obývacou izbou, obrovská LEGO stena alebo stôl na vzdušný hokej, a televízna miestnosť v štýle kina s výrobníkom popcornu a knižnicou videohier. Priestranný balkón s vírivkou, lezecká stena a biliard je potom už len pomyselnou čerešničkou na torte.

 

 

Nové, lepšie a väčšie verejné priestory

Tiež promenáda Boardwalk, známa zo všetkých predchádzajúcich lodí triedy Oasis, zaznamená na Symphony ďalšie vylepšenia: obohatená bude o zábavné miesto s názvom Bayley, ktoré spoločnosť opísala ako "zážitok vo dne aj v noci". Po celej dĺžke promenády sa potiahne Playmaker Sports Bar, zameraný na rodiny, ktoré si tu budú môcť užiť viac ako 30 televíznych obrazoviek vysielajúcich športové zápasy a hracie automaty s celým radom známych hier. V menu potom budú krídelka alebo burgery a "v najlepšom športovom bare na svete" (ako spoločnosť dúfa) nebude chýbať ani kvalitné pivo. Rozšírenia sa dočká aj obchod so sladkosťami Sugar Beach.

 

 

Debut pre milovníkov dobrého jedla

Symphony of the Seas prinesie dve úplne nové reštaurácie. Svoje miesto v Športovej zóne našla El Loco Fresh, zameraná na rýchlu kuchyňu v štýle tacos alebo mexického občerstvenia "so sebou". Milovníci morských plodov si potom prídu na svoje v Hooked Seafood, reštaurácii inšpirovanej kuchyňou Nového Anglicka. Na obed a večeru tu budú servírovať menu z čerstvých rýb a morských plodov a tiež surové špeciality.

 

 

Zábavné premiéry

A nakoniec zábava. Aj tu prichádza Royal Caribbean s novinkami: okrem predstavenia Hairspray, predstaveného len pred niekoľkými týždňami, uvedie Kráľovské divadlo na Symphony of the Seas show Flight, historickú satiru s témou vývoja cestovania vzduchom. Novinky sa hostia dočkajú aj vo vonkajšom divadle AquaTheater, kde sa im bude tajiť dych pri akrobatickej show Hiromi, na klzisku sa potom bude odohrávať 1977, hra inšpirovaná cestovaním v čase. (Nielen) rodiny si potom užijú veľa zábavy v najväčšej laserovej aréne: galaktický priestor bude svietiť v tme a jeho domovom sa stane Studio B.

 

 

Dedičstvo triedy Oasis

Symphony of the Seas je už štvrtou v poradí v triede lodí Oasis a spolu so svojimi sestrami - Oasis of the Seas (2009), Allure of the Seas (2010) a Harmony of the Seas (2016) - patrí medzi tie najväčšie výletné lode, ktorá dnes brázdia hladiny morí. So svojimi súrodencami zdieľa celý rad spoločných znakov (dočítať sa o nich môžete v nasledujúcom článku), po inšpiráciu však neváha siahnuť ani do triedy lodí Quantum: hostia sa tak môžu tešiť napríklad na Centrálny park, Bionický bar alebo obriu adrenalínovú šmykľavku Utimate Abbys, ktorú poznajú už z Harmony.

 

 

----------

V prvej fáze ponúkne Symphony of the Seas 7 dňové okružné plavby po Stredozemnom mori s vyplávaním z Barcelony a zastávkami v Palma de Mallorke, Marseille, Florencii, Ríme a Neapole. Po skončení sezóny sa presunie do Miami, kde bude obsluhovať týždenné plavby po Karibiku, v rámci ktorých nevynechá ostrovy Svätý Kitts, Svätý Tomáš a Bahamy, prípadne Svätý Martin, Portoriko a Haiti.

Napísala: Svatava Čoupková